Skocz do zawartości
kubus

Kosiarki Kverneland Group- Taarup, Vicon

Polecane posty

ptaszyna    125

Mam Vicona DMP 3200 dwa sezony i jak założyłem nowe nożyki po kupnie to jeszcze ich nie tykałem, zasada taka że w dyskówkach noże o wiele rzadziej się wymienia/obraca niż w bębnowych i nie jest to zbyt uciążliwe jak trzeba to zrobić raz na kilka sezonów  poświęcając na to ok. 0,5-1 godz.

corrado    217

Zależy jakie kto ma łąki odnośnie wymiany noży. Jak łąki są na których krety kopią albo zwierzyna z lasu wychodzi i narobi bałaganu to jak noże po czym takim pochodzą to raz dwa załatwia się im wymianę.

donweter1989    181

Mam Vicona DMP 3200 dwa sezony i jak założyłem nowe nożyki po kupnie to jeszcze ich nie tykałem, zasada taka że w dyskówkach noże o wiele rzadziej się wymienia/obraca niż w bębnowych i nie jest to zbyt uciążliwe jak trzeba to zrobić raz na kilka sezonów poświęcając na to ok. 0,5-1 godz.

a duży areał kosisz?

Wiadomość z agroFakt.pl

ptaszyna    125

Koszę ok. 20 ha w sezonie, czyli nie za dużo ale w bębnowej nożyki trzeba było zmieniać, mam jeszcze jedno spostrzeżenie, chciałem jeden stary podgięty nożyk wyprostować i się nie dało, młotek tak odskakiwał że myślałem że w głowę dostanę, wniosek jest taki że noże do Vicona  są o wiele twardsze od naszych GERLACHÓW które dają się łatwo prostować i może tu tkwi sedno w żywotności nożyków.

Zoch    4

Zakupiłem kosiarkę Vicon Extra 228 i zastanawia mnie jedna rzecz.W jakim położeniu powinna być zapadka podczas koszenia?Do transportu to wiadomo,że zaskakuje i jest ok,ale zauważyłem,że u mnie po rozłożeniu kosiarki na maxa do koszenia zapadka znowu zaskakuje i wychodzi na to,że kosiarka kosi tak jakby na sztywno.W instrukcji przeczytałem,że między zapadką a miejscem jej przylegania powinno być 15-30mm luzu,ale to i tak za mało na swobodne koszenie i podnoszenie kosiarki hydrauliką na uwrociach.Mógłby mi ktoś wytłumaczyć ocb? :D

qwerty18    0

Witam. którą kosiarkę polecacie Vicon Extra 124 czy kvernelan taarup 2624? Kvernelnad cięższy ale ma 2 nożyki.Czy konstrukcja vicona jest wytrzymała? Dodam że nie miałem do czynienia z kosiarkami dyskowymi.

katopo    4

Zastanawiam się nad zakupem vicona AMS 2400 z kondycjonerem. Cenią 5700zl
Co sądzicie czy warto?
Czy pójdzie z ciągnikiem 75km ? Oraz czy dysk z trzema nożami jest lepszy od takiego na dwa?
Jak z częściami? Czy drogie?

Mikruss    71

U mnie vicon 632 T Pro z kondycjonerem śmiga z valtra 6550 bez problemu ok 12 km/h o ile rowna łąka. 3 noze sie spisuja rewelacyjnie wg mnie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez erni
      czy u4514 to dobry wybor do tur-a?awaryjny jest przy nim?prosilbym o napisanie wad i zalet i czy warto w to sie pakowac..
      pozdrawiam erni
    • Przez kamilo2277
      Witam, potrzebuję pilnie opinie na temat tej prasy, czy warto i jak z częściami ?
      Link do prasy https://www.olx.pl/oferta/prasa-rolujaca-zwijajaca-vicon-kverneland-john-deere-krone-rolka-CID757-IDmBWQG.html
    • Przez APT
      Sprzedam rozsiewacz VICON 600 KG cena 700 zł.
      Rozsiewacz w dobrym stanie. Rama dodana tak by można było doczepiać do ursusa 360.
      Woj. pomorskie. Szczegóły na priv.

• Przez bizonlukaszZ056
      Jak w temacie prosiłbym o opinie na temat tego pługa, czy ktoś go posiada i pracuje nim lub czy widział jego prace. Przymierzam się do kupna pługa i tu pytanie czy wart jest uwagi, kusi ceną i odkładnice kvernelanda i stąd moje pytanie. Czekam na odpowiedzi
    • Przez aadamm153
      Witam!
      Planuję zakup używanego pługa kverneland 5 skibowe, obrotowe z zabezpieczeniem resorowym 12-20 cali.
      Pytanie jest takie jaki model wybrać, ES czy jakieś EG czy może ED.
      Pług ma pracować przy 150-160 ha, Z ciągnikiem Renault Ares 826 (180 KM)
      Przewaga ziemi lekkiej, dość kamieniste, trochę ciężkiej gliny.
      Jeśli chodzi o uprawę to: Kukurydza, Rzepak, Pszenica, Zyto, Owies, Łubin
      O tym ze obrotnica ma być nie wyrobiona itp. wiem.
      Znalazłem oto taki pług, ale wśród znajomych usłyszałem opinie ze za słaby model do mego ciągnika, ze niby ten pług jest z przeznaczeniem do 150 KM
      https://www.olx.pl/oferta/plug-obrotowy-5-skibowy-kverneland-es95-resor-vario-lemken-CID757-IDnBrT2.html
      Jaka jest wasza opinia?
      Może ktoś znalazł ciekawszy, i wart swojej ceny chętnie obejrzę, dodam ze oferty pługów powyżej 40 tyś nie wchodzą w grę, a najchętniej nie wydał bym na zakup więcej niż 35 tysięcy.
      Z góry dziękuję za pomoc.
      Pozdrawiam!