Skocz do zawartości
PatrykMajcher

Czeremha amerykansa jak zniszczyć?

Polecane posty

Randap z siarczanem nie pomaga i koszenie kosiarka bijakowa nie pomaga. Ktos ma jakies pomysly? Teren to łąka. Stala 20 lat nie uzywana i chce ja doprowadzic do stanu uzytecznosi. Prosze o pomoc.

jahooo    525
(edytowany)

A dlaczego chcesz ją zniszczyć ?

Chcesz przywrócić łakę/pastwisko do użytku, czy tylko kosisz bijakową na dopłaty ?

Według mojego doświadczenia, randap z siarczanem działa szybko, ale nie wnika głęboko w roślinę. Dlatego nie niszczy krzewów i roślin wieloletnich z głębokim systemem korzeniowym.

Edytowano przez jahooo

Chce sie pozbyć czeremhy. Bo odrasta bardzo szybko i szpeci cala lake. Ktos ma pomysly na to?

A dlaczego chcesz ją zniszczyć ?
Chcesz przywrócić łakę/pastwisko do użytku, czy tylko kosisz bijakową na dopłaty ?
Według mojego doświadczenia, randap z siarczanem działa szybko, ale nie wnika głęboko w roślinę. Dlatego nie niszczy krzewów i roślin wieloletnich z głębokim systemem korzeniowym.

Chodzi o to że jesli ja ja utne lub zniszcze w jednym miejscu ona odrasta z pnia lub wyouszcza pedy w innym miejscu i co teraz robic? Stosuje tylko te zabiegi o ktorych pisalem wyzej i nie pomaga...

Wiadomość z agroFakt.pl

agromatik    235

Wycinasz krzew i pieńki smarujesz pędzlem, glifosatem z butelki, bez rozcieńczania. Więcej nie odrośnie.

"Bóg nienawidzi tego, co sobie robimy w jego imieniu."

jahooo    525

Na małą skalę się da, ale kilka ha - trudno będzie. Zostaje pryskanie mniejszą dawką glifosatu w odstępie kilku tygodni bez siarczanu, aby niszczyć części podziemne.

agromatik    235

Zamiast pędzla, opryskiwacz ręczny typu kwazar, do glifo koniecznie barwnik jaskrawy np.od drukarki i jest znacznie szybciej. 

"Bóg nienawidzi tego, co sobie robimy w jego imieniu."

jahooo    525

Glifosat to substanca czynna z randapu i zamienników. Siarczan wspomaga działanie glifosatu, ale jednocześnie ogranicza przemieszczanie do rozłogów, może dlatego u ciebie wciąż odbija.

tomek73    253

Zastosuj prawdziwy Randap, nie podrubki.

njałatwiejszym sposobem na zwalczenie tej rosliny bylo by wpuszczenie tam bydla,i wypas. bydlo zgryza mlode rosliny i trawy wiec czeremcha po pewnym czasie przestala by sie pokazywac na lace. jesli chodzi o samą roslinę to ona z pędów nie rozrasta sie tylko z nasion, nasiona czeremchy mogą byc w ziemi przez 5 lat i moga skielkowac. najlepiej zaczac zwalczanie tej rosliny od zwalczenia lub zmniejszenia siedlisk roslin dorosłych w bliskim sasiedzwie, nie wiemm jak tam jest u ciebie ale nawet przycinanie galezi lub calkowite usuniecie drzew by dalo efekt nie juz zaraz ale przez kolejne lata mialbys spokoj. usuniecie drzew wiaze sie z uzyskaniem pozwolenia na wycinke  wydawanym przez wojta, ale teraz ustawa o ochronie srodowiska sie zmienila i takie pozwolenie na te drzewa nie jest wymagane do pewnego roziaru obwodu danego gatunku drzewa. radzilbym isc tą droga- usunac stre drzewa, a mlode siewki zwalczac mechanicznie-albo wyrywac samemu albo przez bydlo, lub tez porzadnie wykonywac opryski.

W sumie jest tej czeremhy okolo 4 ha na 4 dzialkach. Spróbuje kolo maja jej pojechac jak beda swieze pedy takie co odbijaja moze wtedy ja zalatwie. A po 3 tygodnaiach kosiarka bijakowa
I zapomnialem. Jakie stezenie tego glifosatu? Znaczy jak rozrabiac?

jahooo    525

Tak jak pisze na opakowaniu na perz. Nie dawaj więcej, bo nie ma sensu. Lepiej jest zastosować drugi zabieg taka sama dawką, jak zacznie (ewentualnie) odbijać. Perzu zazwyczaj też nie da się wyeliminowac w jednym zabiegu w 100%

tomek73    253

Do Randapu dodaj ocet żeby PH cieczy było na poziomie 5 max 5,5 do tego adiuwant dedykowany do Glifosatu, wtedy można obniżyć dawkę. Sam  w tym roku pryskalem ściernisko pszenicy z gorczycą dawką 2 litry i pięknię wzieło.

jahooo    525

po to daje się siarczan, tylko na rośliny rozłogowe to nie działa, bo szybko parzy wierzchołki, a rozłogi zostają.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Pandowski
      Cześć Wszystkim!

Na początek dane:

Powierzchnia pola: 1,3 ha w bezpośrednim sąsiedztwie lasu; obecnie rośnie jeszcze seradela uprawna do przeorania
      Klasa gleby: V
      Kategoria agronomiczna gleby: lekka
      PH w KCl: 3,64
      P205: 5,9
      K2O: 2,0
      Mg: 1,6

Co chcę uzyskać?

Chciałbym założyć trwały (nawet 10 i więcej lat) użytek zielony, który będzie można łatwo odchwaszczać herbicydem. Zamierzam dać chętnemu rolnikowi pokosy z tego użytku w zamian za zbiór przynajmniej dwa razy w roku i wiosenne włókowanie. W tej chwili już mam 5 ton wapna na polu gotowego do rozwiezienia a następnie planuję wykonać orkę 15 cm.

Moje pytania są następujące

1. Jakie trawy zasiać?
      2. W jaki sposób je siać i kiedy? Czy teraz w październiku ma to jeszcze sens (a dziś na Północnym Mazowszu był już lekki szron) czy czekać do wiosny?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc
      Pozdrawiam
      P.

• Przez Adrianlaska
      Witam mam takie pytanie bo mam zasilany Bg13 na kiszonke i mam problem z chwastami czy jest możliwość jakoś zwalczyć chwasty w tym bg13 czy nie bardzo ???
    • Przez student2
      Witam,czy mógłby ktoś napisać jak zlikwidować łąkę ,tzn wiem że najpierw kultywatorowanie potem chciałbym obornik rozrzucić tylko nie wiem czy od razu czy w jakimś odstępie dniowym,następnie przyorać obornik-też nie wiem czy w jakimś odstępie.Kolejnie rozsiew wapna i nawozów- m\nie wiem czy razem czy w odstępie no i wałowanie- kiedy? Bardzo proszę o szybką odpowiedz, z góry uprzejmie dziękuję.Pozdrawiam
    • Przez Bamboocha
      Mam zamiar zasiać 1,5 ha lucernyz trawą.I nie moge sie zdecydować czy zasiac ją ze zbożem (mieszanka)czy bez. Wcześniej siałem już trawe ze zbożem i efekt był pozytywny,bo nie rosły chwasty itp.ale gdy zboze urosło trawa nie za bardzo rosła a z koszeniem sie wachałem gdzyz lepiej by było żeby sie chociaz wykłosiło, poniewąż bele są wtedy o wiele lepsze jakościowo.Czy sieliście już może lucerne ze zbożem??Ja bym zasiał raczej ze zbożem ale tata mówi,że zboże pochłania duże ilości wody i wpływa to na wschodzenie i rozrastanie trawy i że później trzeba czekać na zboże do skoszenia a tak to by przyciął trawe wczesniej i by sobie spokojnie rosła....
      Jakie jest wasze zdanie i jak wy robicie??
      który sposób wybieracie, co o tym sądzicie??

Pozdro for all and Miłego Jajka:)

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.