Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kubus    22

Hej ;) . Chciał bym od was się dowiedzieć które kosiarki są lepsze czy Vicon na 3 noże na dysku trójkątnym czy Taarup na 2 noże na dysku okrągłym. Która z kosiarek ma mniejsze zapotrzebowanie mocy no i która według waszego zdania była by lepsza??

 

chyba nikt z nimi nie miał doczynienia


Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nitram92    1

U Vicona to pewnie spora precyzja przy wyważeniu musi byc, co za tym idzie spora cena, pozatym...wolisz kupywać 2 noże czy 3? Ja 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus    22

więc opłacalniej na 2 noże


Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nitram92    1

No raczej;) 3 noże to sprawdziłby by sie w gęstej, ale to bardzo, bardzo gęstej trawie choć i w takim przypadku myśle ze nie było by znacznej różnicy niżeli w przpadku 2 innej kosiarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Fajne bajki wypisujecie w tym temacie :)

 

chyba nikt z nimi nie miał doczynienia

 

Akurat ja mam do czynienia z tą z 3 nożami a miałem wcześniej na 2 noże

 

http://www.agrofoto.pl/forum/Kosiarka-Vico...image11279.html

 

U Vicona to pewnie spora precyzja przy wyważeniu musi byc, co za tym idzie spora cena, pozatym...wolisz kupywać 2 noże czy 3? Ja 2

 

I tu się mylisz bo jeśli założysz 3 noże to po prostu skosisz 50 % więcej na nich, na dodatek kosiarka dużo lepiej kosi na mniejszych obrotach, bo co 3 to nie 2. :) I jeszcze jedno -przy ogromnej masie plonu nie zapcha się nawet po deszczu B)

 

Dziś gdybym miał kupować jeszcze raz wziąłbym na 3 noże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nitram92    1

Jak pisałem wcześniej, zakładałem czyste hipotezy;] Nie karć;] Nigdy nie miałem stycznośći z 3 nozami w dyskówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus    22

a nie wiecie jak z cenami tych kosiarek na trzy noże?? dużo droższe??


Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

na 3 noże na mniejszych obrotach można kosić. I pewnie się wolniej zużywają


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Czy ktoś z was jest użytkownikiem kosiarki Taarup 3128 MT?. Jeśli tak to bardzo proszę o opinie na jej temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaldo    2

Myślę że kosiarka na 2 noże nie będzie kosiła tak dobrze jak kosiarka VICON na 3 noże i nie będzie zostawiała tak trawy nie skoszonej na polu

Mam kosiarkę na 2 noże i po przejeździe nawet jak są nowe noże to zostaje czasami nie docięta trawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
passat1    0

Co sądzicie o kosiarce Vicon extra 428h?

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry sprzęt :) Jaki ma wymagania KM?


Masz problem lub pytanie? Pisz na pw pomogę :)
Ursus 4514 + StalTech 3*35 + agrofactory 2,8 m + wywrotka D83 10t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzientki    1

Co sądzicie o tej kosiarce

 

Co do samego modelu kosiarki Ci nie pomogę, ja użytkuje model CM 2400. Ale mogę potwierdzić solidność wykonania kosiarek Vicon. Są to lekkie konstrukcje ale bardzo wytrzymałe, kretowiska to dla nich żaden problem. Ja w swojej noże wymieniłem dopiero po skoszeniu 100 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek0206    0

Witam poszukuję użytkowników kosiarki Taarup 307 oraz opinii o niej.

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Ogólnie Kverneland Taarup do dobra firma i jej wyroby się dobrze spisują ja mam przetrząsacz i zgrabiarkę i jestem zadowolony, teraz do kosiarki się przymierzam


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojto22    0

Witam

Ja mam taką kosiarkę lux się sprawuje tylko ten rok jest nie bardzo a w wodzie kosić nie będę bo kto to potem zje:)

trochę w tym roku jest przy ciężka na torfy ale na pola jak najbardziej szybko nią się kosi duże kawałki to w mgnieniu oka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :

Mam na oku używaną (dobry stan) kosiarkę dyskową firmy Vicon CM 217

i niewiem cz kupować ją cz nie?.

Co myślicie o kosiarce tej firmy,interesuje mnie wszystko na jej temat.

Z góry dziękuje za pomoc.

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

jeśli jest ci bardzo potrzebna to kupuj, vicon to bardzo dobra firma sprawdź tylko jej stan techniczny czy nic nie stuka/dzwoni nic przy włączeniu czy nie jest nic pogięte ani pęknięte w szczególności listwa itp.


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za cenne informacje, ale mam jeszcze pytanie co do części do niej ,

można je łatwo dostać typu np.łożyska, paski klinowe, nożyki.

A w szczególności chodzi mi o nożyki do niej i ich cena za sztukę???.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niudizajn    13

Nożyki kupowałem w grene, zamiennik 3 zeta za sztukę i są ok. U mnie skosiłem na jednym komplecie

30 ha bez przekładania.


Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez norek007
      Witam mam problem z rozsiewczem ROTA FLOW RS-EDW VICON nie otwiera siłowników na komputerku wyskakuje błąd n104 
      Czasem błąd n124 i n012 ale głównie n 104. Czy ktoś się z takim czymś kiedyś spotkał? 
      Co może oznaczać ten błąd?
      Może wystraczy jakaś kalibarcja?
      Jeśli ma ktoś jakieś schematy do tego całego ukadu to prosze wysłać. 
    • Przez damiex90
      Witam, ostatnio ułamała mi się taka dźwigienka przy rewersie w ciągniku same explorer. Pytanie brzmi jak to coś na zdjęciu może się nazywać albo jakiś numer katalogowy..
      1.xps
    • Przez Misiek666
      Jak dotąd koszę łąki (15 ha) wiraxem 165 + c330 ale już szlag mnie trafia. Głośno, wolno I mało mocy. Szukam kosiarki do MF 3060, problem w tym, że łąki (a raczej łączki) to tragedia. Wąskie, miedze, nierówne, męka. Myślę nad dyskiem ~200cm (lely czy fella mają 205, reszta firm chyba większe?) najlepiej z kondycjonerem.
      Myśleć dalej nad dyskiem czy wziąć większy złom typu wirax 185? Poradzi ktoś?
    • Przez norbi222
      Na ile bar najlepiej ustawić zbicie beli zewnętrznej i miękkiego środka ?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam mam pewien problem wymieniłem stary rozsiewacz na nowy kverneland exacta el 900 i nie moge ustawic wysiewu w nim(przepuszczam przez granulator ustaiwam na rozsiewaczu ilosc nawozu a i tak musze siac po 2 razy bo zostaje) a w książce nie ma polskich nawozów😕😤 czy moze ktos pomoc kto ma ogarnięte sianie takim rozsiewaczen? Prosilbym o pomoc!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj