Polecane posty

kobra89    71

Ja też przymierzam się kupić tylko CM 2400 i mam takie pytanie czy ona jest lepsza od KRONA i Felli?? Bo mam do wyboru te 3 marki właśnie o tej samej szerokości Poettingera nie chcę za ciężki jest.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Tyle to i ja wiem ze sa po 3 na dysku, ale chodzi mi o wytrzymałość w/w modeli.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kupiłem Vicona CM 217 na jesieni, ale jeszcze jej nie użytkowałem.

Mam do ciebie pytanie "niudizajn" ty vicona użytkowałeś z tego co pisałeś, powiedz coś na jej temat czy jesteś z niej zadowolony i co do części dostępność.

A ten sklep grene to gdzie jest? ;)

A ty "kobra89" co do kupna to ci powiem tak:

Poettinger jest podobno najlepszy ale i najdroższy, Krone dosyć dosyć ale części bardzo drogie!, Fella na jej temat nic nie wiem, Vicon na twoim miejscu wybrał bym właśnie ją :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzientki    1

Ja użytkuję kosiarkę dyskową Vicon CM 2400 i jak na razie spisuje się super mam ją 3 sezony. Kosiła już prawie wszystko od łąk torfowych przez ugory do lucerny na UR. Kosiarka podczepiana jest do ciągnika Same Taurus 60 i ciągnik prawie jej nie czuje. Co do wytrzymałości nożyków to powiem tylko tyle, że zapomnisz o ich wymianie. Ja swoimi wykosiłem 50 ha i dopiero wtedy obróciłem je na druga stronę. Cena też nie jest wygórowana około 300 zł za nożyki i śruby mocujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta cena dotyczy do ilu dysków? Nożyki są prawe i lewe (pól na pół) to prawda!.

Nożyki kupować lepiej orginalne czy zamienniki? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzientki    1

Cena dotyczy 18 nożyków (9 prawych i 9 lewych) oraz śrub mocujących. Lepiej kupować oryginalne dłużej pochodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

A właśnie jak jest z listwą?? Czy nic się nie dzieje??

Poettnigerem kosiłem w tym sezonie i nie powiedziałbym że jest aż tak najlepsza zresztą możecie luknąć w mojej galerii, nie okaszała. I temu właśnie zainteresował mnie Vicon z 3 nożami, no i szukam opinii na jej temat, bo na allegro to tylko krona wyzbywają wszyscy, Viconów jest tylko pare. I to mnie właśnie zaciekawiło. Kumpel znowu radzi brać Felle listwa z kwasówki, ale jakoś nie mam przekonania, a na temat polskich kosiarek nawet nie chcę słyszeć totalny szajs!!! Samasz u kumpla po sezonie miał listwę jak banan.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzientki    1

Aż chodziłem obejrzeć listwę w swoim Viconie. I mogę powiedzieć z czystym sumieniem, że po trzech sezonach poza kilkoma rysami nie widzę żeby się działo z nią coś złego. A muszę powiedzieć, że w tamtym roku miała dużo do roboty, bo kupiłem 10 ha łąk, których nikt nie kosił od ładnych paru lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedro    16

Vicon to dobry wybór, bardzo dobre maszyny, solidnie i przemyślanie wykonane wykonane a jakość cięcia z trzema nożami jest nieporównywalna zwłaszcza jak zmniejsza się obroty żeby paliwa mniej poszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

U nas mamy CM2400 5 sezonów i spisuje się idealnie. 3 noże robią robotę, maszyna nawet w gęstej trawie nie staje. U nas chodzi najczęściej z Ursusem 3512 i daje radę. Jak założymy 912 to praktycznie 3 na zającu można śmigać.

teraz złożyliśmy wniosek na kosiarkę z centralnym zawieszeniem listwy o szerokości 4 m i pewnie też wybór padnie na Vicona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes1998    0

siemka ja tez planuje kupic Vicona kosiarke tylko mysle czy 2.4 czy 2.8. i by w niej chodzil zetor 80 km bez napedu da rade nie bedzie go sciagac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rewoluszyn    10

witam mam okazję kupić vicon CM 2400 2004rok i ma uszkodzone 3 tryby na pozostalych nie ma nawet luzu ma tez porwana oslone koles chce za nia niecale 4tys warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

Witam,

Kupiłem Vicona CM 2400 właśnie. Mam nadzieję, że to był dobry wybór. Cena to 24 tys. brutto. Dali mi jeszcze komplet nożyków. Chyba dobrze utargowałem, bo cena jaką chcieli to 26,5 tys. Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilb    11

witam mam okazję kupić vicon CM 2400 2004rok i ma uszkodzone 3 tryby na pozostalych nie ma nawet luzu ma tez porwana oslone koles chce za nia niecale 4tys warto?

Kolego ja kupilem vicona cm2400 kosila do konca tak mnie zapewnial poprzedni wlasciciel. tryby w przekladni sie rozlecialy chodzila bez oleju... 1500zł nowe oryginalne, dorobienie 1200zł wszystkie lozyska na dyskach do wymiany poszly sznurki byly namotane i nie bylo czuc luzu niektore byly ok ale jak juz rozebrane to wymienilem. tryby w listwie jak nowe niby 2005 rocznik nie pchaj sie w naprawy czesci drogie ja na swoje czekalem 3 tyg az z Francji szly... troche zaluje ze ja kupilem ale mam nadzieje ze sie odrobi. Kupilem tez krone AM283s tez tanio i maly remont bedzie ale mam nadzieje ze wyjdzie taniej. Wieksze koszenie sie szykuje:)

Edytowano przez kamilb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robal54    1

Witam jeśli chodzi o części do vicona to łożyska można u nas dostac choc ceny są wysokie bo to łożyska c3i c4 [łożysko do zębatki pośredniej to 50zł ] zębatki idą podobnież żeliwne .Mi za dorobienie ze stali kutej wyszło okło 350zł za sztukę[z hartowaniem i odpuszczaniem] za pośrednią 250zł za sztukę Na boczych bembnach idą łożyska oporowe cena około120zł za sztukę Śruby mocujące nożyki 10sztuk około 120zł droższe od nożyków .Płoza to koszt 300zł talerz trójkontny do mocowania nożykó w granicach 700zł do dostania w kraju.Pozdrawia pośadacz vicona .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam proplem z rozmontowanie przekładni w kosiarce Vicon.Przekładnie zdemontowałem z kosiarki jednak problem tkwi ze zdjeciem trybow i lozysk z jednego wałka w obudowie jest gumowy korek zatyczka pod ktorym jest zegier i dystans i tryb ktory trzeba zbic w droga strone

Teraz pytanie czy ta zatyczke mozna wyjac i jak?

Widziałem w innych przekładniach podobne rozwiazanie jednak nigdy nie rozbierałem

Prosze o porade

W załaczniku daje schemat z katalogu jak to wszystko wyglada przekładnia znajduje sie na stronie 11 dekiel od przekładni ma numer katalogowy 37 na schemacie

katalog części DMP 2401-tc.pdf

Edytowano przez przemyslaw111187

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

ta zaślepka raczej jest jedno razowa jak ci się uda wybić od sirotka to przeżyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozin2    0

Witam nie chcę zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj. Przymierzam się do kupna używanej kosiarki dyskowej vicon ams 2400 i pytanie czy to normalne, że nożyk trąca delikatnie listwy tnącej, czy jak maszyna pójdzie w ruch to na obrotach uniesie nożyk i nie będzie trącać, podkreślam, że tylko dosłownie delikatnie dotyka o listwę i to nie każdy nożyk(krzywy dysk?), niby śruby i nożyki są nowe. Prosił bym o pomoc ponieważ nigdy nie miałem do czynienia z kosiarką dyskową i nie chciałbym kupić jakiegoś złomu, a z tego co się orientuje koszty naprawy potem mogą być kolosalne. Pozdrawiam i jeszcze raz proszę o pomoc bo zaraz po świętach mam zamiar bliżej jeszcze się przyjrzeć tej kosiarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez norek007
      Witam mam problem z rozsiewczem ROTA FLOW RS-EDW VICON nie otwiera siłowników na komputerku wyskakuje błąd n104 
      Czasem błąd n124 i n012 ale głównie n 104. Czy ktoś się z takim czymś kiedyś spotkał? 
      Co może oznaczać ten błąd?
      Może wystraczy jakaś kalibarcja?
      Jeśli ma ktoś jakieś schematy do tego całego ukadu to prosze wysłać. 
    • Przez damiex90
      Witam, ostatnio ułamała mi się taka dźwigienka przy rewersie w ciągniku same explorer. Pytanie brzmi jak to coś na zdjęciu może się nazywać albo jakiś numer katalogowy..
      1.xps
    • Przez Misiek666
      Jak dotąd koszę łąki (15 ha) wiraxem 165 + c330 ale już szlag mnie trafia. Głośno, wolno I mało mocy. Szukam kosiarki do MF 3060, problem w tym, że łąki (a raczej łączki) to tragedia. Wąskie, miedze, nierówne, męka. Myślę nad dyskiem ~200cm (lely czy fella mają 205, reszta firm chyba większe?) najlepiej z kondycjonerem.
      Myśleć dalej nad dyskiem czy wziąć większy złom typu wirax 185? Poradzi ktoś?
    • Przez norbi222
      Na ile bar najlepiej ustawić zbicie beli zewnętrznej i miękkiego środka ?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam mam pewien problem wymieniłem stary rozsiewacz na nowy kverneland exacta el 900 i nie moge ustawic wysiewu w nim(przepuszczam przez granulator ustaiwam na rozsiewaczu ilosc nawozu a i tak musze siac po 2 razy bo zostaje) a w książce nie ma polskich nawozów😕😤 czy moze ktos pomoc kto ma ogarnięte sianie takim rozsiewaczen? Prosilbym o pomoc!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj