Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maciek21    50

Szukam agregatu talerzowego do case farmall 95a z chydropakiem i zastanawiam się nad grano albo nad staltecha jeden kosztuje 14500 a drugi 12400 który według Was będzie lepszy szerokość 2,7 albo 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

Do takiej mocy to 2,7m a jak hydropak to bierz na dwa siłowniki bardziej stabilny


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

do takiego traktora  3  m  talerzowy  z  hydropakiem ? masz pojecie o  czym  ty piszesz? 

Do takiego  agregatu 130 koni trzeba  nie  95 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Do takiej mocy to 2,7m a jak hydropak to bierz na dwa siłowniki bardziej stabilny

 

Zawsze mnie zastanawia jakim cudem siłowniki z uchwytami na wahliwych łożyskach stabilizują podnośnik, skąd wy te rewelacje bierzecie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek21    50

Kolego mariuszd93 wiem oczym mówię chodzi mi pod względem przyszlosciowym o te 3 M bo jak mam za większego dopłacić 200 złotych to wolę większy i tak w planach jest zakup większego ciągnika chodzi mi oto czy da radę z samym agregatem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

a gdzie ja napisałem ze jest bardziej stabilny podnośnik mi chodzi o stabilność podnoszenia siewnika siewnikiem tak nie buja po prostu bynajmniej w tych sprzetach z którymi pracowalem


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Kolego mariuszd93 wiem oczym mówię chodzi mi pod względem przyszlosciowym o te 3 M bo jak mam za większego dopłacić 200 złotych to wolę większy i tak w planach jest zakup większego ciągnika chodzi mi oto czy da radę z samym agregatem

 

3m z wałem rurowym powinien dać radę, do 8 cm głębokości oczywiście  B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Hydropak to nic innego jak podnośnik. I ilość siłowników nie ma nic do rzeczy przy bujaniu na boki, jakby za to miał odpowiadać siłownik, to miałbyś wychylenia na boki po 20-30cm minimum. Dobrze skonstruowany hydropak ze zdrowym ułożyskowaniem (bez luzu na tulejach i sworzniach) będzie trzymał stabilnie nawet na jednym siłowniku, zastosowanie dwóch siłowników umożliwia większy udźwig i lepsze umiejscowienie punktów podparcia względem działających na hydropak nacisków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek21    50

To nie wiem robiłem 912 z talerzowka ciagana 3,7m i dawał radę bez przodka a tym ciągnik 95 koni nieda rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SajzPL    27

Ja kilka razy robiłem moim johnem z grano 2,7. Talerzówka poprostu ideał do niego tylko obawiam się że był by problem z jazdą po drodze razem z siewnikiem bo strasznie ciężka. Jak chcesz pracować z siewnikiem to 2,7 do 100 km by było idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

do takiego traktora 3 m talerzowy z hydropakiem ? masz pojecie o czym ty piszesz?

Do takiego agregatu 130 koni trzeba nie 95

wiem co piszę U mnie na wiosce lata belarus 820 z 3m grano. Jeździ po ściernisku i po orce. Fakt, jeździ samym agregatem ale doczepiając siewnik też by to ciągnął i nic poza tym z nim by nie zrobił bo sam agregat ledwo podnosi. Jeśli taki rusek to taśta z przyzwoitą prędkością to i case to pociągnie i tak samo nie podniesie całego zestawu. 130 KM też może być mało jeśli podnosnik nie taki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek21    50

To ja Nie Wiem na necie filmiki ze ciągnik 80kony ciągła 2,7 z siewnikiem i lata a 95koni nieda sobie rady z samym agregatem To tylko 1200 kg
To ja Nie Wiem na necie filmiki ze ciągnik 80kony ciągła 2,7 z siewnikiem i lata a 95koni nieda sobie rady z samym agregatem To tylko 1200 kg nie mówię o siewniku mam z 8 ha ciężkiej gleby glina i tylko to żeby uprawiać pod kuku i w razie co sciernisko pod poplon przyszykowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek21    50

To że z siewnikiem to wiem że nie da rady ale narazie nie planuje większego ciągnika może i zeczywiscie odpuszczę sobie te 3 metry w razie gdyby był większy ciągnik zawsze może zostać ten 2,7 i potem się taki siewnik kupi nowy bo mam kilka tylko ze wszystkie po 3 metry i dlatego rozważam taki agregat a teraz może który lepszy chyba że macie inne firmy dobrej renomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

ja osobiście mam grano system i nie narzekam. znajomi też kupili takie no i jedyne co można zarzucić im to malowanie. są takie miejsca gdzie farba odłazi i wyłazi rdza . nie wiem jak to w staltechu wygląda ale w grano nic się nie zmieniło, ja mam agregat z 2010 , znajomy z 2015 i to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

To że z siewnikiem to wiem że nie da rady ale narazie nie planuje większego ciągnika może i zeczywiscie odpuszczę sobie te 3 metry w razie gdyby był większy ciągnik zawsze może zostać ten 2,7 i potem się taki siewnik kupi nowy bo mam kilka tylko ze wszystkie po 3 metry i dlatego rozważam taki agregat a teraz może który lepszy chyba że macie inne firmy dobrej renomy

szerokość  2,7  to nijak  ścieżek nie idzie  zrobić , moim  zdaniem bez sensu  ta  szerokość.

Sam agregat  powinien  dać  rady targać i  3 m 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

No  a jak to  sobie  wyobrażasz? jaka  krotność  wymiaru  2,7 m zegra  sie  z jaką  szerokością  opryskiwacza ? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek21    50

Kolego zastawiasz wtedy odpowiednie otwory i robisz 3m w czym taki problem tylko jak to jest gdy sciezki sa elektrycznie to nie wiem moze i zeczywiscie sie wtedy nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

to za każdym przejazdem  musiałbyś zamykac  recznie inne  lejki :blink:  . Masakra - powodzenia  :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek21    50

Kolego nie mówię o sobie bo mi też by się nie chciało i dlatego nie robie a znam osobę co tak robi i szczeze go podziwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Ze względu na ścieżki to tylko 3m nie wiem kto kiedyś wymyślił wogóle taką szerokość 2,7m jak to do żadnego opryskiwacza nie pasuje.

Z samym agregatem będzie latał i z 3m a jak będziesz miał większy ciągnik będzie latał z siewnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

Ja 3m uni grudziądz plus siewnik na hydropaku ciągam 230km. Jak kiedyś chciałem przestawić zestaw steyrem 95KM to ledwo ledwo jechał. Dziecko przód by do góry podniosło. A to był pusty siewnik i założony. Także człowieku zapomnij że takim koniem coś zrobisz. Talerzówka waży 1220kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek21    50

No tylko polskie siewniki takie są zagraniczne dostępne tylko 2,5 i 3 M
A czy ktoś używa agregat tolmet albo agromic dziś widziałem że bury ma koral tylko jak z wykonaniem
Rolnikumati czytaj k**wa temat od początku dziecko to chyba z Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez stiwi6
      Wiatm
       
      Zakupiłem agregat talerzowy z tej firmy i z tąd oytanie do posiadaczy takiego sprzetu. Moj agregat wziąłem z talerzami 610 mm i zauważyłem że skrajne talerze sa 560 mm czy jest to noramle przy takiej konfiguracji ?
    • Przez Lukasz82
      http://armasz.pl/maszyny/agregaty_talerzowe/agregaty_talerzowe.html
    • Przez kondziu123
      Witam, planuje zakup agregatu talerzowego i zastanawiam się który wybrać, w wyposażeniu musi być hydropak, boczne ekran i najprawdopodobniej wal packera. Nie chcę kupić badziewia ale też nie chcę wydać zbyt dużo kasy. Zastanawiam się nad kilkoma markami akpil -gepard, grano system-shark i mandam--tal-c. Jakie macie opinie na temat tych agregatów? Pozdrawiam
    • Przez norbi9032
      Witam czy może ma ktoś aktualny cennik maszyn firmy "GRANO".
      Szczególnie interesuje mnie agregat talerzowy shark 3m bez hydropaku z wałem pakera lub rurowym na talerzach 560.
    • Przez ZELKOW
      Cześć mam pytanie do użytkowników agregatów uprawowo siewnym, bo mam zagwostkę jakiej firmy agregat uprawowo siewny talerzowy wybrać , szukam 3 metrowego agregatu do ciągnika 150KM , chce przeznaczyć +-70tys nie wiem czy kupię używany czy może jakiś nowy oczekuję na wasze opinie jakiej firmy najlepiej wybrać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj