petroszz

Gdzie kupić cielęta?

Polecane posty

Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Handlował  ktoś  z was  z firmą  Polimex  Złotniki  kujawskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek_j84    0

Witam wszystkich użytkowników. Mieszkam niedaleko targów w Strzegowie i konopkach więc powiem zainteresowanym jak to wygląda. W Strzegowie i Konopkach na listopad 2015 sytuacja wygląda tak, że cieląt nie ma praktycznie wcale. Zdaza się jedna albo dwie sztuki i to wszystko. chodzi mi tu o kolory. Jestem na tych targach co tydzień bo skupuję cielęta na odchów tak do wagi 120-150 kg. Mam blisko na te targowiska i dlatego zawsze podjadę może coś się kupi. Jechać z daleka sie nieopłaca. Natomiast targ w Kozłowie Biskupim koło Sochaaczewa to trzeba jechać tak na 3 w nocy i biegać jak głupi z latarką. Można coś kupić ale to loteria. Do Bodzentyna polecam jechać komuś z dobrą kondycją i mocnymi nerwami. Te targowisko to istny bałagan i walka o dobry towar. Jak ktoś ma cos dobrego to ceni prawie dwókrotnie a handlarze zbierają się w kilku i poprostu niedopuszcza nikogo z zewnatrz do dobrego towaru. Istna mafia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krzyzowka simental waga 65-85kg cena 900-1300pln brutto z dowozem
Krzyzowka simental waga 100-200kg cena 1300-2300pln brutto z dowozem
Odsadki krzyzowka miesna waga 300kg cena 10,50pln brutto
660-565-903
502-229-444
Krzyzowka simental waga 65-85kg cena 900-1300pln brutto z dowozem
Krzyzowka simental waga 100-200kg cena 1300-2300pln brutto z dowozem
Odsadki krzyzowka miesna waga 300kg cena 10,50pln brutto
660-565-903
502-229-444

Handlował ktoś z was z firmą Polimex Złotniki kujawskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fafik-rr    0

witam chcialem zapytac o targi w bodzentynie(listopad 2015) czy mozna tam kupic jakies cielaki o ktorej trzeba tam byc i w poniedzialek lepiej czy w sobote jakie sa ceny prosze o pomoc.....

Edytowano przez fafik-rr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

do Bodzentyna jeździmy zawsze w sobotę więc nie wiem jak w poniedziałek. na pewno znajdzie się coś ciekawego bo cielaków jest zawsze bardzo dużo. co do ceny to jak coś dobrego to wiadomo że trzeba dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    314

Witam kupował ktoś cielaki z Polka International ?? miejscowość Bronowo Kmiece ogłaszają się na OLX

Kupował tam ktoś? Jak wygląda cenowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ceny kosmos, z tego co widac to byczek wychodzi ponad 20zł za kg

waga 100-110 cena 2100 plus 8% Vat

 

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

po ile agrostar sprzedaje cielaki ?

kupował ktos ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Znajomy  kupuje z agrostaru  i  jest  zadowolony   też  wiosną  wezmę  od nich   partię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jakie ceny ?

oni maja tylko simentale ?

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbi9032    5

Witam jestem zainteresowany kupnem byczków mięsnych.
Sporo czytałem na forum i dowiedziałem się sporo niekorzystnych opiniach firm takich jak np. Eko-Natura.
Interesują mnie byczki mięsne w wadze 50-70 kg. Miałem zamiar się wybrać do firmy Eko-Natura ale to czego się dowiedziałem się na forum daje do myślenia.
A wy jaką firmę polecacie.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adizetor    37

Hehe, ostatnio eko natura do mnie przyjechała na miejsce. Wszystko na spontana było, jeden telefon i na drugi dzień są, a mówiłem że interesują mnie 150kg byczki, a oni coś tam pan sobie wybierzesz z 50szt. Dobra, przyjechali, same 60-80, z 5 100kg. W dodatku nie mieli paszportów od cielakow. Odjechali z kwitkiem obrażeni.
Ceny też starzenie wygórowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

witam

 

Gdzie w wlkp powiat międzychód(północno zachodnia wlkp) można kupić byczki +/- pół roczne ? nie muszą to być rasy mięsne może być krzyżówka. Lub ktoś prywatnie ma taką sztukę na sprzedanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

Co myślicie o kupnie jałóweczek bliźniaków? Sąsiad ma takie dwie i chce mi je sprzedać ale słyszałem opinie, że nie warto kupować bliźniaków bo nie będą rosły zbyt szybko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt3009ls    1

Witam kupilem nie dawno 5 byczkow rasy simental z Bychawy woj. Lubelskie na paszporcie bylo "Eko-Natura" Sp. z O.o. Moszczenica Niżna 9a 33-340 Stary Sącz  dzwoniac do handlarza mialy miec od 80kg do 100kg i cena od 1400zł do 1700zł. Przyjechalismy a tam cieleta dopiero od cycka z 60 kg i jaki bys nie wybral to 1500zł a jak delikatnie wiekszy moze 70kg to 1700zł kupilismy 5 sztuk, na drugi dzien nam przywiozl cieleta byly glodne niewiem czy wogole cos ich poiły. wstaje rano jeden nie chce wstac a drogi ma biegunke wezwalem lekarza wydalem na leki 600zł jeden zapalenie pluc asz charchotal po 4 dniach dwa martwe dzwonilem do sprzedawcy co kupilismy ze cieleta byly chore i co zamierza zrobic z tym do zaczol krzyczec ze niby po tygodniu dzownimy jak cielaki zdechly...itp chcielismy sie dogadac i zeby chociaz jednego dal wzamian to nie ma takiej opcji rozlaczyl sie i koniec rozmowy do tego niewiem co jeszcze moze byc zreszta nastepny zaczyna miec to samo. Facet co zabral cieleta do utylizacji powiedzial ze nie jedna juz tak osobe oszukal. Nie POLECAM OSZUST uwazajcie na niego oglasza sie na olx z cielakami jako Radom,Bychawa itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAMIK    5

@fendt3009ls 

Ostrzeżenie dla innych dobrze ze zamieściłeś post. Inni pomyslą zanim kupią cielęta od tego patafiana. 

Edytowano przez SAMIK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koles114    0

witam  

Kiedy odbywają  sie targi zwierząt w Sochaczewie ? Czy to duży targ ? (chodzi mi o mi o dzień, miejsce, godzinę i adres.) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Brał ktoś cielęta ogłaszają sie na olx z przykony powiat turecki . Cielęta pochodzą z podlasia.


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

bydło jest bardzo wrażliwe na stres i zmianę lub tymbardziej brak jedzenia. Polecam kupno bezpośrednie od hodowcy. Poszukać gospodarstw i nawiązać stałe relacje. Znajoma skupuje kilkudniowe hf-y z dużej obory i odziwo ma niezłe efekty. Matki szczepione i zadbane rodzą zdrowe cielęta. Zdażają się padnięcia, ale jeśli jest to wina hodowcy, to dostaje drugiego cielaka dużo taniej lub gratis. Tylko ceny takich to 300-500 zł :) Miałam mieszańce to na pełnym mleku osiągały w 3 tygodnie 90-100 kg i sprzedawałam po 1500...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do sprzedawcy byczków  z Bychawy woj. Lubelskie szczerze odradzam . kupiłem takie po 250kg . ogólnie ładnie rosną  i nie chorowały . ale  na paszporty czekałem 2 tygodnie . przysłał ale na jałówki a nie byczki . po 2 tygodniach przysłał dobre ale wszystkie kolczyki się nie zgadały i oczywiście  po rozcinane i trzeba duplikaty robić.  koleś mówi że do centrali do nowego Sącza dzwonić a oni takie tępaki nic nie wiedzą i jeszcze z mordą że to moja wina . chamy i tyle  nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

bydło jest bardzo wrażliwe na stres i zmianę lub tymbardziej brak jedzenia. Polecam kupno bezpośrednie od hodowcy. Poszukać gospodarstw i nawiązać stałe relacje. Znajoma skupuje kilkudniowe hf-y z dużej obory i odziwo ma niezłe efekty. Matki szczepione i zadbane rodzą zdrowe cielęta. Zdażają się padnięcia, ale jeśli jest to wina hodowcy, to dostaje drugiego cielaka dużo taniej lub gratis. Tylko ceny takich to 300-500 zł :) Miałam mieszańce to na pełnym mleku osiągały w 3 tygodnie 90-100 kg i sprzedawałam po 1500...

Koleżanko co to były za mieszańce? Jaka była masa urodzeniowa cieląt? Jakie średnie przyrosty dobowe? Ile mleka dostawały dziennie? Sorki, że tyle pytań, ale jestem ciekawy jak osiągnać taką wagę cieląt w tak młodym wieku?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AdamBa
      Mam 11 ha i znajomi gospodarze mówia mi zeby zaczac hodowac jałowki i jak doroosna to je zacielic i na sprzedarz oraz hodowac rownierz byczki i do rzezni
    • Przez dezmond_
      Ja tylko wtedy jeżeli jest mało śniegu i temperatura jest bliska zera jeżeli nie mam obawy/
    • Przez techwet
      witam, dzisiaj troszeczke nie typowy temat mianowicie chce zapytac czy w waszych okolicach trafialy sie ostatnio kradzieże bydla?
      coraz wiecej przypadkow!
      Czy jest jakas mozliwosc odzyskania pieniedzy za skradzione szt.?
      Pozdrawiam
    • Gość
      Przez Gość
      Slyszeliscie o bydle Heck'a zwanym tez krowami Hitlera? Budowa tego bydla jest wzorowana na turze, samo powstanie tej rasy bylo proba wskrzeszenia tura i wprowadzenie go z powrotem do lasow (w tym np puszczy bialowieskiej). Podobno w okresie wojny stado tego bydla zylo dziko w polskich lasach.
    • Przez lukasz952
      Witam!
      Mam zamiar trochę zmienić sposób prowadzenia gospodarstwa i chciałbym zaczerpnąć porady i opinii bardziej doświadczonych osób.
      Dotychczas prowadzę je bez nacisku czerpanie z niego większych dochodów. Posiadam c-330, Case 70KM z turem, kombajn zbożowy, i inne podstawowe maszyny do uprawy ziemi-tależówka, kultywator, pług, rotacyjna kosiarka itp..

      Ale do rzeczy:
      Mam zamiar hodować opasy na głębokiej ściółce do 700-800kg, ktore kupowałbym w wieku 1-2 m-ce
      Chcę do tego celu przeznaczyć częśćć stodoły, zrobiłbym zagrody z małym wybiegiem ok 20m2.

      Mam do dyspozycji jakieś 7,7ha gruntów ornych (głównie V-VI klasa) i 1ha łąk(przeznaczę tylko do zbioru siana)
      Planuję je zagospodarować w ten sposób:
      -dosiać ok. 1ha trawy z koniczyną do skarmiania jako zielonka, ewentualnie skręcenie kilku balotów na kiszonkę
      -2ha pszenzyta
      -reszta na mieszankę owies-jęczmień, w poplonie żyto na kiszonkę
      -ewentualnie 1ha kukurydzy na kiszonkę, jednak miałbym problem ze zbiorem tego- w mojej okolicy cięzko by było o wynajem sieczkarni na taki areał, a zakup własnej to dodatkowe koszty


      Teraz pytanie: ile opasów mógłbym wyżywić przy takim systemie uprawy(myślałem o 9-12 sztukach w różnych wiekach), co ewentualnie można zmienić

      Dodam, że pracuję od poniedziałku do piątku. Do tej pory godziłem pracę z hodowlą małej obsady więc myslę że podołam hodowli większej przy pomocy domowników.

      Myslałem aby kombajn sprzedać i kupić na jego miejsce belarkę, ale to jeszcze kwestia do przemyślenia.

      Z góry dzięki za wszelkie wypowiedzi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj