Skocz do zawartości
dzony9203

Belarus 920 - pozycja oddalania biegów

Polecane posty

dzony9203    1

Instalacja z przełącznikiem 12/24V to całkiem co innego jak instalacja z przetwornicą 12 na 24V.

W pierwszej jest włącznik na minusie czyli masy, akumulatory spięte równolegle a tylko w czasie kręcenia rozrusznikiem szeregowo.

Druga ma akumulatory spięte szeregowo elektromagnetycznie załączanym heblem umieszczonym  po między akumulatorami i tylko gdy są spięte a silnik pracuje 12-voltowy daje napięcie na przetwornice która zmienia je w 24 V i ładuje równocześnie oba akumulatory połączone szeregowo.

Czyli w belarusie 920 jest to pierwsze rozwiązanie?

seweryn20    575

Nie wiem prawdę mówiąc. Przełącznik 12/24 jest przy akumulatorach taka duża czarna pucha a przetwornica chyba z przodu kabiny aluminiowa kostka.

Powinieneś to wiedzieć.

Tomasz78    287

W Belarus 820 jest przetwornica z przodu przed chłodnica 

Wiadomość z agroFakt.pl

mani51    57

Panowie, mam w swoim taką dziwną skrzynkę po prawej stronie siedzenia do błotnika przykręconą z tyłu. Jest na niej przełącznik i co to za ustrojstwo bo jak poruszałem ten przełącznik to teraz nie zawsze świeci mi kontrolka od ładowania na zgaszonym. Niezależnie jak go przełączę to raz świeci raz nie. Rozruch mam na 12V. Mam coś mocno pokopane w instalacji przez poprzedniego właściciela.

Tomasz78    287

ja z prawej z tyłu mam hebel ,ale bez zdj ,ciężko doradzic

mani51    57

Też mam hebel po prawej ale wyżej. Ta skrzynka jest pod heblem. Włącznik od halogenów tzn lamp roboczych to mam po lewej za fotelem ale nie wiem czy oryginalnie. 

Teraz jeszcze odkryłem, że jak się porusza ten włącznik to kontrolka od ładowania świeci się nawet na odpalonym.

Muszę tam zajrzeć.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się