Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Krone

witam mam na oku przyczepe krone HSD 4002 przyczepa ma pełen rotor z  łańcuchami które odbierają trawę z rotora na przyczepę, pytam czy ktoś pracuje taką przyczepą czy rotor spełnia swoje zadanie oraz mam pytanie ile ma noży takowa przyczepa ( czytałem że ok 41). 

Dzięki za odp.

sebe1033    78

rotor nie ma łancuchów to podajnik grzebienowy

to to nie wiem jak się nazywa poprawnie

http://agrotrader.pl/oferta/przyczepa-samozbierajaca-krone-turbo-5000-gd-ID161535.html

obrotowy wał gdzie grzebienie się ruszają 

to jest rotor http://www.miler.hr/hr/krone/samoutovarne%20prikolice/zx/prednosti

tą przyczepę co chcesz to już tylko na małe areały bo jednak czas swoje zrobił i sprawdź ten łańcuch czy idzie kupić go bo jak pęknie to nie wiem czy złączysz druga sprawa to wolno chodzi bo te grzebienie na łańcuchu za szybko nie podają

Sam mam dwie przyczepy na tym obrotowym wale gdzie grzebienie się ruszają https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-samozbierajaca-mengele-law-360-CID757-IDjQLv1.html#aa4aec9e1e

to jedna mniejsza spokojnie z 60 km starczy druga większa 80 km stęka tyle że niej 33 noże i dwa razy szybciej idzie w mniejszej 14noży, i obie mają po 4 te grzebienie

A sąsiad ma tych grzebieni 3 to wiadomo wolniej idzie deko ale spokojnie 47 km starcza i ma wałki z tyłu nie zapomnij o nich

Wiadomość z agroFakt.pl

sebe1033    78

hmm a to wszystkie te z wleczonym podbieraczem i jak z wydajnością :huh: to może pionierzy tylko szkoda że potem zrezygnowali z rotora na jakiś czas

binek    266

Użytkuję taką Krone HSL3502 już kilka lat, większych awarii nie było. Pogubione osłony podbieracza, połamane noże i połamane palce podbieracza - na przestrzeni kilku lat normalna eksploatacja. Co do wydajności to tak jak kolega wyżej napisał, na dzień dzisiejszy nie powala osiągami, więc do własnego użytku - TAK, na zarobek -NIEZBYT. O ile z palcami podbieracza można sobie tanio poradzić ponieważ pasują od kostki Z-224, blacha podbieracza już ponad 100zł - bo to KRONE (tak mi powiedzieli w sklepie) o tyle największym problemem w tej maszynie są noże, a właściwie brak ich zabezpieczeń przed ciałami obcymi tzn. najczęściej kamieniami. Zabezpieczenie jako takie jest, tylko nie przemyślane, teoretycznie w razie wpadnięcia czegoś ma się odsunąć cała belka z wszystkimi nożami, niestety jest zamocowana na 2 solidnych (twardych) sprężynach. W praktyce prędzej nóż się złamie niż cała belka odsunie.

Jeżeli maszyna byłaby używana na trwałych użytkach zielonych (łąkach) nie ma obaw o noże, gorzej jeżeli zbierałaby poplony.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez maciej2013
      https://www.olx.pl/oferta/krone-titan-6-36d-CID757-IDuuinl.html cena do oddania 25 tyś
    • Przez Cichy2
      Witam Wszystkim.
      Czy ktoś posiada katalog części do przyczepy samozbierającej T-010. Dyszel zaczepiany do górnego zaczepu ciągnika. Napę z wom pod dyszlem. Rozleciały mi się nastepujące elementy napędu: trójkąty sprzęgła gumowego (mają już wieksze otwory niż fabryczne 30mm), obudowa łozyska, szeroka na około 4cm przkykręcana na 4 śruby w układzie prostokąta. Na zdjęciach widać łożysko do którego potrzebuję obudowy. Będę wdzięczny za wszelką pomoc. W środku sezonu awaria i nie mam jak naprawić przyczepy. W pobliskich sklepach rozkładają ręce. Potrzebuję kupić obudowę łożyska (ponoć identyczna jak w kopaczka 2-rzędowych Z-609) oraz trójkąty do sprzęgła (niby takie same jak do rozrzutnika czarna białostocka ale krótsze - chyba).

• Przez Krystian4000s
      Witam.
      Od niedawna jestem posiadaczem przyczepy samozbierajacej claas sprint4000s i po zebraniu pierwszego pokosu dosc mocno rozciągnęla sie taśma i teraz chciałbym ja naciągnąć lecz nie do konca wiem jak. Slyszalem ze sie same naciagają, ale jak dla mnie to trzeba to zrobić recznie. Jesli ktos wie, czy kiedys to robił bardzo prosze o jakąś podpowiedz. Z góry dzieki pozdrawiam.
    • Przez roobercik
      Zastanawiam sie nad zakupem przyczepy samozbierającej. Do wyboru mam Mengele o 31 nożach tnących, chyba
      z 84 roku bez rotora a druga to Deutz - Fahr z 89 roku z 25 nożami ale z rotorem. Głównie zależy mi drobnym cięciu zielonki na sianokiszonkę. Która będzie lepiej spełniać zadanie? Obydwie przyczepy są na tandemie 8 - tonowe z pełną hydrauliką i walcami dozującymi.
      Mam jeszcze dylemat Która będzie lepsza - z dwoma rzędami noży czy z jednym? W obydwu przypadkach jest ich 31.
    • Przez zyz1o
      Siemka wiecie moze jak przerobic ta przeyczepe zeby mozna byla ja wyladowywac bez tylnich walkow. Walki juz wyciagnelem i teraz zastanawiam jak to zrobic , moze ma ktos taka przyczepe bez walkow wyladowczych a moze znacie jakiegos szpeca co by to zrobil wydaje  mi sie ze powinno to dzialac bez duzych przerobek bo przeciez walki wyladowcze to dodatkowa opcja 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.