dzony9203

Podłączenie 3 sekcji - elektromechaniczna

Polecane posty

dzony9203    2

Witam. Ostatnimi czasy zauważyłem, że rozładowuje mi się akumulator w ciągniku (belarus 920).

Problem zauważyłem po założeniu tura wiosną, bo od tego czasu dwa razy rozładował mi się akumulator (latem i tej zimy).

Dla przykładu zeszłej zimy nie miałem problemów z aku.

 

Moją uwagę przykuwa podłączenie kabla zasilającego 3 sekcję tura.

Jest podłączony do kostki ale jeszcze nie sprawdzałem czy cały czas jest w niej napięcie i czy jest pobór prądu.

 

I tu pytanie, czy to może być złodziej energii?

Czy zasilanie sekcji elektromechanicznej pobiera prąd cały czas czy tylko gdy włączony jest ciągnik (pompa)?

Ładowacz czołowy to agrimet CX16 (to samo co hydramet x-treme 1)

 

Pozdrawiam :)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199
Napisano (edytowany)

to zależy jak masz podłączone .powinno być tak że jak włączasz stacyjke to prąd powinien dochodzić do jojsyka ,dopiero po naciśnięciu przycisku na jojstyku prąd idzie na rozdzielacz elekytrohydrauliczny i działa trzecia sekcja.

 

myśle że to nie przycisk ,bo wtedy ładowacz by nie działał jak należy, kolega nic nie pisze że mu ładowacz np.nie może wysypać śniegu z łyżki

Edytowano przez grzen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
Napisano (edytowany)

Mierzysz ampery na aku i odłączasz poszczególne obwody aż będzie "0"- co tu gdybać. Najczęstszym przypadkiem rozładowywania akumulatorów są wszystkiego rodzaju cewki elektromagnetyczne tj. elektrowłącznik rozrusznika itd.

 

Gdyby byłby zablokowany przycisk 3 sekcja (od tzw. krokodyla) by pracowała bez przerwy a drugiej by nie było

 

I jeszcze jedno oprócz elektrowłącznika rozrusznika może to być alternator (walnięte diody)

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzony9203    2

Dzięki za odpowiedź.

No rzeczywiście jeśli 3cia sekcja dostaje prąd po naciśnięciu przycisku to niestety nie jest to wina ładowacza.

 

Rozrusznik sprawdzę poprzez odłączenie przewodu przy rozruszniku i sprawdzeniu amperomierzem - nie chce mi się znowu odłączać akumulatorów.

 

A alternator jak sprawdzić? W sumie przyznam ze czasami dziwnie ładował np jechałem na światłach mijania, z przyczepą (też ze światłami) kogutem itp.

Jak puszczałem nogę z gazu ładowanie mocno spadało (widziałem po wskaźniku i czasem zapalała się kontrolka)

 

Póki co będę wyłączać akumulatory heblem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj