miszazawodowiec

Pomoc przy składaniu zetora 7211

Polecane posty

Witam mam pytanie czy przy wałku który trzyma łapy sprzęgła zaznaczone na rysunku w czerwonym kółku powinna być śruba z drobnym gwintem i podkładka czy kalamitka wraz z podkładką? Traktor składa drugi mechanik pierwszy nie zdołał sprostać zadaniu dlatego nie wiemy co tam powinno być. Wałek od strony baku. :)

post-206440-0-87587500-1486380049_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6991z    8
Napisano (edytowany)

Ten wałek musi iść jeszcze trochę w stronę zbiornika. Na wałku zaczynając od skrzyni biegów jest podkładka, następnie pierścień zabezpieczający (seger) i smarowniczka.

 

Trzymaj katalog: Pozycja 56, 57, 50.

Na stronie 184 są numery tych części jak by co.

http://www.kubikzetor.cz/katalogy-zetor/ur-i-proxima/5211-7745/rejstrik-9/pedaly-p9/?p=185

 

Edytowano przez Piotr6991z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

To ciekawy był ten "pierwszy" mechanik, że zetora 72 nie dał rady złożyć do kupy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie ech.... bieg neutralny tak zwany luz mogę osiągnąć jedynie kiedy drązek reduktora jest ustawiony na pozycji neutralnej, kiedy zaś załączony jest zając lub żółw a na biegach jest ustawiony luz wtedy to skrzynia sie blokuje i nie można uzyskać biegu neutralnego czyli luzu.... wymieniane były kamienie na synchronizatorze oraz koło przesuwne reduktora coś zle złożone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

na kazdym biegu sie blokuje ?? jak masz pokrywe skrzyni odkrecona to pobaw sie i zobacz gdzie blokuje.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak luz występuje dopiero gdy go się ustawi na reduktorze. Biegi mimo regulacji zgrzytają pewnie źle została założona nowa tarcza sprzęgła do jazdy....

Edytowano przez miszazawodowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie te dźwigienki co podłącza sie wysprzeglik i cięgno od domu dobrze sa ustawione? Czy dźwignia od wom powinna byc niżej od tej od wysprzeglika?

post-206440-0-44842600-1488015710_thumb.jpg

Edytowano przez miszazawodowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

na zdjeciu wyglada jakby one byly zespawane- dobrze widze czy to tylko zludzenie ???

ustawienie dzwigni zalezy od tego jak masz lapki ustawione- sprzeglo wom-u ustawiasz na sluch -skrecasz cieglo az zacznie lozysko byc slychac i potem minimalnie popuszczac.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubotam
      Problem polega na :
      ścieło nity na trybie, który przenosi napęd na tylny most ( wałek ze skrzyni na tylny most )
      oto pytanie ? Czy jest konieczność wyjmowania obydwu zwojnic ?
    • Przez kaka111
      Witam serdecznie wszystkich rolników i nie tylko.
       
      Chciałem zwrócić się do was o pomoc i jakieś podpowiedzi. Mam 18 lat i z powodu śmierci ojca 13 lat temu zostałem sam przy ziemi, jestem jedynym facetem w domu i wszystkim zajmuje się sam już pare dobrych lat i wydaje mi się, że mam to we krwi, kocham robić w polu. Chciałbym zostać przy gospodarce, ale chce je rozwinąć. Mam 15 ha, URSUS C-360 oraz Zetora 7211, do tego wszystkie potrzebne maszyny. Nastawiony jestem raczej na produkcję roślinną bez zwierząt. I zwracam się z prośbą do doświadczonych rolników, którzy zaczynali podobnie, chodzi mi o jakieś podpowiedzi i rady jak szybko zwiększyć swój areał, od czego zacząć i jak to zrobić.
       
      Z góry dziękuje za pomoc, liczę na poważne wypowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez Krzysiek3654
      Witam,
      Tak jak w pytaniu, jak ustawić zapłon w zetorze 7211?
      Interesuje mnie ile mm ma być tłok przed górnym martwym punktem.
    • Przez miszazawodowiec
      Witam przestawiając dziś zetora 7211 zauważyłem pod nim taką śrubę jak na zdjęciach. Może ona pochodzić z traktora?


    • Przez matix0x
      Witam! Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić jak działa ten dolny zaczep hitch z tymi teleskopami? W jakim celu są tam te teleskopy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj