Skocz do zawartości
2000pawelXYZ

obrotomierz renault 110.14

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
AlaCapone    5003

To co innego, bo wszystkie obrotomierze po 1986 roku w ciągnikach Renault są elektroniczne.

Cyfrowe jak najbardziej nadają się. Większość współczesnych ciągników ma elektroniczne obrotomierze, przeważnie będą to ciekłokrystaliczne, ale nie tylko.
Nie ma czego się bać, to zwykły i naturalny postęp techniczny i technologiczny.

• Like 1
  • Thanks 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

MarcinKa    21

To ja dodam od siebie ,że ten z białą tarczą(ten za ok 400zł) co jest powiedzmy"dedykowany zamiennik" z olx-a do Reno jest naprawdę ok.

W ramkę pasuje ,ma regulację tzw kalibrację ustawień obrotów,dobre podświetlenie ,cyfrowy licznik mtg. Chyba ,że ktoś szuka do max 100zł to chyba nie będzie szału....

Dodatkowo org kostki przyłączeniowej nie psułem tylko wyprowadziłem kable więc w razie wu(może gdzieś dostanę org.) wracam do org.

AlaCapone    5003

W jaki sposób kalibrowałeś obrotomierz?

Czy jesteś pewien, że ma licznik mtg?

• Like 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Wiadomość z agroFakt.pl

MarcinKa    21

Obrotomierz ma z tyłu obudowy guzik którym zmienia się nazwijmy to podziałkę.Mając drugi cyfrowy pomiar laserowy zczytałem obroty z wału i wybrałem odpowiedni tryb w liczniku.

Oczywiście ma cyfrowy pomiar mtg.Na dole tarczy standardowo.

AlaCapone    5003

Jakie masz obecnie wskazania obrotomierza: min i max obroty silnika?

W takim razie przy jakich obrotach jedna mtg pokrywa się z godziną zegarową?

• Thanks 2

MarcinKa    21

Max coś ok 2400,jak dobrze pamiętam może 50+-.Min to zdaje się ok 800obr. 

Ustawiłem to wg innego czujnika z obrotów na wale które nim zmierzyłem. Jak skalibrowałem obroty to na licznik mtg nie patrzyłem uważając ,że pewnie naliczał będzie dobrze.

Jak tylko będzie taka możliwość zobaczę jak to jest.Ale pewnie godzina pracy=godzina na zegarku.

6 godzin temu, AlaCapone napisał:

W takim razie przy jakich obrotach jedna mtg pokrywa się z godziną zegarową?

Jak uważasz mam to sprawdzić?

AlaCapone    5003

Napisz proszę po kolei, jak przebiegała „kalibracja” tegoż obrotomierza?

Jak sprawdzić? – bardzo prosto – przekręć kluczyk w stacyjce w pozycję 1 (pierwsza w prawo) kontrolki zapalają się (ale bez odpalania silnika) i pozostaw w tej pozycji na 10-20 minut. Jeśli licznik zacznie „bić” (wskazywać cyferki) mamy do czynienia z licznikiem godzin pracy.
(liczniki z mechanizmem mechanicznym zaczynają „tykać” już od chwili przekręcenia kluczyka, zaś z elektronicznym - nie ma tegoż „tykania”)

• Like 2

MarcinKa    21
Dnia 12.01.2018 o 08:16, AlaCapone napisał:

Napisz proszę po kolei, jak przebiegała „kalibracja” tegoż obrotomierza?

Po zamontowaniu ,uruchomiłem silnik ,za pomocą miernika laserowego odczytałem obroty z koła wału korbowego,takież to obroty ustawiłem na obrotomierzu guzikiem zmieniającym "podziałkę".

Sprawdziłem czy odczyt pokrywa się przy innych obrotach silnika.Sprawdziłem obroty max było zdaje się ok 2400obr.

Dnia 12.01.2018 o 08:16, AlaCapone napisał:

Jak sprawdzić? – bardzo prosto – przekręć kluczyk w stacyjce w pozycję 1 (pierwsza w prawo) kontrolki zapalają się (ale bez odpalania silnika) i pozostaw w tej pozycji na 10-20 minut. Jeśli licznik zacznie „bić” (wskazywać cyferki) mamy do czynienia z licznikiem godzin pracy.
(liczniki z mechanizmem mechanicznym zaczynają „tykać” już od chwili przekręcenia kluczyka, zaś z elektronicznym - nie ma tegoż „tykania”)

Wzbudza się dopiero po odpaleniu,więc "po kluczyku" nie mam nic na wyświetlaczu.

AlaCapone    5003

Taka kalibracja wynika z zaleceń producenta? Możesz podesłać instrukcję do niego? Makie są możliwe "podziałki" i od czego zależą?

W takim razie odpal silnik i utrzymuj obroty biegu jałowego i sprawdź zgodność z zegarkiem, czy będą jednakowe wskazania. Jaka jest dokładność wskazań licznika mtg? (tylko godziny, czy także minuty)

• Like 1

MarcinKa    21

Tak, stosowałem się do zaleceń instrukcji. 

Wg instrukcji należy dopasować liczbę impulsów przypadających na jeden obrót silnika.tzn naciskając guzik z tyłu obudowy zmieniamy wartość "podziałki" od 0 do 250,która jest widoczna w polu gdzie później mam wyświetlacz mtg.

W praktyce było tak ,że ustaliłem sobie obroty wg czujnika laserowego np 1000obr i dotąd naciskałem aż zegar ustawił się na 1000 u mnie na skali.A jak się nie mylę to wg "podziałki" miałem 12.5.

Tak mam godziny i minuty pracy.

Sprawdzę te wskazania raz jeszcze dla pewności ale zależało mi żeby dobrze wskazywało to ustawiałem to chwilę.

AlaCapone    5003

Dzięki, za odpowiedź. Dopytuję się dlatego, że coś mi się wydaje, że miałeś wcześniej problemy z ustawieniem pompy wtryskowej - teraz miałeś okazję ustawić odpowiednie obroty silnika minimalne i maksymalne, choć to nie będzie to samo co na stole probierczym.

Jakie były obroty minimalne i maksymalne wg wskazań czujnika laserowego a jakie dla tegoż obrotomierza? Jakie były przekłamania?

Wiesz już, czy posiadasz licznik motogodzin, czy licznik godzin pracy?

• Like 2

reflex52    0

Po wymianie regulatora wraz ze szczotkami (jakiś zamiennik) w alternatorze obrotomierz działa ale nie wiem czy aby dobry jest prąd ładowania bo ładowanie wynosi 14,58 V (bez obciążenia) czy aby nie za dużo. Jaki powinien być prawidłowy

AlaCapone    5003
Napisano (edytowany)

Przy jakich obrotach silnika?

Prawidłowe wskazania woltomierza dla poprawnie działającego alternatora powinno zawierać się w granicach: 13,6 V - 14,4 V (z tolerancją ± 0,1 V).

Edytowano przez AlaCapone
  • Thanks 2

AlaCapone    5003

Wskazania do przyjęcia, różnica zapewne wynika z tolerancji (niedokładności) miernika.
Sprawdź wartość napięcia podczas włączenia odbiorników napięcia (światła długie, jeden z kierunków, wycieraczki, światła STOP).

A tak na marginesie dokonywany pomiar to wartość napięcia ładowania.

• Thanks 2

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez michalkowalski115
      Witam. Otóż w mojej renowce nie ma prądu w górnym panelu (tam gdzie radio) , nie ma podświetlenia zegara, przycisków halogenów  . Dodam ze już wcześniej miałem problem gdyż do radia zamiast 12 v dochodziło 6v i radio podczas pracy wyłączało się. Teraz w ogóle nic tam nie działa. Światła tylne , stop, kierunki działają. Czy ma ktoś pomysł co to może być ? Sprawdziłem przekaźniki i wszystkie dzialaja 
    • Przez DEMONxXx
      Witam 
      Da się samemu zregenerować rozdzielacz EHR?  Chodzi mi o wymianę uszczelnien to coś pomoże czy wyrabiają się tam części metalowe?
      są tam jeszcze jakieś uszczelnienia oprócz oringów na elektrozaworach?
    • Przez PawelS
      Mam pytanie odnośnie gazu nożnego czy jest jakaś jego regulacja gdyż u mnie jest bardzo czuły i bardzo ciężko go wyczuć, byle większa dziura i ciężko opanować ciągnik na stałych obrotach. Na gazie ręcznym wszytko ładnie pięknie chodzi 
      Kabina wiadomo jak sama nazwa wskazuje jest na sprężynach i każdy większy wybój/dołek powoduje że ciężko wyczuć gaz nożny .... 
      Proszę o jakieś porady i kwestie na ten temat 

• Przez killler89
      Witam., mam problem z moim obrotomierzem nie wskazuje ani obrotów ani motogodzin. co do obrotów to pewnie cos z elektroniki w nim padlo natomiast co do mtoogodzin pekniety jest trybik, w oogle on jest z jakiegos dziwnego materialu nie wiem co to abs czy cos jest taki elasyczny i teraz pytanie czy sa gdzies osiagalne zestawy naprawcze do tych liczników ?niedsty znalesc sprawna uzywke graniczy z cudem a i ceny tez zaporowe
    • Przez DEMONxXx
      Witam muszę wymienić blokadę tylnego mostu elementy zazębiające. 
      Da się to zrobić od strony koła bez zdejmowania górnej pokrywy mostu?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.