BartekMrozu

Ursus c360 3p problem po remoncie

Polecane posty

Supplisek    2

pewnie "mechanik od 60tek" robił ten silnik i tu jest błąd! bo ludzie myślą że 3p to jeden czort co 60 a w 3p nie można sobie pozwolić na wciskanie tulei cylindrowych na kolanie. Po pierwsze po wyjęciu starych tulei należy wstawić blok na honownicę i przehonować wszystkie 3 otwory dopiero później na prasie wcisnąć tuleje przesmarowane olejem, tylko dzięki temu mamy pewność że nie będzie problemu z braniem oleju i kompresją. Znam przypadek co facet sam robił w garażu sobie silnik i tak się skończyło, trzeba było nowe tuleje kupić i pierścienie bo źle się ułożyły. Sprawdź jeszcze ten rozrząd ale moim zdaniem to 99% źle wprasowane tuleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8471

nie zawsze, ja robiłem w garażu na kolanie remont silnika 3p i prawie 3 tys mtg po remoncie nie ma żadnego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    540

Udało Ci się i tyle. Prawdziwy zakład wrzuca surowe tuleje i je obrabia, partacze wrzucają gotowce i że niby ok. W 3p są suche tuleje które są bardzo cienkie, przy wkładaniu ich w mniejszym i większym stopniu się deformują przez co później są problemy z niskimi przebiegami tych silników czy innymi "cudami" w stylu zatarty silnik etc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Można wcisnąć gotowe tuleje ale tak jak pisze kolega wyżej i tak blok musi być honowany. Najlepiej jednak kupić tuleje bez honowania i zrobić to porządnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

pewnie "mechanik od 60tek" robił ten silnik i tu jest błąd! bo ludzie myślą że 3p to jeden czort co 60 a w 3p nie można sobie pozwolić na wciskanie tulei cylindrowych na kolanie. Po pierwsze po wyjęciu starych tulei należy wstawić blok na honownicę i przehonować wszystkie 3 otwory dopiero później na prasie wcisnąć tuleje przesmarowane olejem, tylko dzięki temu mamy pewność że nie będzie problemu z braniem oleju i kompresją. Znam przypadek co facet sam robił w garażu sobie silnik i tak się skończyło, trzeba było nowe tuleje kupić i pierścienie bo źle się ułożyły. Sprawdź jeszcze ten rozrząd ale moim zdaniem to 99% źle wprasowane tuleje

Honowanie Bloku a skąd Kolega ma tuleje nad wymiarowe jak blok rozwierci (takie rzeczy w ostateczności i tuleje na zamówienie .Tuleja przesmarowana olejem i wciskana nie odprowadza ciepła bo olej robi spiek miedzy tuleją a blokiem i mamy kolejny problem .Tutaj potrzebne są szczegóły jakie części poszły chyba jakieś pudełka są po częściach co kupiłeś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

GucioJUMZ - masz rację, tuleje osadza się na sucho.

Kolegom wyżej to coś dzwoni tylko nie do końca wiedzą gdzie. Tuleje wciska się w oczyszczone otwory w bloku ( bardzo ładnie robi się to honownicą nawet prowizorką za 100 zł z allegro, taka obróbka to nie honowanie tylko czyszczenie) szczególnie uwagę zwrócić na oczyszczenie pogłębienie pod kołnierz tulei i fazę na przejściu pogłębienie w otwór. Tuleje można spokojnie zamrozić w suchym lodzie i wpuścić ( bez większego oporu ). Tak osadzone tuleje idą na honownicę i obrabia się pod wymiar. Jeśli zakład nie spapra sprawy to masz na lata zrobione.

Gotowe tuleje zawsze będą miały trochę odkształcenia ( średnio ok kilku setnych mm przy dokładnym otworze ), tragedii nie ma więc jeśli ktoś dobrze to zrobi to też popędzie.

BartekMrozu - jeśli silnik będzie niedogrzany, często i na krótko odpalany, to taka maź ma prawo się zbierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8471

Udało Ci się i tyle. Prawdziwy zakład wrzuca surowe tuleje i je obrabia, partacze wrzucają gotowce i że niby ok. W 3p są suche tuleje które są bardzo cienkie, przy wkładaniu ich w mniejszym i większym stopniu się deformują przez co później są problemy z niskimi przebiegami tych silników czy innymi "cudami" w stylu zatarty silnik etc. 

 

oczywiste że  się udało gdyby się nie udało nie było by tego przebiegu tylko że ja mroziłem tuleje i wpadły same a nie wbijałem młotkiem i nie smarowałem olejem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Jeszcze wczoraj zauważyłem pod korkiem oleju białą kasze coś w stylu smaru tylko że białe

uszczelka pod głowicą lub głowica pęknięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supplisek    2

GucioJUMZ - masz rację, tuleje osadza się na sucho.

Kolegom wyżej to coś dzwoni tylko nie do końca wiedzą gdzie. Tuleje wciska się w oczyszczone otwory w bloku ( bardzo ładnie robi się to honownicą nawet prowizorką za 100 zł z allegro, taka obróbka to nie honowanie tylko czyszczenie) szczególnie uwagę zwrócić na oczyszczenie pogłębienie pod kołnierz tulei i fazę na przejściu pogłębienie w otwór. Tuleje można spokojnie zamrozić w suchym lodzie i wpuścić ( bez większego oporu ). Tak osadzone tuleje idą na honownicę i obrabia się pod wymiar. Jeśli zakład nie spapra sprawy to masz na lata zrobione.

Gotowe tuleje zawsze będą miały trochę odkształcenia ( średnio ok kilku setnych mm przy dokładnym otworze ), tragedii nie ma więc jeśli ktoś dobrze to zrobi to też popędzie.

BartekMrozu - jeśli silnik będzie niedogrzany, często i na krótko odpalany, to taka maź ma prawo się zbierać

 

Dokładnie miałem na myśli czyszczenie honownicą otworu w bloku pod tuleje, w żadnym wypadku rozwiercanie. U mnie są tuleje a w zasadzie zestaw naprawczy cały mahle z krotoszyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekMrozu    0

Prawdopodobnie podobnie znalazłem przyczynę uszczelka pod głowica :) potrzebuje jeszcze kolejność regulaci zaworow w 3p i z jaką siła dokręcić głowice i w jakiej kolejności śruby dokręcac

Edytowano przez BartekMrozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Pisałem ci kolego dwa posty wyżej że uszczelka lub pęknięta głowica a co do zawór ja ustawiam zawsze na danego tłoka w górnym położeniu tłoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekMrozu    0

balcerek1 miałeś rację z uszczelka ale to się jeszcze jutro okaże czy to tylko wina uszczelki jak go złożę jutro napisze czy już wszystko działa okey czy trzeba będzie szukać dalej :) A z jaka siła dokręcić głowice wiesz może???

Edytowano przez BartekMrozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Warto by chociaż liniałem sprawdzić blok i głowice. Przecież to nie jest drogie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Dodam od siebie ze teraz fajne sa surowe zestawy Złoteckiego i po honowaniu tuleji załozeniu tłoków i pierścieni pracuje to perfekcyjnie, tak robi mój kolega co zajmuje sie silnikami do Fergusonów.

Gotowce to sie zakłada na krótką metę lub do handlu!!!

W silnika Mf , 3P Fergusonach itp trzeba honować surowe tuleje, tak by uzyskać odpowiednią średnicę miedzy tuleją a tłokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Nie wiem czemu ma niby służyć to dokręcanie lub sprawdzanie po czasie?

Klucz dynamometryczny dobrze skalibrowany i co tam sprawdzać?

100-105 Nm podziel na 3 etapy, nie potrzeba więcej.

Najważniejsze to oczyść dobrze gwinty ( zakładam że nie wymieniasz szpilek ani nakrętek ). Jeśli zauważysz uszkodzenia na gwincie to wymień.

Klucz ma swoją bezwładność, ciąg równo i z wyczuciem. Jak Ci się ręka zmęczy to przed ostatecznym dociąganiem odpocznij:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Po godzinie to nie ma sensu sprawdzać, sprawdza się zaraz po dokręceniu dla pewności i tyle. Trochę mało 105 Nm ile podaje producent ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Podałem moment zalecany przez producenta głowicy ZSM Chełmno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Przy dokręcaniu głowicy tylko na 100 po godzinie ustawiasz klucz o 2 więcej i puszczą jeszcze szpilki czy nakrętki robię tak od lat i jak ktoś pyta to doradzam i przestańcie wciskać i się wywyższać się ze co to daje dokręcanie czy sprawdzanie po godzinie może lepiej kombinerkami dokręcić i będzie dobrze a jak pisze na 4 razy to n znów źle.Najlepiej naraz i po kłopocie.Po co się męczyć a potem głowice powichrowane ale to już wasza sprawa.

akmaly sam widzisz na ile zaleca dokręcić producent bo takie dzisiaj gówno robią nie głowice i osobiście dokręcam mocniej ale już nie będę pisał na ile bo znów będzie wam nie pasować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Mój kolega uszczelkę pod głowica zawsze daje tą igielitową i dodatkowo cienko smaruje hermetykiem i dokreca na 130 i mówi że , nierealne by wydmuchało albo coś sie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabasco    73

Niektórzy twierdzą, że trzeba dokręcać tylko na sucho, inni za to mówią że trzeba posmarować cienko uszczelkę,
Bartek Mrozu@ i jak, chodzi już tak jak trzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez sidkoz
      Prosze o kontakt z tym Panem od ursusa C360 4x4
       
      Program do doboru kół zębatych:
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/172422-program-do-doboru-z%C4%99batek-w-przystawkach-nap%C4%99dowych/
    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj