tomek97777

Zasady zjeżdzania z ciężarem z górki

Polecane posty

No , tylko jeżeli to będzie to element wagi (ten z którym się waży) to waga pozostanie bez zmian . Znacie ten kawał jak facet jadąc furmanką wziął worek zboża na kolana żeby ulżyć koniowi ? :P Tak sobie myślę że jakiś tam efekt w sumie da takie dociążanie , ale większość mocy podnośnika pójdzie na sam zaczep . Czasami i kilka kg może pomóc .

Waga zostaje bez zmiany ale środek ciężkości przenosi się na tylne koła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

Ponoć jest taka zasada , jakim biegiem wyjeżdżasz pod górkę takim zjeżdżasz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Waga zostaje bez zmiany ale środek ciężkości przenosi się na tylne koła

Waga nie pozostaje  bez  zmiany , wjedż z  podczepiona przyczepą na  wagę  , ale  samym  ciągnikiem i wtedy podnieś  podnośnik .

Możesz  tez  spróbować wsadzić palca , między listwę  a  zaczep , przy podnoszeniu :P  :D


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Waga nie pozostaje  bez  zmiany , wjedż z  podczepiona przyczepą na  wagę  , ale  samym  ciągnikiem i wtedy podnieś  podnośnik .

Możesz  tez  spróbować wsadzić palca , między listwę  a  zaczep , przy podnoszeniu :P  :D

heheszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Waga zestawu na pewno się nie zmienia a jedynie nacisk na osie. Dociążając się podnośnikiem część ciężaru z przyczepy przenosisz na tylne koła ciągnika. Tak samo zmienia się nacisk na przednie traktora. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kapuję , ale jednak uważam że dociążenie nie będzie zbyt duże .   No ale wagi zestawu to nie da rady zmienić podnośnikiem B).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

dokładnie zmieni się nie waga zestawu. tylko ciągnika i poprawi się przez to przyczepność tylnej osi


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

@ mariusz93 ma rację waga zestawu zostanie bez zmian ale waga dociazenie ciągnika się zwiększ


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

tył może i dociążysz tylko czym tu skręcać? Ja bym radził zamknąć ten temat bo dzieciaki mają ferie i jeszcze któryś będzie chciał sprawdzić to co tu napisali co poniektórzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6991z    8

@zetorki12 zobacz o co chodzi w dociążaniu belką. Film jednego z użytkowników tego forum, niektórzy pewnie wiedzą o kogo chodzi ;). Tak to tylko c330 można zrobić, bo z cięższym traktorem to wygina się belka lub zaczep.

Edytowano przez Piotr6991z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Kapuję , ale jednak uważam że dociążenie nie będzie zbyt duże . No ale wagi zestawu to nie da rady zmienić podnośnikiem B).

Nie ma jak tego zmierzyć "w domowych warunkach" bo sam jestem ciekaw ile się przenosi ale obciążenie będzie na tyle duże aby zgiac lub nawet złamać kawał szmela o grubości ok 20 mm. Co prawda jest on osłabiony otworami ale w dalszym ciągu to nie jest jakiś lichy plaskownik. Widziałem już kilka takich belek. Pogietych i pospawanych bo siła była zbyt duża.

W dodatku bez przedniego napędu (i to jeszcze w c360) podpieranie belka dyszla ma sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek_3320    16

moim zdaniem wszystko zależy od mocy i ciężaru traktora, któryś kolega pisał wyżej że można z góry dociskać się belką, ja w to nie wierzę, powiem tak jak się nie może do góry wyjechać to belka pomaga, ważne są hamulce, słyszałem że jak się ma przedni napęd mażna go włączyć podobno to pomaga, ale ważne jest im większa góra tym mniejszy bieg, no i trzeba pilnować obrotów żeby licznika nie zamykało ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

Wszystko fajnie i pieknie ale waga zestawusię nie zmieni chyba, ale na pewno pomoże macie zresztą filmu u góry c 330 i c 360 to jest wykonalne ale i 60 potrafi belkę uginać w dosłownie C. tak więc uciąg zwiększa się piorunsko coś o tym wiem bo praktykuje xDDD jak postawisz ja na 2 kołach to wtedy ma potencjał dopiero nie wiem jak w przypadku zjeżdżania ale też na pewno coś pomoże dociśnięcie tylnej osi kolega jeszcze pisze o łańcuchach dobra sprawa wystarczyło by to chyba już plus jeszcze jak jest na tyle to jechać poboczem jak nie ma miejsca to lepiej sobie darować bo do rowu też moment cie ściągnie 

Edytowano przez BomV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Ta belka fabryczna to tak naprawdę plastelina mówiąc szczerze a dzieciaki się zachwycają że 60-tka gnie....  Belka narzędziowa przewidziana do 300 kg  weźcie belkę od maszyny lub pod pługa.Zetroki12 Ty to chyba ograniczony bo ten patent jest stary jak świat,taka  sama jest zasada przy podnoszeniu dużych maszyn nacisk na tylną oś się zwiększa za to przód w górze

 

Lubkold można próbować skręcać za pomocą hamulców nożnych rozłączając je

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No najwyraźniej jestem B) . Patent znałem , ale nie korzystałem w ten sposób , bo prócz wygiętej belki wiele to nie pomagało . No ale filmik trafił do mnie . Dzięki Piotr .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Ta belka fabryczna to tak naprawdę plastelina mówiąc szczerze a dzieciaki się zachwycają że 60-tka gnie....  Belka narzędziowa przewidziana do 300 kg  weźcie belkę od maszyny lub pod pługa.Zetroki12 Ty to chyba ograniczony bo ten patent jest stary jak świat,taka  sama jest zasada przy podnoszeniu dużych maszyn nacisk na tylną oś się zwiększa za to przód w górze

 

Lubkold można próbować skręcać za pomocą hamulców nożnych rozłączając je

no można... PRÓBOWAĆ w tej jakże komfortowej sytuacji pomyśleć nad takim rozwiązaniem zanim podejmie się decyzje że... jednak trza się ewakuować :D napisać można wszystko, przygotować 10 scenariuszy a potem ni tak niech się dzieje wola nieba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1827

Najlepszy scenariusz to się nigdzie nie wybierać jeśli się ma trudny teren i jest ślisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ta belka fabryczna to tak naprawdę plastelina mówiąc szczerze a dzieciaki się zachwycają że 60-tka gnie....  Belka narzędziowa przewidziana do 300 kg  weźcie belkę od maszyny lub pod pługa.Zetroki12 Ty to chyba ograniczony bo ten patent jest stary jak świat,taka  sama jest zasada przy podnoszeniu dużych maszyn nacisk na tylną oś się zwiększa za to przód w górze

 

Lubkold można próbować skręcać za pomocą hamulców nożnych rozłączając je

Ty  chyba  też ograniczony  :P

 

Skrecac  za pomoca  rozłączonych  hamulców  - to można  i  super  to  wychodzi  , zwłaszcza  na  lodzie  ...

Ale  samym  traktorem  , nie piszcie juz  tych durnych patentów  , bo sie  ktoś przez  to  zabije


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rabit500    12

Podsumowując.

 

1. Na zjazdach niski bieg i pilnować obrotów, na podjazdach dobrać taki bieg aby w połowie górki nie mieszać przełożeniami.

2. Sprawne hamulce przyczepy (jeśli jest bez to czekać do wiosny, i nawet nie próbować nigdzie wyjeżdżać)

3. Broń Boże rozpinać hamulce bo wtedy ''zdrowaś mario'' i szukać płytkiego rowu

4. Włączony napęd jeśli mamy sprzęt 4x4

5. Założone łańcuchy jeśli jest taka możliwość

6. Jeśli na pchnie to "przyspieszyć'' żeby odzyskać kontrolę, jeśli się nie uda to ciągnik do rowu a my wcześniej ewakuacja z pojazdu

 

7. PRZEDE WSZYSTKIM MYŚLEĆ I PRZEWIDYWAĆ JEŚLI NIE CZUJEMY SIĘ NA SILACH TO POPROSTU ZOSTAĆ W DOMU.

 

Edytowano przez rabit500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nooo , czymś - najlepiej wyskoczyć i podstawić nogę :P:D . Następny kieroffca ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Ja ograniczony? Chyba ktoś by był idiotą żeby skręcać hamulcami,można na miękkim terenie i trzeba jeszcze korygować przód ciągnika co nie jest takie łatwe.A jeśli jak ktoś nie ma sprzętu że nie poradzi sobie na lodzie i to bez przedniego napędu to niech nie wyjeżdża  skoro ma taki trudne warunki.Zachowa zdrowie oraz swój dobytek.Zjazdu z ładunkiem już to było wszystko powiedziane niski biegi i jak najniższe obroty silnika a żeby hamulce staneły od razu w 60-tce to muszą być dobre hamulce a można lekko nacisnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj