Skocz do zawartości
onion

kury zjadają jajka i pierze

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Kury
onion    0

mam 110 kur. I nie umiem poradzić sobie z problemem wyjadania jajek (jeśli od razu nie pozbieram to ok 20 jaj tracę) - dostają do paszy krede, dostają śrutę Z kukurydzy przenzyta jęczmienia soi oraz całe ziarno. często daję im rozdrobnione buraki. mają dostęp do piasku. duży ogrodzony wybieg (niestety już bez trawy ). palę im światło wieczorem w kurniku żeby wydłużyć im dzień O tej porze roku. Bardzo też się dziobią - wydziobują sobie pióra z kuprów Tak że już prawie gołe tyłki mają. Pomóżcie

Wiadomość z agroFakt.pl

emtezecik    12

hej kilka przyczyn może być np brak odpowiednich składników w tym kredy słaba pasza za mało jedzą bądź zbyt ostre światło np czerwonego koloru kury są rozdrażnione do tego dochodzi rasa np leghorny mają tendencję do zjadania jajek dziobania się nawzajem a nawet do kanibalizmu podaj rasę skład paszy temperaturę kurnika i to czy były szczepionek odrobaczone i czy są zdrowe . pizdro

stokrotka120    300
Napisano (edytowany)

Białko, prawdopodobnie mają zbyt mało białka. W dużych fermach kury zjadają się nawzajem, bo mają zbyt niski poziom białka..

Edytowano przez stokrotka120

Tomasz78    626

często na kanibalizm wpływa zmiana pasz i ich skladniki ,ciasne pomieszczenia i przede wszystkim brak soli ,jako drobiarz nie mam doświadczenia ,lecz u trzody brak tego składnika przejawiał sie własnie takim zachowaniem ,sa środki które przeciwdziałaj temu   

Adi96    1084

Mój ojciec od dobrych 20 lat zajmuje się podobną ilością hodowlą kur.I takie zjawisko nie występowało kiedyś był przypadek że tam kura bez ogona lub obskubana ale ta słabsza ale że kurę obdziobały w środku to przypadek znam od 7 lat.Z tego co napisałeś wszystkiego dostają co im potrzeba ale przyczyna może leżeć po stronie zdrowia kury.Jeśli są wypuszczane na ogrodzony wybieg mogą być narażone na pasożyty na malutke robaczki co są w przełyku kury.Te pasożyty biorą z innych ptasich odchodów typu gołąb wróbel sikorka sójka.Są takie kury że grzebią w gnoju i tylko gnój jedzą i też mogą nabawić sie tam pasożytów.Kup odrobaczenie ale powiedz że na 3 tygodniowe bo szczepionki na dorosłe kury ci nie sprzedadzą  bo ten lek jest w jajkach ale dla człowieka nie jest szkodliwy tylko dla samej kury.To że dochodzi do kanibalizmu to kura ma skaleczenie i nie podarują widoku krwi ostatnio jest tak że kura ma zbyt mały otwór odbytu  i jajko jest zbyt duże czego wyniku można powiedzieć rozrywa krew leci i jest kanibalizm jeżeli nie zadziobią to i tak kura zdechnie bo dochodzi do zakażenia i nie wiem  jaki powód jest tak że dochodzi do uszkodzenia że mają zbyt mało śluzu czy zbyt szybki przyrost wielkości jajka.Takie kury to wynik krzyżówki kury wybiegu z klatkową nioską,

onion    0

a co dodać jeszcze żeby było więcej białka? jakąś mączkę? zwiększony % kredy?
a może poda ktoś skład swojej paszy dla nosek? może złe proporcje mam?

maroon    76

Najczęstsze źródło białka jakie się stosuje to soja Z tym że też nie można sypać jej do oporu tylko określoną dawkę Oprócz braku białka to bodajże niedobór wit B też wpływa na takie dziobanie 

Co do dziobania jajek to raczej nie było u mnie przypadków aby kury rozdziobywały całe nieuszkodzone jajka Co innego jak było choćby trochę nadtłuczone Może masz za słabe skorupki Poszukaj info jak je wzmocnić 

Z tego co widzę to karmisz podobnymi składnikami jak ja Mozesz dodać do tego jakiś koncentrat z witaminami do paszy albo witaminy do wody

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez nowakm6
      Witam moje nioski z wolnego wybiegu padają. Początkowo zaczyna im puchnąć jedna strona głowy a potem cała, oczy pozamykane. Maja duże problemy z oddychaniem, dzioby pootwierane i charczą. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
    • Przez MiGr
      Witam czy ktoś doradzi jaką pasze stosować dla kur niosek 23 tygodniowe 300 szt i ile dziennie podawać
    • Przez tomekmaschinen
      Witam!!

Od połowy września nieśność kur znacznie spadła ( na 100 kur dziennie miałem ok. 60 jaj, teraz z ledwością 30 szt) Nie wiem co jest tego przyczyną. Zakupiliśmy witaminy do wody, dostawały więcej kredy, kukurydzy, ale nie nastąpiła żadna poprawa. Wyczytaliśmy również, że powodem może być skrócenie się dnia. Więc sztucznie "przedłużamy" im dzień, ale nadal nic.

Co może być przyczyną takiego spadku ?? Na pewno nie jest to żadna choroba. Kury wyglądają na zdrowe, biegają, jędzą, zachowują się normalnie.

Prosimy o pomoc.
    • Przez nowakm6
      Witam wczoraj kupiłem 200szt kur niosek z fermy od sąsiada. Kury maja 72tydzien życia. Jaka pasze dawać na przepierzenie żeby potem dobrze niosły. Jakie ewentualne witaminy. Czy narazie trzymać je na samej pszenicy zanim się przepierza. Proszę o jakieś info. Pozdrawiam
    • Przez WojtekSprus
      Witam mam stado ok 600szt mlodych niosek 
      mam w kurniku ptaszyńca jest jakis sposob aby go zwalczyc a  stado zostawic ?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.