Brykacz

Instalacja na "krótko"

Polecane posty

Brykacz    2

Witam, ostatnio popaliło mi trochę instalacje w c 330 ale ciągnik jest mi na jutro potrzebny więc na razie muszę zrobić na "krótko".

Potrzebuję tylko ładowania, grzania świec i odpalania. Jest założony alternator od czego jest ten czarny kabel obok białego? biegnie w okolice zegarów.

9c81b613d65079d2med.jpg

Druga sprawa to że pali z przełącznika świec ale nie ma grzania chociaż że kabel od świec jest podłączony, gdzie podpiąć masę od nich?

W stacyjce mam tylko podłączone 30 - zasilanie i 54 - rozrusznik 

Panowie proszę o pomoc bo sprawa pilna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Witam, ostatnio popaliło mi trochę instalacje w c 330 ale ciągnik jest mi na jutro potrzebny więc na razie muszę zrobić na "krótko".

Potrzebuję tylko ładowania, grzania świec i odpalania. Jest założony alternator od czego jest ten czarny kabel obok białego? biegnie w okolice zegarów.

9c81b613d65079d2med.jpg

Druga sprawa to że pali z przełącznika świec ale nie ma grzania chociaż że kabel od świec jest podłączony, gdzie podpiąć masę od nich?

W stacyjce mam tylko podłączone 30 - zasilanie i 54 - rozrusznik 

Panowie proszę o pomoc bo sprawa pilna

Pytasz  gdzie podpiąć   masę   od  świec? 

Nie kombinuj nic przy  tym  traktorze  bo  i tak nic  z tego nie  wyjdzie .

 

 

Świadomie  cytuje poprzedni post , zeby uniknąc  edycji...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Czarny do lampki sygnalizacyjnej, świece masę mają z obudowy, pytanie czy przełącznik "puszcza" na świece?

 

 


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jest założony alternator od czego jest ten czarny kabel obok białego? biegnie w okolice zegarów.

Do kontrolki ładowania. Ale nie dotykaj tej instalacji, bo raz spaliłeś ciągnik i spalisz go drugi raz po tych modyfikacjach. Wezwij fachowca niech doprowadzi instalację do porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

@ elektrotechnik czy Ty nie jesteś już moderatorem? że dopuszczasz takie tematy


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

W C-330 wiele nie spali, najbardziej niebezpieczny to akumulator który podczas zwarcia może strzelić.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brykacz    2

Do kontrolki ładowania. Ale nie dotykaj tej instalacji, bo raz spaliłeś ciągnik i spalisz go drugi raz po tych modyfikacjach. Wezwij fachowca niech doprowadzi instalację do porządku.

Spaliłem ciągnik? Ty wgl masz świadomość co piszesz?

Nie jestem elektrykiem tylko mechanikiem, c 330 na jutro potrzebna to musze to jakoś ogarnąć a potem instalacje zrobi się od podstaw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Jak ci tak potrzebny to zapal z zaciągu, i zadana instalacja ci nie potrzebna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi710    0

Chlopie skoro i tak nie potrzebujesz swiatel to wez na laduj dobrze akumlator a zamiast swiec daj mu poczytac i gotowe a nie kombinuj z instalacja skoro podstaw nie rozumiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

@ brykacz mechanikiem? chyba początkującym lub uczący skoro pytasz gdzie podłączyć masę od świec zarowych


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@ elektrotechnik czy Ty nie jesteś już moderatorem? że dopuszczasz takie tematy

Już dawno nie jestem i mam gdzieś co kto pisze. AF stacza się coraz bardziej, w dziale Elektryka już jest roz...bane, bo nikt się tym nie zajmuje. Właściciele sprzedali się reklamiarzom i nie zależy im na tym co kto pisze, chodzi tylko o to żeby było jak najwięcej użytkowników w statystykach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Użytkowników może i jest ale treści to malutko.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Temat dla mnie bez sensu. Jeśli Kolega nie wie co i jak podłączyć, to nie powinien się dotykać. Dałeś nam pokaz swoich nie-umiejętności. Żeby nie wiedzieć gdzie idzie cienki kabel z alternatora, czy jak podłączyć świece 'jednobiegunowe', gdzie drugim biegunem jest masa silnika. Daj zarobić komuś kumatemu, a będzie to zrobione dobrze.
Jeśli tytułujesz się "mechanikiem", to powinieneś umieć podłączyć wszystkie urządzenia w tak prostym ciągniku. Bo w taki sposób to tylko obniżasz poziom naszego fachu. W sumie może lepiej, więcęj zarobimy.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

@DTaras jak jest pradnica to tak jest jak piszesz ale przy alternatorze jest odwrotnie


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    7
Napisano (edytowany)

może świece są do wymiany? Sprawdź czy dochodzi do nich prąd.

Edytowano przez lisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522

brykacz jeżeli jesteś mechanikiem to chyba z programu ,,Uwaga usterka,, plus na masę był w C-25 ,C-28 ,w C-330 jak była prądnica to minus na masę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

C-330 ma też plus na masę taką ma sąsiad a ja mam minus na masę tylko mam C-330M.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522

to widocznie były różne wersje bo sąsiad ma C-330 z prądnicą z minusem na masę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

brykacz jeżeli jesteś mechanikiem to chyba z programu ,,Uwaga usterka,, plus na masę był w C-25 ,C-28 ,w C-330 jak była prądnica to minus na masę

Coś  ci  sie  pokręciło , przy prądnicy  było  z  tym różnie  , przy  alternatorze  na mase  zawsze 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Pisze z sensem. Co ci nie pasuje? to ty przeczytaj te durnoty co napisałeś w cytowanym poście. Sensu to w nich nie ma ...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

Coś  ci  sie  pokręciło , przy prądnicy  było  z  tym różnie  , przy  alternatorze  na mase  zawsze 

Bujda, są alternatory z dodatnim potencjałem czyli + na obudowie ciągnika czyli na tzw. "masie". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522

zapodaj markę typ i fotkę alternatora z plusem na masę bo jako żywo nie widziałem i nie słyszałem o takim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Cxx
      Potrzebuję zdjęcie instalacji elektrycznej od przekaźników. case cx 90 rok 1999/2000
    • Przez Polski_czlowiek
      Jak naładuje akumulatory to padają następnego dnia albo w ten sam dzień
      Alternator chyba ładuje 
      Ursus c360 
    • Przez Gabrys05
      Cześć!
      Mam następujący problem. Ursus C 330 nie chce odpalać z przełącznika świec. Przekręcając go grzeje sie kabel od stacyjki do rozrusznika i zaczyna sie topic po kilku probach. Alternator sie nie rusza. Ostatnio stopilo przelacznik swiec i kabel od rozrusznika do stacyjki i  od stacyjki do przełącznika świec. Wymienilismy stacyjkę, bendiks z rozrusznika, przelącznik świec i stopione kabel i bez rezulatatu.
      Z góry dzięki!
      Pozdrawiam!
    • Przez ffox
      Witam,
       
      Planuję zmodyfikować nieco instalację w moim Ursusie C-330. Otóż chcę założyć rozrusznik szybkoobrotowy oraz alternator. Zmieniony byłby też akumulator. Jaki akumulator wystarcza do takiego rozrusznika? Czy to może być taki, jak w samochodach osobowych 55-65 Ah? A może potrzebny jest większy?
    • Przez PatrykDawid
      Macie jakoś osłonięte kable pod licznikami w C330? Porozwalane na wierzchu wyglądają trochę nieestetycznie 😅
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj