chrap17

Jaki Lemiesz do pługa UG3

Polecane posty

chrap17    1

Witam..

Jak w temacie, niedługo przywita nas wiosna i wszyscy ruszymy w pola.
Moje zapytanie jest takie: jakie lemiesze wybrać do pługa ug3??
Trapezowe...Może te z dzobem?
Poszerzane czy cienkie?

I tu jeszcze jedno pytanie: chodzi mi o wysokość lemiesza. Są 150mm,145mm i jeszcze znalazłem takie 120mm a nawet 100mm
Które będą najlepsze według was?

Myślę że te 100mm bo wtedy więcej ziemi idzie na odkładnia i jest mniej oporu.. ale jeśli się mylę proszę mnie poprawić napewno zawsze ktoś wyciągnie z tego jakas naukę.
Pozdrawiam wszystkich AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz trzy korpusy . Proponuje na każdy założyć inny , a na koniec sezonu będziesz mógł sam sobie porównać i nie będziesz musiał zakładać debilnych tematów . :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

i tak po 30 ha  do wyrzucenia . polecam z dłutem noskiem poszerzane i z gruba piętką od spodu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

zetorki co ty gadasz jak założy na każdą skibę inny lemiesz to nie będzie orał tylko redlił.zakładaj te z dziobem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrap17    1

Myślę że założę trapezowe tylko nie wiem czy te wyższe czy niższe. Ale raczej założę te 120mm, będzie więcej szło na odkładnie. A to że na każdy korpus inne jest bardzo złym pomysłem. Pole by wyglądało jakbym zasadził ziemniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Nawet przez myśl Mi nie przyszło że ktoś to weźmie na poważnie :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Mam ten pług ,przy 60tce to to jeszcze jakoś orałem jak wybrałem tańsze to niekiedy wygiął się czubkiem do tyłu ,jak droższe to pękł cały czubek i taki zły i taki zły ,teraz dołożyłem gotową dostawkę 4 skibę i kilkadziesiąt kilo cięższy mocniejszy ciagnik szybsza jazda i teraz to masakra ,na pole z kilkoma lemieszami jak nie pęknie to wygnie się ,niestety pługi bez zabezpieczenia to sam nie wiem jakie teraz kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Waryński robi bardzo dobre lemiesze . Po jednym sezonie nawet zbyt wiele się nie wytarły . No i w lokalnym sklepie sprzedawca twierdził , że gdyby się wygiął lub złamał to wymiana w ramach gwarancji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

U mnie Waryński zbankrutowałby w ciągu roku, gdybym orał bez hydraulicznego zabezpieczenia.

 

Mnie nie stać na przestoje i marnowanie czasu na codzienną wymianę lemieszy, kupuję towar dobrej jakości.

Co do "wysokości" lemiesza - bardziej istotny jest kąt natarcia (a tu pługi UG są na szarym końcu), bo od tego przede wszystkim zależy opór pługa oraz od kształtu odkładnicy.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj