dawidek223

Owinięte bele foli pękają

Polecane posty

dawidek223    0

Siemka,mam problem,dlaczego bele sianokiszonki folia peka ?Jaka to może być przyczyna,dodam że dzisjaj jak belkę przywiozłem to na samym sirodku u gury jedna nie była owinieta bele układałem w drugą strone jak z prasy wylatuje czyli w pionie.Prasowałem prasą Unia famarol 1.8vd bele dobrze zbite owiarka sipma Tekla owialem folia silotech i agriflex i folia pekała
Dla czego chwytakiem za mocno sciskałem ? bel zrobiłem dużo około 100 z 2 pokosu i można dawać popsutą sianokiszonke krową?
Sianokiszonka była robiona z żyta i krowy nie chcą za bardzo jeść dlaczego ?U was jedzą dobrze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody43    202

jak lapiesz chwytakiem to bardzo sie zgniata? bo moje po metal fachu chwytakiem jak zlapie to zero zgniotu.
mozliwe jest tez ze za mocno naprezyles folie na owijarce. latwiej bybylo jakbys wstawil zdjecie jak lapiesz chwytakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie kpij z ludzi mowiac że po metal szajsie są dobrze zbite bele. te prasy to kicz jakich mało a snopki to flaki. chyba że twój chwytak ma jakiś zawór przeciążeniowy albo hydraulika bez ciśnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miles3147    42

Może być wina folii , mam sklep z różnymi artykułami rolnymi i czasami klienci opowiadają że są takie przypadki jak folia jest kupiona na giełdzie lub w jakimś niepewnym źródle to pęka bo poprostu nie jest oryginalna . Inna sprawa , folia mogłabyć składowana lub owijana w za wysokiej temperaturze powietrza i dlatego pękała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor22    61

Dwa lata temu miałem problem z folią, że strasznie pękała. Tylko u mnie była wina folii bo kupiliśmy gorszą bo nie było tej co zwykłe kupujemy i strasznie pękała. Teraz kupujemy cały czas tą samą i nie pęka. Jedynie koty i gryzonie trochę niszczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody43    202

kali2107 zapraszam do siebie Mazowieckie okolice kołbieli zobaczysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak sobie to i po metal fachu bedzie kamień,na zarobek to i po.pasówce waciaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

jak lapiesz chwytakiem to bardzo sie zgniata? bo moje po metal fachu chwytakiem jak zlapie to zero zgniotu.

mozliwe jest tez ze za mocno naprezyles folie na owijarce. latwiej bybylo jakbys wstawil zdjecie jak lapiesz chwytakiem

 

 

kali2107 zapraszam do siebie Mazowieckie okolice kołbieli zobaczysz :)

To co piszesz świadczy tylko o tym, że nie miałeś nigdy  do czynienia z dobrze zbitą belą , i że masz kiepskie ciśnienie hydrauliki w swoim pronarze ... :P

 

nie kpij z ludzi mowiac że po metal szajsie są dobrze zbite bele. te prasy to kicz jakich mało a snopki to flaki. chyba że twój chwytak ma jakiś zawór przeciążeniowy albo hydraulika bez ciśnienia.

dokładnie ...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody43    202

przyjedz zobacz ocenisz :) ja wiem ze polaki cebulaki nigdy nie pochwala swojego i beda narzekac nawet jak nigdy nie pracowali na tym sprzecie ale coz taki kraj. lepiej narzekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ja  tez  wiem ze  sa  buraki co  chwalą  byle  gówno  ,  a porządnego  sprzetu na  oczy nie  widzieli 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

W tamtym roku owijalem jeden pokos w upale 36 stopni to z rolki 750 co wychodzilo zawsze 32 baloty wtedy wyszlo o 5 wiecej, i wszystkie belki z tego pokosu maja troche plesni. Inne owijane w normalnej temperaturze sa bez plesni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Im wyższa temperatura tym naciąg folii mniejszy musi być 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody43    202

mariuszd93 zapraszam do siebie na wódeczke zobaczysz ocenisz.
moze slabych operatorow tych pras widziales. jak to mawial klasyk : 'maszyna gwizda tylko kierowca piz*a' :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidek223    0
Napisano (edytowany)

Foli stosuje z sklepu Agroskład Ujazd folia agriflex bele nie były w wysokiej temperaturze owiane a folia była mocno naciągnięte a dlaczego krowy nie chcą za bardzo jeść?

Edytowano przez dawidek223

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3875

Kolega ma rację kto nigdy nie widział beli po porządnej pasówce to chwali nawet po matalszmelcu. A co do pękania folii to miałem podobnie jak za bardzo naciagnołem folie(bo uregulować w tym gównie naciąg folii to jest rzecz niemożliwa) w swojej gównianej ulepionej z gównolitu owijarce firmy Marco Pol, która mam nadzieję niedługo się rozleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody43    202

jak porownujesz bele po pasowce do bel z walcowki to powodzenia :) porownujesz dwa rozne swiaty. ja uwazam ze dobrze zbija bo mam porownanie do sipmy lancuchowej (to jest dopiero porazka) i nie porownuj prasy za 150 tysi do tej za 40 tysi. jakbym robil 60 tys bel rocznie a nie 600 to na pewni bym kupil ta za 150tysi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3875

Właśnie porównuje bo na tym polega różnica.To tak jakbym napisał że Mercedes jest lepszy od Opla a ktoś na to, że to dwa różne światy, ale Opel jest lepszy od Poloneza To jaki jest sens pisania ze Metalcośtam robi dobre bele jeżeli nie robi. Co z tego że kupisz taniej prasę jak zuzyjesz 2razy tyle folii i siatki plus paliwo na transport i przesyłkę podczas owijania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

widzę Krzysztof że ktoś tu się zna na rzeczy. a prawda nie zawsze jest wygodna dla wszystkich....
aaa i wracając do tematu zabijania to użytkuje rb344 i naprawdę robi świetne snopki, mokra sianokiszonka z ostatniego pokosu średnio 850kg. snopki są dobrze zbite ale jak szwagier zajedzie variantem to moje widły i paszowoz płaczą. i na tym pic polega że: nie że co je moje to je dobre, tylko są lepsi i gorsi tak było jest i będzie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Nie chcą jeść bo żyto to pasza na przeżycie i bydło zjada niechętnie,chyba że karmisz samym żytem to nie mają wyjścia ale mleka to potym nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Ja obstawiam, że kolega po prostu za mocno ustawił naciąg folii i za bardzo się skurczyła podczas owijania balotu a tym samym nie nachodziły na siebie warstwy folii, no i balot pracował i pękała, a i też trzeba z wyczuciem chwytakiem łapać. No i też wina może być folii i żeby za szybko nie owijać jak rolka się kończy bo będą dziury robić się albo rwać. Polecam sprawdzone TRIOPLAST teno spin, POWER stretch. Nie kupować na bazarkach itp. z nieznanego źródła nawet firmowych po zaniżonej cenie tym bardziej, bo nie wiadomo ile leżały czasu na magazynie. Baloty układa się na rdzeniu i robi rzetelnie zbijając nie mniej niż te 90% zapełnienia komory i w tedy nie ma różnicy czy to krajowa czy zachodnia prasa. Ale by tak było to i trzeba zdrowego konika 85km do łańcuchowej a nie osła 65km. Tylko Polak taki, że jak sam się męczy z musu to i zrobi wszystko by i sąsiad się męczył, bo poco ma mieć lepiej, lżej. Lepiej rób kiszonkę z mieszanki. No i może za długo czekałeś ze skoszeniem żyta i za słomiasta była czy za suche zebrałeś?. Zepsutej lepiej nie dawaj a tym bardziej spleśniałej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

trawa z koniczyną, lucerna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Najtaniej i najprościej taką jaką masz w domu co pola obsiewasz przynajmniej masz materiał sprawdzony na twoje gleby, bo poco przepłacać za ziarno z centrali a od kogoś brać to też loteria i koszta a poco jak ma się swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez patryk170
      Witam, mój pierwszy siew żyta jak coś
      Chciałem opryskać żyto hybrydowe na chwasty 2 tygodnie temu, a zamówiony oprysk przyjechał dopiero dzisiaj bo mieli jakieś problemy na magazynie. Niestety było kilka ciepłych dni i żyto na ten moment ma 40-50 cm wysokości a na polu nie mam ścieżek. Na jesień nie pryskałem i teraz na polu jest bardzo dużo wielkich chwastów. I stąd kilka pytań:
      1.Czy jest jeszcze sens pryskać te chwasty gdy są już tak duże i nie wiadomo czy środek zadziała i gnieść to żyto bo raczej już się nie podniesie po kołach, czy już za późno i zostawić nie pryskane a żyto je przerośnie i jakoś sobie poradzi.
      2. Jak co roku mam na polu pasy od nakładek nawozu (siałem 200 kg/ha saletrzaku) i tam gdzie poleciała podwójna dawka jest ładne i ciemne zielone a tam gdzie pojedyncza jest blade i słabsze. Czy jak bym opryskał je mocznikiem + jakieś nawóz dolistny to jest jeszcze szansa żeby nadgoniło w tych słabych pasach czy już za późno.
      3. Ile żyto hybrydowe musiało by dostać azotu w czystym składniku na ha żeby się położyło z nadmiaru.
      4. Czy w życie jest miotła zbożowa czy nie bo ostatnio gadałem z wujkiem i o ten twierdził że w życie nigdy nie ma miotły zbożowej.
    • Przez przemo93pl
      cześć mam pytanie jestem zielony w uprawie hybryd a chce zasiać troche żyta hybrydowego jeśli ktoś sieje takie niech się podzieli doświadczeniem onim ziemie którą bym przeznaczył po tąm uprawe to 4 i 5 przedplon to łubin wąskolistny zeus ?
    • Przez jarek87
      Czesc ma ktoś na sprzedaż zyto jarePotrzebuje 1t.Powiat goleniów Lub wysylka kurierem. 
    • Przez bartus16
      koledzy pomozcie bo cos nie tak jest z moim z żytem <_< bo zaczyna żołknoc i to co raz gesciej pojawiaja sie zżolkniete listki co to moze oznaczac???????????? :rolleyes:
    • Przez dominikl95
      witam zastanawia mnie jedna kwestia,czy żyto siane pod koniec października może być lepsze niż siane we wrześniu.( starzy ludzie tak u mnie mówią że siane późno dało lepszy plon.od czego to jest uzależnione i chciałbym podkreślić że ziemię 6 klasy i teren niedługim okresem wegetacji ( chłodny obręb)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj