jabimc

Zgrabiarka 4,3 metra do mf 255???

Polecane posty

jabimc    2

Witam kolegów jestem na etapie zamówienia zgrabiarki karuzelowej 4,3m. Myślę o Kverneland Taarup, zgrabiarki 3,9 metra i 4,3 metra kosztują tyle samo (w promocji)  a, w porównaniu do 3,5 metra są droższe o 500 zł wiec nie wiele. Zgrabiarka ma współpracować z MF 255 i teraz się zastanawiam czy on da sobie rade z 4,3m waga wynosi 505 kg. Czy ktoś może pracuje z porównywalną zgrabiarką ?

 

Dla przykładu 3,5 metra waży 420 kg
a 3,9 metra 460 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6696

moze i 460 ale jest daleko wysunieta do tylu ☺ ja ciagalem ursusuem 3512 zgrabiarke 4,5 jarmet to przy podnoszeniu wszystko trzeszczalo w podnosniku, ps taka zgrabiarke trzeba skladac do jazdy po drodze a 3 metrowa nie koniecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz_94    63

u mnie 3512 latał przez jeden sezon z sipmą 4,5m 540 kg :) na przodzie miał 8x25kg bo bez tego podrywało go czasem :) ogolnie dawal rade ale szkoda podnośnika  :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jabimc    2
Napisano (edytowany)

Składanie to nie problem. Korci mnie żeby kupić tą 4.3m ale jeśli mam później zgrabiać MTZ 82 to średnio mi sie to uśmiecha

Mam jeszcze C-360 ale ona prawdopodobnie będzie sprzedana w tym roku.

Edytowano przez jabimc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finlan    62

Chcąc kupować musisz wieszaki w podnośniku musisz mieć w dobrym stanie i za mocno nie rozkręcone, jednak trochę za ciągnik to wystaje i jak zacznie bujać to wiadomo co może być. Mi w tym roku w 2812 zerwał się gwint w lewym wieszaku przy przetrząsaczu Kuhna ok 470kg, całe szczęście że nie na drodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jabimc    2

A myślicie że da rade przy zgrabianiu, czy silnik nie będzie za słaby przy dużej ilości masy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2201    51

Zapomnij ze MF 255 bedzie potrafil z tym jechac. Ja mam zgrabiarke JAR-MET 4,2 m i glownie pracuje z NH td60d z obciążeniem przednim 240 kg i mimo to troche buja. Mam tez MF 255 i nawet nie probuje tego spinac. Mam tez JD 5075E ktory z przodu ma 500 kg i tez jak noga ze sprzegla spadnie to przod podrywa do gory. Wg mnie do MF 255 to zgrabywarka max 3-3,5 m. Miałem kiedys FELLA 3 m i z MF bylo optymalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Mam fellę 3,25 m i jest akurat do mf może 3,5 m też by było ok. ale większa to nie ma szans podnośnik będzie walił jak diabli  i przód do góry podniesie ,szkoda ciągnika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jabimc    2

tomek2201 a powiedz mi ile ta zgrabiarka z jar-metu waży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2201    51

na stronie producenta pisze ze 320 kg. jutro sprawdze czy jest jakas tabliczka znamionowa i co tam napisali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz_94    63

to strasznie daleko musi byc karuzela odsunięta od ciągnika skoro u Ciebie skoro 320kg podrywa 255 jak u mnie sipma wazy 540 i jakoś 3512 z cięzarkami  "potrafił" nią zgrabić u mnie w jeden sezon 40 ha :) 6x25 było ok ale dokupiłem okazyjnie jeszcze 2 cięzarki okazyjnie dla "pewności" i jakoś latał caly rok :)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jabimc    2

Ja zgrabiałem także kuhn haybob 360, ważyła 340 kg również sporo wysunięta do tyłu i bez żadnych obciążników z nią śmigał. Łukasz_94 a jaką masz szerokość roboczą sipmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz_94    63

Haybob to zupełnie inny typ zgrabiarki więc nie sugerowałbym się nią :) moja zgrabiarka ma 4,5m :) jesli z głowa się bedzie jezdzic po dołach w transporcie to ferguson polata z nia bez problemu :) w fergusonie jest bardzo przydatna ta regulacja szybkosci opadania czego brakuje mi w 7340 i czasem przy opusczaniu mozna "udeżyc" zgrabiarką o ziemię  a w fergusonie nie ma tego problemu i podwozie zgrabiarki nie cierpi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    254

Mam Felle 3.5m i Ursus 3512 radzi sobie już kilka lat choć licznik mu się kończy z przebiegiem. Dodam że mam też łąki bagienne i tam też nie ma żadnego problemu. To jeśli chodzi o moc a o to czy podniesie Ci 4.3 to już najlepiej byłoby sprawdzić jak sobie z nią poradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus907    6

ja mf 255 ze zgrabiarką PRONAR ZKP 420 waga 500 kg daje radę spokojnie i nic się nie urwie jak jest wszystko dobre i z głową się pojedzie to będzie dobrze, mam rozsiewacz amazone soli wsypię 700 kg tyle że to blisko kabiny to wisi ale już kilka lat tak robię i nic nigdy się nie urwało to zgrabiarka 500 kg na długim wysięgniku też mu nic nie zrobi takie jest moje zdanie a nie mądrował bym się gdybym takich maszyn do MF nie zapinał ale takie zapinam ileś lat i nic się nie dzieje   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9886

Ja c360 grabie niemeyerem 3.6 m i bez obciążników z przodu i tura strach droga jechać 5 na pelnym gazie :D ale jeśli nie masz daleko do jeżdżenia to wolalbym sie jakos na drodze przemęczyć i grabic szersza niz ganiac po lace z mala grabiarka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymekrolnik89
      Witam szukam opinii zgrabiarki jedno karuzelowej do 1014 lub 360 ursusa. Jestem zielony całkowicie w temacie powierzchnia na jakiej ma pracować to ok 10ha teren górzysty najlepiej pracowało by mi się 1014 bo wom niezależny. budżet to do ok 12tys zł. Jeżeli możecie to konkretne modele podajcie
    • Przez Karolek132
      witam wie ktoś jak to wymienić ?
    • Przez polk1223
      Witam, rozglądam się za przetrząsarką i natknąłem się na felle th 460.  Pracowała by z c360.
      Pytanie 1
      Chciałbym zasięgnąć informacji o niej, jak się sprawuje oraz jak wygląda sytuacja z częściami? Jak z awaryjnością?
      Pytanie 2. 
      O co chodzi z końcówkami (d oraz dn) w wersjach fella th460 /th460 d/fella th460 dn ? Wyjaśni ktoś? 
      Pytanie 3. 
      Na co dokładnie zwrócić uwagę przy oględzinach?
      Pytanie 4. 
      Do przetrząsarki zalecają wałek ze sprzęgłem ,jak to z tym jest? 
       
       
       
    • Przez luki987654321
      Witam, jaką polecacie zgrabiarkę do 10-11 tys i 4m i więcej szerokości roboczej? myślałem o zgrabiarce Niemeyer (podoba mi się jej składanie do transportu) i deutz fahr. którą z nich polecacie ewentualnie jakaś inna marka. z góry dziękuję za opinie posiadaczy
    • Przez morisek381
      Witam. Szukam informacji jak przestawiać gwiazdy zgrabiarki kuhn grs na grabienie i potem spowrotem na rozbijanie pokosu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj