Funn

Budowa obory dla krów mlecznych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Funn    1

Witam mam zamiar stawiać oborę na krowy mleczne na Ok. 110 sztuk i mam takie pytanie wiadomo ze trzeba pytać sąsiadów o zezwolenie na budowę i pytanie jest do ilu metrów mam ich pytać ? Jak mam sąsiada około 300-400 metrów od miejsca budowy to może mieć jakieś ale ?

MaciejEs    9

Jak złożysz wniosek o warunki zabudowy to wyślą każdemu kto graniczy z działką na której będziesz budować, nie ważne ile metrów od budowy :)

mimi007    106

Myśmy budowali 6m od granicy z sąsiadem 30m do drugiego trzeciego i czwartego i nikomu nic nie przyszło..

Wiadomość z agroFakt.pl

Funn    1

Jak złożysz wniosek o warunki zabudowy to wyślą każdemu kto graniczy z działką na której będziesz budować, nie ważne ile metrów od budowy :)

Czyli wyślą aby dwóm sąsiadom z jednej i drugiej strony ? 

MaciejEs    9

Tak mi się wydaje, chyba że masz tam we wsi jakiś plan zagospodarowania przestrzennego, wtedy nie wiem jak jest :) a na jakim etapie jesteś z pozwoleniami? ja na decyzji środowiskowej stoję :/ też buduję oborę, ale na ok 50szt mlecznych
Z tą budową jest jeszcze tak, jak wiesz, że ktoś może się nie zgodzić z sąsiadów to po prostu bierzesz geodetę i robisz pomiędzy sasiadem, a twoją budową nową działkę i wtedy już nie mają nic do gadania ;d

MaciejEs    9

Wyposarzenie chciałem z DeLaval nawet mi wstepny projekt budynku zrobili, a co do budowy to cały czas szukam.

nikolas29    406

Myśmy budowali 6m od granicy z sąsiadem 30m do drugiego trzeciego i czwartego i nikomu nic nie przyszło..

a to dziwne to jakie to prawo jest...... to wysylaja czy nie moze ktos napisze

To już trzecia wersja jaką czytam :/  Szu15000 długo już załatwiasz? 

Cytat:

"""""Do przedsięwzięć mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko zalicza się chów lub hodowlę zwierząt, w liczbie nie mniejszej niż 60 DJP inwentarza. Do grupy II zalicza się również chów lub hodowlę zwierząt, w liczbie nie mniejszej niż 40 dużych jednostek przeliczeniowych inwentarza (DJP), jeżeli działalność prowadzona będzie:

1. w odległości mniejszej niż 100 m od terenów: mieszkaniowych, innych zabudowanych, z wyłączeniem cmentarzy i grzebowisk dla zwierząt, zurbanizowanych niezabudowanych, rekreacyjno-wypoczynkowych z wyłączeniem kurhanów, pomników przyrody oraz terenów zieleni nieurządzonej niezaliczonej do lasów oraz gruntów zadrzewionych i zakrzewionych; nie uwzględnia się przy tym nieruchomości gospodarstwa, na którego terenie będą prowadzone chów lub hodowla,
  2. na obszarach objętych formami ochrony przyrody lub w otulinach, o których mowa w ustawie o ochronie przyrody."""
Edytowano przez AndrzejMikulewicz
potrzebna

Andree94444

tedek2    45

Czy ktos bydowal obore z plyty warstwowej( sciany i  dach)? Jaki to koszt na 20 m×13m ( krowy w dwóch rzedach) I jaka różnica bylaby cenowo wzgledem pustaka. Chodzi mi tylko o stan surowy sciany i dach

mradams    0

koledzy ja mam pytanie trochę z innej beczki . Posiadam dojarkę rorociągową na oborze numer 1 , chciałbym oborę numer dwa zaadaptować na bydło mleczne  czy jest jakas możlwość  dołożenia rurociągu żeby doiła to jedna dojarka ? 

23439384_1585365001509907_41853430_n.png

ChiquitaB    166

oglądałem wczoraj troche inne rozwiązanie. Stara obora z przewodową dojarką została zaadoptowana trochę jak hala udojowa po prostu wykuli w ścianie na początku i na końcu wejścia i z jednej wchodzą z drugiej wychodzą a do starej jest dostawiony szkielet z dachem i świetlikiem jak normalna obora ale bez ścian i tam są legowiska dla krów ścielone sieczką a odchody turem wypychane. Bardzo tani sposób na powiększenie stada bo  z 50 na 150 zrobione. słyszałem że w planach jest tylko plandeka na ściany. Krowy czują się tam podobno świetnie i mrozy im nie przeszkadzają

Funn    1

Dobra, co do sąsiadów dostaje każdy z kim dzielisz miedzę obejść można w ten sposób że na swoim polu wydzielić paseczek będą wtedy inne numery działek i ten sąsiad już nie dostanie papierków. Co do firm każdy chce budować, będzie biegał za klientem oprócz Szczuka napisali mi że max 200km robią budynki. 

Tomharnas    0

Legowiska na piasku ma ktoś jakieś doświadczenia jaka jest najbardziej optymalną ich długość 

Korytarz gnojowy między stanowiskami jaka najlepsza szerokość ??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Mircia26
      Witam!
      Tak jak w temacie. Obora nieduża, bo z 45 metrów kwadratowych.  W niej 6 krów mlecznych. Budowana za tak zwanego  "Niemca". Wyciąg w postaci otworu w stropie 1x1 metra.  Para wodna osadza się na wewnetrznej stronie dachu. I nie wiem czy to  starcza? Trochę za wilgotno chyba. Ale jak na dworze mokro i wilgotno to jak w oborze obniżyć wilgotność?
    • Przez rolnikokos
      Witam wszystkich,
      Na wiosnę startuję z przebudową starej stodoły na magazyn zbożowy i z tyłu dostawienia wiaty na maszyny.
      Mam kilka pytań i będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady.
      W stodole mam zamiar magazynować jak najwięcej ile jest to możliwe zboża. Liczę, że do 2 lub 2.5m wysokości zboże będzie zasypane na ściany + stożek na środku czyli jakieś 3.5m na środku.  Wiata z tyłu stodoły dach jednospadowy po całej jej długości szerokość 6.5m +/- ponieważ chcę użyć starej więźby z stodoły, a na stodole będzie nowa. W przyszłości wiatę będę również użytkował jako magazyn na zboże.
      Stara stodoła jest wymurowana z białej cegły silikatowej i z niej zostawię tylko boczne ściany nośne i słupy które są rozmieszczone tak jak na rysunku resztę będę murował do samego wieńca z suporexu solbet na zaprawę klejową. Na to wieniec, murłata i dach dwuspadowy z blachy trapezowej i membrana. Wrota przesuwne na szynie.
      Wiata dach jednospadowy z membraną.
      W środku pomiędzy stodołą, a wiatą zostawię wrota żeby muc sprawniej jeździć z przyczepami.
      Muszę wylać nowe fundamenty, pomiędzy słupami w stodole, ponieważ wcześniej bylo tylko 1.5m scianki z białej cegły silikatowej i deski.
      1. Pierwsze pytanie czy w połowie wymurowanych nowych ścian wylać dodatkowy poziomy wieniec dokoła aby zboże nie rozepchalo ścian. Myślałem również czy by nie zrobić dodatkowych pionowych słupów żelbetowych pomiędzy murowanymi slupami ale przy rozstawie 3.9m i 2.7m jest sens?
      2. Jakiej Fi ø10,12,14 grubości prętów zbrojeniowych użyć przy robieniu belek do fundamentów i wieńca oraz jak rozmieścić pręty w belce?
      3. Ściany boczne w wiacie pierw myślałem obić blachą ale jeśli w przyszłości mam tam również magazynować zboże do 2.5m wysokości na tylną ścianę to może warto by było wylać fundament i wymurować z suporexu? Stara murłata z stodoły przy rozstawie słupów w wiacie 6.6m wytrzyma obciążenie dachu?
      4. W jaki sposób tanio zrobić posadzke w stodole i wiacie ?
      Myślałem o podbudowie z piaski 20cm, zagęścić na to folia dwa razy i wylać 15cm betonu b25 zatrzeć na gładko zacieraczką maszynową.
      5.Nie wiem jak z wiatą, wstępnie wychodzi jakieś 112m2, mógłbym podzielić na 2 po 50m2 i zrobić odstęp ale do przechowywania zboża to bezsensu.
      Czy do dobudowania wiaty do stodoły powyżej 100m2 muszę mieć projekt budowlany i zezwolenie czy zgłoszenie wystarczy do gminy?
      Chcę to zrobić raz solidnie i przyszłościowo żeby muc magazynować jak najwięcej zboża
      w normalnych pieniądzach. Mógłbym zburzyć stodołę i postawić kompletnie nowy magazyn ale to już robią się kolejne koszty i ogromne  pieniądze za takie hale, a do stodoły nie potrzebuję projektu.
      W jaki sposób wy byście to zrobili na moim miejscu?
      Trochę się rozpisałem, będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc. Pozdrawiam

• Przez Matifryd
      Witam. Czy z programu bioasekuracji można postawić wiate na słomę? Niby coś piszą że tak, ale może ktoś korzysta akurat z tej opcji i wie coś więcej. Z góry dziękuję za podpowiedzi 😉
    • Przez hodowcamlody
      Brakuje mi miejsca na krowy dojne i chciałbym jałówki dać luzem do wiaty. Narazie nic wielkiego do dołożyłbym do starej obory to 9m miałby tylko stół paszowy, ale myślę że przy takiej długości wejdzie z 15 jałówek takich np 300-400kg. To by była głęboka ściółka itd ale no nie chcę żeby były mrozy w środku bo gorzej rosną itd. Sama blacha na ściany mi się wydaje że mało. Myślałem dać deski od środka, styrodur 3cm, folię paraizolacyjna i blacha? Albo deska 5cm, folia i blacha? Ma to jakiś sens? Płyta warstwowa to koszt z metra 60m2, wydaje się mi że taniej zrobi tak. mi
    • Przez czaro
      Cześć
      Co polecacie jako zbrojenie do posadzki w magazynie na zboże: krata z drutu fi5 lub fi6 ewentualnie gotowe elementy (maty) czy włókna stalowe lub polietylenowe?
      Posadzka o grubości 10-15 cm będzie wylewana na chudziak. Oprócz zboża będą znajdowały się tam od czasu do czasu jakieś maszyny lub nawozy.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj