mustafakali

Wylewka pod zboże w stodole

Polecane posty

mustafakali    3

Jak najtaniej wykonać wylewkę w stodole na jednej części miały by być bele a na drugiej zborze w big bagach co dać pod spód i jaki beton i jego grubość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3870

Zależy jaki jest grunt pod spodem. Czy trzeba dawać podsypke ze żwiru lub chudego betonu.Najważniejsze to folia budowlana pod spodem żeby nie szła wilgoć i dyletacje. A grubość zależy od rodzaju gruntu i czym będziesz po tym jeździł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault145    4

ja ostatnio robiłem u siebie wylewki. nawiozlen gruzu bo miałem różnice poziomu około 40 cm. później wszystko wysypalem wszystko piaskiem żeby wyrównać i ubilem to. na to poszła folia gruba budowlana, dobrze jest tak ze 20 cm założyć i skleic żeby woda nie wychodziła. na to warstwa betonu i siatka druciana 10 na 10 żeby beton sam nie pękal i znowu beton. i do betonu dawałem środki uszlachetniajace beton żeby nie kruszał itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

też mam 100 metrów kwadratowych posadzki do wylania w stodole, grunt dość twardy, co lepsze beton z gruszki czy mixokretem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja robiłem i betoniarka i z gruszki to betoniarka może i taniej ale napewno gorzej i mniej trwały wyjdzie beton. na przejeździe gdzie tiry jeżdżą dawałem b30 a ze teren różny to od ok.10cm. do 20 było a przy koszu zsypowym 25cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu20    166

ja mam dokładnie tak jak iron plus do tego przy wjazdach kraty zbrojeniowe plus do tego panowie co mi zacierali wsypywali do betoniarki dodatkowe zbrojenie czyli takie małe krótkie druciki i zatarte na lustro chyba najlepsza opcja tiry jeżdżą i nic nie ma prawa się z tym stać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Fajnie , fajnie - tylko jaki koszt takiej profesjonalnej posadzki ? :D Kolega napisał że chce tanio . Wyrównać , zagęścić , zalać , wyrównać i "będzie pan zadowolony" B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias95    80

Przypnę się do tematu. Jestem zainteresowany wylewką przemysłową w stodole, żeby można było składować zboże. Jeśli wykonywaliście jakie coś, to jaka cena wyszła za taką przyjemność? Chodzi mi o taką cenę +-, bo wiem że każda firma ma inne ceny. W tym momencie jest tam wylany beton. Planuję to wykuć, wybrać ziemię, wylać fundament na 3 ściany i zrobić podbudowę pod wylewkę. Zależy mi na trwałości i żeby można było spokojnie ładować składowane tam zboże ciągnikiem lub ładowarką. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186

a jaki problem zatrzeć posadzkę wypożyczaż zacieraczkę jest łatwa w obsłudze do tego sypie się korundem a sam beton itd idzie standardowo ja bym proponował tylko z gruszki. A jeśli nie chcesz później rys to dylatacja koniecznie jednolite pola powinny być max do 16mkw oddzielone dylatacją jeśli jej nie zrobisz to nie ma biedy ale brzydko popęka. jeśli dasz b30 z gruszki to 15cm czy 20cm z podbudową zupełnie wystarczy warto użyć łatę wibracyjną ładnie rozkłada się beton i dodatkowo go wzmacnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja mam na przejeździe bez polerki i powiem wam że brakło gruszki może pół kubika i tam gdzie był dorabiany z betoniarki to się dziad sypie czy kruszy uj wie. ale u mnie inny problem w dołku pod koszem mróz mi beton wysadził trochę się podniósł o 3cm. pomimo tego że dwie warstwy po ok 7cm. ale to wina wód gruntowych .ja mam tam drenaże i studzienke z której pompa pompuje wodę na okrągło tzn .co pół godziny ok. 5l.
Wracając do betonu jeśli nie masz kogoś na żwirowa co załatwi ci piasek i żwir na małą kasę to nie baw się w to .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Iron u mnie w części magazynu ok. 30x15m sami wylewaliśmy beton, doradzali żeby nie polewać wodą jak wyschnie. To później zrywaliśmy bo się sypał. Nawet miotła zabierała beton. W końcu zerwaliśmy i zamówiliśmy gruchę. Ładnie wyschło, potem laliśmy wodę aż przestał pić. I nic sie nie łuszczy, nie kruszy jest okej. A co ciekawe tam gdzie beton zamawialiśmy to nam odradzali lania wody tylko przykryć plandekami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Ja w stodole też wylewałem posadzki, grunt twardy, tylko go wyrównałem piaskiem na to folia, jedną strone wylałem na 12cm b25, dylatacje dość gęste bez zbrojenia.

Drugą strona tak samo z tym, że wylałem tylko na 8cm b25 z domieszanymi drucikami z tym, płyta nawet większe bodaj 2,5 x 4. Od kilku lat jeżdżę po tym cieżkimi przyczepami i tirami. Raz przez miesiąc stała tam na łapach załadowana naczepa od Tira... nic sie nie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Profesjonalnie tak , ale bez tego się obejdzie . Posadzka nawet z dylatacją i tak pęka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mustafakali    3

A czy wytrzyma takie coś na spód kamień i gruz żeby wyrównać różnice poziomu na to piasek do wyrównania i 12 cm betonu b20 lub b25?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melek90    0

witam mam stodole drewnianą i chciał bym ją obić Blochom trapezową i wymienić słupy na murowane potrzebuje pozwolenie czy wystarczy tylko zgoda na remont 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1964Junak    0

U nas w okolicy jeżdżą goście i namawiają na zmianę starych desek na nową blachę. Zależnie od blachy albo 1:1 albo za jakąś opłatą za blachę jak ktoś chce jakąś inną, lepszą, z jego robotą. Osobiście bym się nie zamienił.

A co do posadzki w stodole - u nas była wybrana ziemia, nawiezione trochę gruzu, zrobiona podsypka z piasku. Wszystko ubite. Potem stara folia z tunelu ze 3 warstwy, i posadzka ze zbrojeniem wylewana miksokretem. Jeszcze w około posadzki były wylane takie murki-fundamenty (głęboko wybrane i wystające ze 35cm ponad poziom posadzki; tradycyjnie, betoniarką). Nic się nie sypie, nie pęka. Jednego roku dosuszaliśmy na niej łubin. Śmiało można składować zboże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

a ja nie narzekam na taką zamiane, blacha 1 klasy przycięta na wymiar nic nie dopłacałem tylko kolor sobie dobierasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1964Junak    0

U nas w jednym miejscu wymieniał bo w zimie zawiewało śniegiem i mamy zrobione takie piętro ze starej podłogi z domu i wypuczało właśnie tą podłogę. Dopłata była bo chcieliśmy mieć taką blachę jak na drzwiach garażowych, normalny trapez był bez dopłaty.

Nie chciałbym robić piekarnika ze stodoły. Blacha jest tylko na dachu i w lecie jest strasznie gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melek90    0

a skąd takie firmy są co za darmo wymieniają a to nie trzeba żadnych pozwolę na wymianę  a jeszcze chciał bym zrobić słupy murowane z pustaka szalunkowego 30x30 od środka a zewnątrz wszystko obić blachom muszę miedz pozwolenia co muszę załatwić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5298

co do tych desek to u nas goście (rejestracja chyba Włodawska) zabierają stare deski z scian stodół i montują nowe deski, z tego co się podpytałem to te stare ida do niemca na meble

Edytowano przez marulekk

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1964Junak    0

Zapomniałem dopisać, jest też opcja że stare deski za nowe deski. Na wymianę z tego co wiem to nie potrzeba żadnych zezwoleń; czy to na blachę czy to na deski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

witam

przygotowuję do wykonania wylewki pod wiata gdzie będzie składowane zboże , jest stary beton około 15 cm  który nie ma izolacji dam dwie warstwy folii budowlanej 0,3 planowałem jeszcze warstwę papy izolacyjnej na to beton b20 10cm czy tak będzie dobrze dawać pape czy tylko folia wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj