Skocz do zawartości
tomek97777

Zasady zjeżdzania z ciężarem z górki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pola
tomek97777    1

Witam. Chciałem zapytać jakie są zasady zjeżdzania z górki z ciężką przyczepą ? Wjeżdzać to wiem że bieg trzeba dobrać taki żeby silnik nie zadusić przed wjazdem bo źle się to mogły by skończyć. Zjeżdzając też chyba lepiej jest trochę wolniej i nie można wciskać mocno hamulca. A tak np zjeżdzając po ubitym śniegu c-360 z przyczepą mającą 5 ton to jakim biegiem najlepiej zjeżdzać ? Co zrobić gdy czuję że zaczyna trochę pchać ? Czy jeżeli po drodze jest góra na której jest ubity śnieg to czy wogóle ciągnięcie c-360 załadowanej przyczepy pod i z tej góry jest bezpieczne ? Bede wdzięczny za odpowiedzi, bo - w przeciwieństwie do jazdy samochodem - o jeździe ciągnikiem w takiej sytuacji nie ma chyba w necie informacji.

master20002    187

Z góry zawsze zjeżdża się małym biegiem, żeby nie rozganialo w miarę możliwości silnika, hamulec na lodzie może się źle skończyć, tymbardziej że pneumatyczne albo hamują w opór albo nie.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

stempos1980    92

podobne zasady są co do samochodów ciężarowych.c360 jak jest pneumatyka sprawna to możesz próbować z ciężką przyczepą a i przyczepa musi być sprawna bo możesz frunąć z ta przyczepą.

Wiadomość z agroFakt.pl

lukbold    485

co ci po hamulcach na śniegu? raz bloknie koło i możesz wybrać sobie drzewo na którym się zatrzymasz tym bardziej że przyczepa cięższa od tej zabawki
A niski bieg też nic nie pomoże jak tak czy inaczej popchnie

kitowiak    380

Właśnie hamujemy pulsacyjne i zjeżdżamy na małym biegu, jeszcze w tym ciągniku proponuję trzymać biegi bo jak wyskoczą to moze być problem i pamiętaj nigdy nie wciskaj sprzęgła zjeżdżająć chyba ze sie zestaw zatrzymał bo wtedy można skrzynie roz***... :) powodzenia !

mariuszd93    489

Podstawowe i najważniejsze  zasady to

-  nie  dac  sie  wyprzedzić przyczepie ;)

-mieć  sprawne i podpiete hamulce 

jak lód  i mocno z  górki , lub pod  górke  - to  siedzieć  w domu na  d*pie  i  czekac  wiosny

;)

tomek73    233

Święte słowa, jak ślisko to w domu się siedzi.

Na górze wrzuca się nisi bieg, jak zaczyna pchać  z góry t wyższe biegi się wrzuca żeby przyczepa nie wyprzedziła ciągnik, gazu nie żałować.

niski bieg i powoli zjeżdżasz możesz depnąć blokadę żeby oba koła trzymały i dociążyć się podnośnikiem ale jak zaczyna pchać do coraz wyższy bieg i co najważniejsze nie hamować żeby koła stawały. powodzenia.

coffey23    19

dociąża sie tak że listwe zakładasz i podnośnik z czuciem jak przedobrzysz to pęknie dekiel albo pogniesz zaczep

dominic    33

Nigdy tego nie robiłeś? Solidna belka i spięty podnośnik pod dyszlem i podnosisz. Można tak robić z górki i pod górkę, ale wtedy musisz trzymać rękę na dźwigni i regulować podnośnik na bieżąco, żeby Cię nie obróciło do tyłu.

c 330
4011
mf 255

zetorki12    3726

Jaka przyczepę masz na myśli , bo nadal nie łapię jak wzrośnie nacisk na oś traktora ?

ZETOR TEAM

Jarecki88    187

Każdą zwykłą przyczepę. No normalnie nacisk wzrośnie jak listwa będzie cisnąć w zaczep od tej przyczepy.

zetorki12    3726

No wydaje Mi się że ze względu na długość zaczepu efekt będzie żaden . To tak jakby sam się za włosy do góry podnosił żeby być lżejszym . No ale może się mylę  .

ZETOR TEAM

zetorki12    3726

Być może , trzeba by wrócić do książek z fizyki . B) Najprościej byłoby pojechać na wagę i sprawdzić nacisk osi , bo jak to obliczyć to nie wiem . B)

Edytowano przez zetorki12

ZETOR TEAM

KlaQ24    138

@zetorki12 gdy podnosisz podnosnik i dostawi go do dyszla przyczepy, to jego siła działa wtedy na ciągnik dociskając go do podłoża. Im większy udźwig podnośnika, tym bardziej można się w ten sposób dociążyć. Wszystko trzeba robić z umiarem, bo można pogiąć dyszel, albo co gorsza - uszkodzić podnośnik.

KlaQ24    138

Prosty sposób na sprawdzenie tego patentu. Stań na wadze i spróbuj odepchnąć się od czegoś co jest nad Tobą. Tak samo działa dociążenie podnośnikiem

zetorki12    3726

No , tylko jeżeli to będzie to element wagi (ten z którym się waży) to waga pozostanie bez zmian . Znacie ten kawał jak facet jadąc furmanką wziął worek zboża na kolana żeby ulżyć koniowi ? :P Tak sobie myślę że jakiś tam efekt w sumie da takie dociążanie , ale większość mocy podnośnika pójdzie na sam zaczep . Czasami i kilka kg może pomóc .

Edytowano przez zetorki12

ZETOR TEAM

seweryn20    784

A jak musisz? W 60-ce można delikatnie zaciągnąć ręczny i przyczepa tylko przyhamuje. W razie gdyby ciągnik pchało blokada i trzymać się pobocza, jeśli górka krótka sprzęgło  i stoczyć się na dół. Jeśli już na prawdę ciężko a się da to lepiej traktor w rowie na kole położyć. Jeżdżę w zimie i często na prawdę trzeba stanąć, popatrzyć co i gdzie, przetestować hamulce obojętne czy jedziesz w dół czy chcesz wyjechać pod górę. Bo jak ci koła stracą przyczepność przy podjeździe to powodzenie.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

KlaQ24    138

@zetorki12 coś w tym jest... :D. Wracając do zjazdu z góry gdy jest pokryta śniegiem/lodem. Jeśli koniecznie musisz jechać, to radzę na szczycie wrzucić niski bieg i na nim zjeżdżać. Czasami przy zmianie biegu na śliskiej powierzchni lubi zablokować koła, a co wtedy się stanie, to już chyba każdy wie ;)

seweryn20    784

60-ka jest lekka na oblodzonej górce nie utrzyma ciągnik już 3 ton koła po prostu stracą przyczepność. Delikatnie ręczny, blokada, pobocze i niski bieg.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jedrysekjarek
      Witam wszystkich

Zakupiłem 2 rozdzielacze hydrauliczne monoblokowe. Myślałem ze wystarczy podłączyć je szeregowo ale się myliłem. Rozdzielacze maja wejścia oznaczone literami N , T , P. I podobno trzeba cos wkrecic w litere N ale nie wiem co i jak . Moze ktos to juz robił i mi pomoze. Dowiedziałem sie tez ze z kazdego rozdzielacza musi byc osobny waz do zbiornika
    • Przez Kizo
      Piszcie w jakiej miejscowości, może być województwo ile mają sprzętu w jakim stanie i jak oceniacie ich ceny.

Agrotechnik Tafiły plac z maszynami Stawiski woj.podlaskie.
      Duży wybór ciągników sieczkarni do kukurydzy pras mało kombajnów zbożowych.
      Sprzęt różny wiekowo raczej w dobrym stanie lecz ceny nie najniższe bynajmniej wedłóg mnie.
    • Przez roqwor5
      Witam. Kupiłem niedawno prasę Sipma Z 279/1. Mam problem ponieważ nie wiem jak założyć siatkę. Szukałem czegoś na internecie niestety nie znalazłem. Może ktoś opisze jak powinno to wyglądać lub najlepiej zrobił zdj już z założoną siatką. 
      Druga sprawa to dobór siatki. Jak odpowiednio dobrać wielkość siatki do tej prasy? Jakich producentów siatki unikać, a kogo polecacie? 
      Dzięki z góry za odzew ;] 
    • Przez tommy66692
      Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych podajemy w tym temacie. Przed pytaniem postawionym w tym temacie polecam poprzeglądać te tematy;
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t2826.html
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t9098.html
    • Przez yacenty
      Witam
      mam fotel pneumatyczny - comfort.
      Niestety nie jestem pewien ale wydaje mi się ze ma usterkę.
      Jeśli wsiadam do ciągnika i go napompuje do swojej wagi to wszystko jest OK, jednak jeśli wsiadam do ciągnika za 3-4 dni to fotel jest bez powietrza.
      Powiedzcie mi proszę czy jest to jakiś problem z jego nie szczelnością czy po prostu on ma tak działać?
      Jak to jest u was?
      Gdzie ewentualnie szukać usterki? co najszybciej się tutaj zużywa?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.