Zaloguj się, aby obserwować  
Dawid777

Pompa czy pompowtryskiwacze?

Polecane posty

Dawid777    0

Jakie jest wasze zdanie? ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tobie radziłbym słownik ortograficzny ;)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wez jakos rozwin ten tamat (zwracam sie do autora), bo na razie jest bezsensu i jak tak zostanie to bedzie zamkniety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Kolega chce kupic używanego zetorka 11641 forterra lub Ursusa 1034 wziołby zetorka tylko boi się o pompowtryskiwacze bo podobno są bardzo drogie i się psują i prosił mnie o pomoc co zrobic... Jak naprawde jest z tymi pompowtryskiwaczami czy są bardziej awaryjne niż pompa i takie drogie?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W temacie było napisane "pąpa czy pąpowtryskiwacze". Moderator któryś temat poprawił a mój post został. Zobacz jak autor tematu pisze w poście nad Twoim to zrozumiesz ocb <_< .


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teddy    0

hmm faktycznie <_< tytuł już musiał być poprawiony. W takim razie przepraszam Cię i mam nadzieję że nie weźmiesz mi tego za złe :)

 

a co do tego czy lepsza pompa czy pompowtryskiwacze to zależy pompowtryski są delikatniejsze, czułe na jakość paliwa ale znowu podają one paliwo pod większym ciśnieniem a za tym idzie troszke mniejsze spalanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9

Czy aby na pewno tam są pompowtryskiwacze vel pąpo <_< Bo wg mnie to nie są ...


Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9

Masz rację, tam jest silnik Deutza na 6 oddzielnych pompach wtryskowych bo pompowtryskiwacze to nie są na pewno. Częsty błąd nawet w "fachowej" prasie rolniczej.


Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Słyszałem o tej forterze z deutz że w okolicy koleś to miał i od nowości lał ruską ropę bo go troche spalanie przeraziło i jeszcze na gwarancji padły mu te wtryskiwacze i wyszło na to że koszt naprawy wyniusł 6x2tyś zł, tyle jeśli chodzi o forterre, natomiast pompki w silnikach w ciągnikach sdf są trwałe <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Masz rację, tam jest silnik Deutza na 6 oddzielnych pompach wtryskowych bo pompowtryskiwacze to nie są na pewno. Częsty błąd nawet w "fachowej" prasie rolniczej.

Pompowtryskiwacze są zblokowanym połączeniem pompy wtryskowej i wtryskiwacza ,a w Deutz chyba występuje przewód który łączy oba elementy, przez co zasada by paliwo nie miało gdzie zmieniać swojej objętości na drodze pompa-wtryskiwacz jest złamana, a wraz z nią definicja pompowtryskiwacza i masz rację że nie jest to taki sam element jak np. w silnikach VW.Jednak Dawid moim zdaniem wyrażił się jasno i w miarę precyzyjnie zadał pytanie ,polegając (jak sam napisałeś )na info z fachowej prasy.Użytkownicy tego typu silnika powinni wiedzieć o co chodzi i udzielić odpowiedzi.Ja moge polecić pompowtryskiwacze jako element dużo nowocześniejszy niż pompa wtryskowa,zapewniający najlepsze jak do tej pory parametry pracy(spalanie,osiągi),jednak posiadają wadę która przekłada się na twardą pracę silnika uważaną za obniżającą kulturę pracy.Trwałość tego elementu jest nie mniejsza jak pompy wtryskowej i eksploatacja nie powinna budzić żadnych obaw.Niestety moja opinia dotyczy Vw z prawdziwym pompowtryskiwaczem,a nie Deutza-Zetora gdyż jak napisał Axial o troszke inną sprawe tam chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

wiesz ja mam ciagnik na pompowtryskach i lalem nie wiedzac o tym do baku odbarwiany opal jakies tysiac godzin na tym przelatal i nic sie nie stalo moj znajomy posiada lambo 60 z takim systemem wtryskowym i ma juz okolo 4 tys mtg lał opal i nic tez sie nie stalo mysle ze jesli wymieniasz filtry itd to pompowtryski beda nawet i trwalsze od zwyklej pompy wtryskowej i spalanie bedziesz mial miejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jesli ktoś stosuję opał,to ja jak najbardziej polecam ,jednak tylko w oryginalnej postaci.Odbarwianie następuje przez aplikację środków chemicznych łącznie z kwasami ,ktore niestety mają zgubny wpływ trwalość ukladu paliwowego.Filtry niestety nie są w stanie tego odseparowac ,gdyż dodawane związki sa płynem ,a filtr odziela tylko zanieczyszczenia stałe o określonej wielkości, mniejszej od luzów przewidzianych dla określonych układów paliwowych.Oryginalny olej napędowy Ekoterm ,pochodzi z tej samej linii produkcyjnej ,co ON ,tylko jest barwiony oraz dodawany jest marker.Samo odbarwienie nic nie daje ,oprócz wrazen wizualnych i pogorszenia jego jakości,gdyz w wypadku kontroli pozostaje marker ,którego usunięcie nie jest taki łatwe.Kontrola przez odpowiednie słuzby nie polega na obserwacji barwy,gdyż w prosty sposób można by tłumaczyć ze" zabarwil wlaściciel celem uniknięcia kradzieży paliwa przez traktorzystów".Wychwytywany jest marker,a trzeba wiedzieć że np.importowany OP z Białorusi nie był barwiony.To tak poza tematem.Co do oceny pompowtryskow lub jak kto woli pomp jednosekcyjnych równiez uważam że nie nalezy się ich obawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
    • Przez Kartoflorz
      Witam, mam taki problem może dla niektórych bzdura a konkretnie, czy mogę mieszać olej Stou z Utto??? Konkretnie chodzi mi o to czy do oleju Agrol Stou Plus mogę dolać Platinum Utto  - miejc docelowe przekładnia (skrzynia Zetor Forterra).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj