Zaloguj się, aby obserwować  
Peron

MF 6180-Jakie ciśnienie w kołach?

Polecane posty

Peron    369

Orientuje sie ktoś? Bo nie moge znaleźć. Oponki mam standardowe.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Standardowe czyli 14.9 R28 i 18.4 R38 ??

 

Rozkład masy bez obciążników masz 1800kg / 2920kg, z przodu pewnie wisi z 600kg, z tyłu dokładasz jakiś agregat 1500kg i masz ok. 2400kg / 4400kg (takie dodawanie jest nieprofesjonalne ale w granicach błędu ;))

 

Teoretycznie przy takim obciążeniu minimalne ciśnienie na jakim mogą pracować typowe opony w podanym rozmiarze to 0,6 bara z przodu i 0,8 bara z tyłu (przy V.max 30 km/h)

 

W praktyce wychodzi mi żeby dodać 0,2 bara aby opona nie pracowała nadmiernie przy stopce i dobrze układała sie na podłożu. Także ja bym dał 0,8 bara z przodu i 1,0 bar z tyłu w przypadku prac polowych. Do transportu przynajmniej 1,2 bara we wszystkich kołach aby ograniczyć opory przetaczania. To tak wyjściowo, ewentualne poprawki dopracujesz sobie subiektywnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Nie mam obciążników z przodu, ale z tego co się orientuje to nadają się od dużych ursusów. Dzięki za info mirasek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Wszystko jasne. Poprzedni właściciel zadbał o mój komfort. W kołach przód i tył było po 2 bar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Udało mi sie kupić komplet obciążników wraz z zaczepem na przód, więc sprawdzę, jak teraz się będzie ciągnik zachowywał na nierównej drodze. Mam nadzieję, że będzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Załozyłem obciążniki, zmniejszyłem ciśnienie w kołach i zupełnie inna jazda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

Witam!

 

Zakupiłem nowe opony do swojego MF 3080

14,9-28 przód i 18,4-38 tył(opony diagonalne). Na przodzie mam zawieszone 500kg obciążników. Jakie ciśnienia nabić do kół? Ciągnik pracuje bardziej w pracach polowych. Czasem transport. Obecnie mam po 2atm w każdym kole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj