Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Massey

gutomir    0

mam 3065 i jakoś leci wymieniałem komputer bo kiedyś był robiony i do środka napuszczony był silikon i ścieżki wyżarł i pompe bo słabo tur szedł do góry a tak moim zdaniem ciągnik jest super kabina cicha i wygodna zwrotny i najlepsze jest to że MAŁO PALI pozdro :D

Tomek34    0

a ile on ma koni?? I ile ci pali na mth w orce, aha i jeszcze jedno jaki pług do niego zapinasz.

Kamyk514    0

Koni ma (chyba)85km ciągnie pług cztero skibowy

A jak jest u ciebie z biegami bo u nas jeden ma MF 3070 to mu biegi zanikają

Wiadomość z agroFakt.pl

gutomir    0

km 85 pali ok 5litr pług 4*35 unia zabezpieczenie śrubowe

narazie z biegami jest ok

km 85 pali ok 5litr pług 4*35 unia zabezpieczenie śrubowe

narazie z biegami jest ok

Jeśli orzesz tym pługiem to na jakim biegu, oczywiście masz skrzynie 16/16 30km/h ?

paulo890625    0
a ile on ma koni?? I ile ci pali na mth w orce, aha i jeszcze jedno jaki pług do niego zapinasz.

massey ferguson 3065 ma 90 koni. w orce przy pługu huard 3 skibowym obrotowym z przedpluzkami w lekkiej ziemi spali ok 5 litrów/mth, w ciezkiej orce przpali ok 7 litrów/mth. orze na biegu 2B na żółwiu. lemiesz przy pługu ma 45 cm.

szczewko    31

łemiesz ma 45 dlugosci ale ile zabiera ziemi???. Zmierz od płozy 1-szej skiby do czubka lemiesza 2-giej i bedziesz wiedzial ile zabiera bo z tego co sie orientuje to Huard robi male skiby w plugach.

nasil90    94

massey ferguson 3065 ma 90 koni. w orce przy pługu huard 3 skibowym obrotowym z przedpluzkami w lekkiej ziemi spali ok 5 litrów/mth, w ciezkiej orce przpali ok 7 litrów/mth. orze na biegu 2B na żółwiu. lemiesz przy pługu ma 45 cm.

[/quo

Czy w 3065 i 3080 są takie same prędkości na poszczególnych biegach ? Bo jeśli tak to ja orzę na 2-3 A ale na zającu ;)

paulo890625    0
łemiesz ma 45 dlugosci ale ile zabiera ziemi???. Zmierz od płozy 1-szej skiby do czubka lemiesza 2-giej i bedziesz wiedzial ile zabiera bo z tego co sie orientuje to Huard robi male skiby w plugach.

nie jestem w stanie teraz zrobić pomiarów i zdjecia bo jest ciemno i -15 stopni na zewnatrz. jutro postaram sie dodac zdjecie. malutki to on nie jest jak na 980kg wagi

gasnica    0

prędkości są chyba takie same. Nie za ciężko ma jak jeżdziśz na 2A? ja jeżdze swoim 3070 na 4B na żółwiu i ma robote. Pług zagonowy 4 skibowy. Ziemi 3, 4 klasa

pablo21    26

Raczej predkości sa innne bo opny w 3065 to 16,9/R34 a w 3080 to 18,4/R38 więc predkości praczej troche większe w 3080.

rutek22kret    0

Ja mam mf 3060 i on ma 80 KM a 3065 ma 85KM, w pługu 4 skibowym staltech 35 cali radzi sobie doskonale i orze na biegu 2a lub 3a ale też na zającu fakt ze też w glebie 4 i 5 klasa ale spokojnie sobie radzi

paulo890625    0

lemiesz z pazurem ma 55cm. miedzy czubkami 1 i 2 skiby jest 67cm. od płozy 1 skiby do czubka lemiesza drugiej jest 55cm

post-12024-1230655070_thumb.jpg

post-12024-1230655070_thumb.jpg

Damian4x4    0

Witam wszystkich :)

Podczepie się pod temat, mam male pytanie odnośnie temperatury silnika, a wskaźnika na desce rozdzielczej. Mianowicie wskaźnik na desce ledwo sie rusza nie schodzi z przerywanej lini, lecz silnik ma temperature. Czy tak musi być czy czujnik świruje??

Pozdrawiam

mlody8285    0

miałem podobnie praktycznie wcale się nie podnosiła wskazówka wymieniłem czujnik i działa

damien    0

gdy zapalę fergusona to po dodaniu gazu słychac charakterystyczne "pukanie" i strasznie dymi czarnym dymem podczas pukania. a gdy puszcze gaz przestaje.po ponownym dodaniu znowu dzieje sie to samo. nie jest tak zawsze ale czasami mi się tak zdarza. może ktoś wie jaka jest tego przyczyna?.

p.s i gdzie jest pojemnik na olej hydrauliki(wspomagania sprzegła).

nr gg 180392

Teddy    0

hmm z tego co mi wiadomo to takie charakterystyczne pukanie można usłyszeć gdy zawory są nie wyregulowane ;) ale czy tak jest w tym przypadku to nie wiem ;)

damien    0

to tak nie miał robionego remontu silnika możliwe ze zawory postaram sie wyregulowac je a moze ktoś wie cos jeszcze na ten temat?

i jeszcze gdzie jest ten zbiornik od oleju hydrauliki sprzegła?

host05    1

Witam użytkuje MF 3065

Nie ma oddzielnego zbiornika na olej do sprzęgła jest tylko jedno, a jeśli się mylę to niech nieh mnie ktoś oświeci.

Moim zdaniem ma 85KM bo mam też New hollanda 90 KM to lepiej ciąga :P

ale pługi 4x40 ze staltechu ciąga bez lipy nawet nie ma ciężko 3,4 klasa ziemi,

Pojawił mi się natomiast teraz mały problem mianowicie podczas wyłączonego przyspieszacza (wzmacniacz momentu) szarpie przy ruszaniu i gdy wcisnę sprzęgło podczas jazdy, Gdy jest dobrze rozgrzany to na wolnych obrotach zapala się kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni. Problem znika po załączeniu przyspieszacza wszystko działa idealnie. Gdyby ktoś coś wiedzial na ten temat bardzo bymbył wdzięczny :)

3065    0

Witam

mam problem z biegami 3,4 pękły widełki wiecie może gdzie można je kupić ??

z góry dzięki

riki    1

Od niedawna jestem posiadaczem MF 3065 i mam takie pytanie czy to normalne że ciągnik na wyższych obrotach dostaje dziwnych drgań które przenoszą się po całym ciągniku obojętnie czy ciągnikiem się jedzie czy zwiększa się obroty silnika na biegu jałowym nie mogę opisać przy jakich obrotach się to dzieje bo nie działa na razie obrotomierz ale jest to zakres wyższych obrotów,poza tym w ciągniku wszystko działa .Proszę o pomoc bo nie wiem czy to normalny objaw czy jakaś usterka obrotomierz naprawiony i drgania występują przy 1500 obr..

Edytowano przez riki

dany1234    0

Witam czy mógłby mi ktoś pomóc w moim mf 3060 coś sie stało z biegamoi a mianowicie po zgaszeniu ciagnika i zapaleniu go odnowa zaczeły mi mrugac kontrolki od pułbiegów a od żółwia i zająca przestały świecić i kontrolka od przedniego napedu tesz nie świeci .Niemozna przerzucić z żółwia na zajaca co to może byc bo niemam

pojecia zgóry dzieki

0

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dawid1983
      WITAM MAM PYTANIE CZY DO MF 3070  PRZED POMKA PALIWA MOGE ZAMONTOWAC JAKIS DODATKOWY FILTERK  ZEBU ZBIRAL TEN CALY SYF ZE ZBIORNIKA A NIE POMPKA PALIWA  JAKI TEN FILTERK ZAMONTOWAC PROSZE O PODPOWIEDZ MOZE KTOS MA COS TAKIEGO ZROBIONE JAKIES ZDJECIA
    • Przez dawid199303
      Witam, nie mam lewego kierunkowskazu, najpierw zaczął szybko mrugać to myślałem że któraś żarówka poszła ale po chwili kontrolka od lewego jak go włączyłem zaczęła świecić ciągle i coś wyje, jak wyłączę to przestaje, na awaryjnych mrugają tylko prawe lewych brak ale kontrolki dwie mrugają. żarówki całe bezpieczniki też 
    • Przez Nacki10
      Witam 
       Kilka dni temu zawiesiły mi się szczotki w Alternatorze. Więc kupiłem cały regulator ze szczotkami nowy. Po zamontowaniu niby ładuje ale występują inne problemy. Jeżeli silnik pracuje na obrotach około 800-1000  świeci kontrolka od ładowania, jeżeli dołoże do 1400 kontrolka zgaśnie i jest ok. ale jak przekrocze 1400 obrotów zaczyna migać półbiegi skrzyni AB i CD na przemian. Zaznaczam Ciągnik był myty miesiąc temu i byłem dwa razy używany i było wszystko dobrze a od wtorku jak chciałem przeprowadzić to się wszystko zaczeło 

Z góry Dziękuje 
    • Przez Masterek24
      Witam
      Dzisiaj umyłem przed zimą ciągnik. Po myciu odpaliłem i podczas jazdy nie działa żaden półbieg. Jak zatrzymam ciągnik to każdy półbieg wchodzi i jaki sobie wbije i ruszę to na takim jadę tylko problem że podczas jazdy już zmienić nie mogę nie działają o co chodzi ??
    • Przez djarcik
      Witam forumowiczów! W związku z tym że ostatnio pojawił mi się problem przy moim MF 3080 tworzę ten temat aby pomóc innym poszukującym. W moim MF komputer został już dawno przerobiony na przekaźniki, jeszcze zanim go kupiłem. Teraz pojawił mi się problem z przełączaniem skrzyni na żółw/zając a także z rozłączeniem przedniego napędu. Jak wiadomo w tym ciągniku często wiąże się to z awarią komputera sterującego skrzynią. U mnie komputer jest odłączony natomiast jest zrobiona BARDZO prowizoryczna przeróbka na przekaźniki. Do tej pory działało jednak coś musiało paść i chcąc to naprawić niestety nie mogę dojść do ładu i składu z tym. Chcę zrobić instalację na nowo jednak byłbym wdzięczny jakby ktoś ogarnięty na schemacie rozrysował jak takowa instalacja ma wyglądać jakich użyć przekaźników oraz jak to wszystko połączyć. Temat przekaźników był już w wątkach poruszany jednak schematu nie znalazłem jak to dobrze zrobić. Liczę że ktoś pomoże i mi i innym forumowiczom którzy mają podobny problem.