ALIxG

Ładowacz do Zetor Proxima Power 90

Polecane posty

ALIxG    0

Witam chciałbym kupić ładowacz do zetora proximy power 90 ale nie wiem czy jest sens kupować firmowego zetorowskiego czy może są inne równie dobre albo lepsze niż ten. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

No jak...zetorowski najlepszy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik993    16

ładowacz oryginalny kosztuje 30 tys a ładowarka 35tys no chyba ze ciągasz talerzowke z siewnikiem lub pług 4 skiby o wadze 1350 kg to jeszcze warto kupować ładowacz do zetorka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ALIxG    0

to jest Ciągnik pomocniczy nie będzie pługów ciągał mam jeszcze większy ciągnik do ciężkich prac. a jak ładowarkę to jaką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cucek    1

mam zamówiony do proximy 100 plus Agrimet Cx16...jest na allegro...widziałem go na żywo i muszę przyznać że za te pieniądze nic lepszego nie znalazłem...na orginalnym zetorowskim (Alo) pracowałem i dużym plusem jest tam widoczność...ładowacz jest smukły i doskonalle widać osprzęt...no ale ta cena... <_<   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ALIxG    0

Niczego sobie ten AGRIMET a cena jaka samego ładowacza i poszczególnego osprzętu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cucek    1

18 brutto(w tym montaż i transport u mnie w gospodarstwie)...osprzet :łyżka 2m wzmacniana-2tyś, widły do palet-1,5tyś... krokodyl-2,5tyś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIAN    4

Cucek wez sobie cx19 to wyzej bedzie podnosic. Ja sobie taki zamontowalem na Belarusie 820

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cucek    1

na moje potrzeby 1600kg udźwigu wystarczy...a czy cx19 nie jest już czasami na modele 120KM+ ?bo na placu był jeden cx19(długi i wąski) to miał być montowany na jakiegoś dużego deutz-fara..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIAN    4

Jest przewidziany do ciągników wyzszej mocy. Poczytaj sobie o Hydramet Xtreme2 bo to jest to samo. Tu nie chodzi tylko o udzwig a wysokosc podnoszenia. Na naczepe bedziesz miec problem z zaladunkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cucek    1

rozumiem..akurat naczepy to do mnie przychodzą ze zbożem bo dokupuje ;) (produkcja trzody)...głównie bedzie wykorzystywany do rozładunku pasz, nawozów, big bagów,załadunek wapna itd. a tak poza tym to proxima nie jest raczej stworzona do tych dużych ładowaczy(mały rozstaw osi) mogło by być różnie ze stabilnością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ALIxG    0

Ale ten Cx19 pasowałby do tej Proximy 90 Power? Mi akurat by pasowało takie coś aby wyżej podnosił ładowacz. A co do stabilności to chyba wiadomo ze z podniesionym na maxa ładowaczem się ostrożnie i wolno jeździ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzechu13    36

Nie słuchaj się tych ,,doradców" od długich ładowaczy. W mojej wsi kupel jeździ właśnie taką proximą z długim ładowaczem i co z tego że wysoko podnosi jak nie może zdjąć paletozbiornika z melasą z samochodu bo się przewraca. Ja również bym popełnił taką głupotę jak kupowałem ciągnik, dilerzy proponowali największy model dostępny do tej serii ale w ostatniej chwili z młodszym bratem przy piwie namówił mnie żeby brać najmniejszy bo tylko 30 cm niżej podnosi i 300 kg mniej. Kupiłem zaglądam do instrukcji a tam napisane że to zestawienie które mi proponowali dilerzy wymaga balastu z tyłu 900 kg, a to co już mam na podwórku nie wymaga balastu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cucek    1

twój wybór...różne gospodarstwa mają różne potrzeby...ale jeśli wysokość podnoszenia na poziomie 3,70 jest dla ciebie nie wystarczająca to po zakupie cx16 bedziesz sobie pluł w brode że nie kupiłeś tego większego :mellow: a do jakich prac jest ci potrzebny wysoki załadunek?naczepa? wysoki rozrzutnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzechu13    36

Będzie sobie pluł w brodę jak będzie musiał jeździć cały czas z włączonym przednim napędem albo z balastem. A co do chwytaka to trac lifta są wytrzymałe i nie ma problemu z przewodami. Zobacz w mojej galerii jak przerobiłem właśnie taki aby łapy razem chodziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ALIxG    0

Mam wysoki rozrzutnik i do ustawiania stert bel słomy bo jednak 3-2-1 sterta to u mnie zajmuje bardzo dużą długość i dziele na 2 sterty jedna koło domu a 2 na polu. Do Proximy będzie tylne obciążenie na koła 270kg. A to lepiej z 2 siłownikami kupić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    71

Do takiej proxy hydrometal at20 albo at30 bardziej ładowacze naprawde dobre i lekkiej konstrukcji mam i polecam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ALIxG    0

A czy ta lekka konstrukcja nie przekłada się na wytrzymałość ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzioz    7

Poproś dealera o trac lifta 120 sl. Lekki, z samopoziomem, nie wystaje daleko. Tl 220 to trochę za długi do proximy. Chociaż je montują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj