Aureliusz365

Opłacalny zawód w małej miejscowości

Polecane posty

Witam wszystkich!
Uczę się w szkole średniej i za ok 5 lata nadaży mi się okazja przejęcia 10 hektarów ziemi. Nie chce żeby początkowo to było podstawowe źródło utrzymania lecz bardziej pasją i przyjemnym dodatkiem do pensji. Mam zatem kilka pytań do forumowiczów:
1. Jaki zawód według Was zawód warto wykonywac w malym mieście?
Mógłbym bez problemu skończyć studia, ponieważ zawsze mam średnia w okolicach 5,5. Sam myslalem o automatyce i pracy w utrzymaniu ruchu.
2.jak w sensowny sposób otrzymać wielkość ekonomiczna gospodarstwa na poziomie 13 tys euro nie rozpoczynając hodowli?
Liczę na odpowiedzi oraz opinie na ten temat
Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

to się zdecyduj czy te 10 ha ma być pasją czy na dotacje , ale możesz i to i to ciągnąć

 

Zawodów mnóstwo zależy od twoich możliwości a nie mam co pisać to ci napiszę

 

-przedstawiciel handlowy (maszyn, nawozów itp , itd)

-doradca żywieniowy to prawie to samo co wyżej

-serwisant

-mechanik

-usługi wszelkie (kaparką , transport)

-a kombinuj sam

 

Jesteś pewny że za 5 lat masz tą ziemię bo to jednak kupa czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3865

Jak masz chęci i zdolności to np informatyk. Wtedy możesz pracować w porządnej firmie na odległość i zarabiać sensowne pieniądze, lub wykonywać jakieś zlecenia-tak pracuje mój kolega. Dobry zawód dla osoby która chce prowadzić gospodarstwo i pracować to nauczyciel-bardzo dużo wolnego w ciągu dnia i roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Mechanik elektryk germanopodobnych traktorów. To do końca świata dochodowy interes, bo ta elektryka będzie jak sraczka dopadać traktory z nienacka, więc dobry sprzęt i kasa płynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Jeśli już to w tych "germanopodobnych" koszmarem tych co ich nie mieli jest elektronika, a nie elektryka, poza tym bardziej nastawiłbym się na klientelę, która myśli że zjadła wszystkie rozumy, a przełącznik elektryczny typu 0-1 to dla nich skomplikowane dziadostwo B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

skończ szkołe i idz na dobre studia przez 5 lat sie może dużo zmienić i nie licz na takie  okazję ze 10 ha ziemi dostaniesz  przez 5 lat wszystko sie tysiąckrotnie zmieni 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias95    80

Jeśli jeszcze nie masz tego gospodarstwa lub ono się nie powiększa, to za 5 lat może się nie opłacać. Niewiadomo jak do tego czasu będzie z UE i takie małe gospodarstwa mogą się nie utrzymać na rynku-niestety. Na dzień dzisiejszy przy dostępie do gotówki, dobrej dystrybucji, odrobinie szczęścia i oczywiście wiedzy można zająć się rozpowszechnianiem środków ochrony roślin i nawozami. Dobrym sposobem na zarobek jest sprowadzanie naszym i ich sprzedaż w kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie licz na takie okazję ze 10 ha ziemi dostaniesz przez 5 lat wszystko sie tysiąckrotnie zmieni

Ta ziemia jest czymś w zasięgu ręki. Tylko musiałbym zagwarantować ze chce ja przejąć oraz że niesprzedawanie tej ziemi z myślą o mnie ma sens. Zalożyłem ten temat ponieważ szukam pomysłu na zawód, który ma sens w malym mieście. Was pytam czy ma to jest warte zachodu bo ta ziemia będzie z jednej strony przynosić jakieś dochody zaś z drugiej nie będzie mi pozwalać na prace w dowolnym miejscu kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jeżeli czujesz się dobrze w informatyce, elektronice to idź w tym kierunku. Miałem kiedyś kontakt z gościem elektronikiem który robi ciężkie przypadki (naprawia je a nie wymienia elementy) i on klienta miał dostatek, drugi też nie narzeka na brak klienta. 

 

Bo dziś przyrząd diagnostyczny może każdy kupić za kilka stówek tylko dobrze zinterpretować to już jest inna sprawa.

 

Koledzy mówią o mechanice popłatny zawód ale ciężki, a dziś już zakładów jest sporo. Może w kierunku maszyn rolniczych ilość zakładów jest mniejsza ale przez 5 lat może się to drastycznie zmienić.

 

Fajnie by było jakbyśmy Ci pomogli i za 5 lat by tak było jak piszemy, ale my sami nie wiemy co będzie za rok.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Margoo78 daruj sobie takie idiotyczne posty. Trzeba najpierw mieć powołanie do bycia księdzem. Zas zarobki wcale nie są aż tak duze, jeśli wezmie się pod uwagę że ksiądz jest osoba wyksztalconą i ma życie pełne wyrzeczeń np. brak rodziny, czy mieszkanie tam gdzie mu kaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ta  pełne  wyrzeczeń , rzeczywiście :P .

To  w  większości przypadków  , wybór  z  wyrachowania   i  checi  do  wygodnego życia .

Jedyna  dobra  rada kolego  :D  


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
Napisano (edytowany)

Otwórz gazetę/portal/ idź do urzędu pracy i zobacz co jest najbardziej u ciebie poszukiwane. 

 

Edytowano przez hubertb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LubieTosty
      witam mam 25lat szukam dorywczej pracy na gospodarstwie okolice Włoszczowy świętokrzyskie  posiadam prawo jazdy B, B+E, T mam duże doświadczenie prowadzeniu maszyn rolniczych prac dorywcza na codzien pracuje ale po pracy mogę przyjechać na gospodarstwo  pracuje po 8H
      proszę pisać w prywatnych wiadomościach lub na
      email Damianskoda2@gmail.com
    • Przez Shiroic
      Dzień dobry
      Jestem studentką trzeciego roku na UP w lublinie na kierunku ZiIP i byłabym bardzo wdzięczna za wypełnienie poniższej ankiety potrzebnej mi do napisania pracy inżynierskiej.
      https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScjWknil8NkPIaEzWJBqfPwa6OYgeDiOvLFyY12w7_f0RA0sw/viewform?usp=sf_link
       
    • Przez rolnikk70
      Witam chciałbym podjąć się pracy jako traktorzysta i operator maszyn rolniczych. Posiadam prawo jazdy B, B+E, T. Uprawnienia na kombajn zbożowy i slecjalistyczy, sieczkarnie, ładowarki teleskopowe i widlaki. Doświadczenie posiadam ponieważ posiadam gospodarstwo i skończone technikum rolnicze. Chciałbym się dowiedzieć jakie są stosowane stawki godzinowe na te stanowiska. Jeśli ktoś szuka bądź zna kogoś kto potrzebuje takiego pracownika prosze pisać. Pozdrawiam :)
    • Przez MartiuszTymon
      Witam. Prasa krone Comprima. Ktos wie w czym jest problem?


    • Przez lukasz2207
      Mam problem z john deerem 1065 kombajn jest słaby brak mu mocy nierówno pracuje a po odpaleniu nawet dymka nie pusci sprawdzona została pompa paliwowa, pompka zasilająca jest nowa, pompka elektryczna działa, przewody zostały sprawdzone sa drożne, filter paliwowy jest nowy, ten zbiorniczek który odpowiada za przelew działa prawidłowo bo na przelew idzie paliwo chociaż według mnie bardzo mało tego paliwa idzie przelewem ma ktoś  jakiś pomysł jeszcze dlaczego dostaje za mało paliwa? PS wiem ze były podobne tematy ale tam nie ma odpowiedzi na mój problem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj