sebarr

Zatrudnię operatora -ciągnik JD, pług, siewnik, agregat itp

Polecane posty

sebarr    9

 

Idzie wiosna i znowu niestety poszukuję operatora.

Chłopak którego poznałem w zeszłym roku i pracował do jesieni właśnie przed chwilą poinformował mnie, że chyba nie ogarnie wiosennych oprysków na swoim polu i musi zrezygnować na ten sezon.

 

Szukam operatora jona 6910 i 8120, orka, siew, talerzowanie, koszenie łąk i dużoooo przejazdów po asfalcie ze sprzętami i zestawami przyczep na których jest dużo więcej niż na wannie od tira.

Praca sezonowa która może przekształci się w stałą-może. Szukam osoby młodej, wykształcenie obojętne. Warunek najważniejszy- DBANIE O SPRZĘT.

Bardzo chętnie osoba do przyuczenia która nie jest nauczona złych nawyków z PGR-u. Stawka na tę chwilę to 16zł/godzina, jak będzie ktoś kumaty i nie będzie mu obojętny efekt wykonanej przez niego pracy to będzie 17.  Jak trafi się taki rodzynek jak ten co był czyli taki, że nie musiałem go pilnować a robił jak u siebie, umiał spawać i ogarniać awarie typu łożyska itp to pogadamy o premii.

 

CHĘTNIE OSOBA KTÓRA PROWADZI swoje lub z rodzicami gospodarstwo i nie może iść na stałe do roboty, ale ma na tyle wolnego czasu i chciała by przyjechać na tydzień czy dwa a potem by wróciła na kilka dni "na swoje" i wróciła znowu na jakiś czas. Praca rejon Żary, Żagań, Szprotawa

 

tel 603 073 119

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

17 zł to już 4 EUR w Polsce jest już nawet atrakcyjna a co z zakwaterowaniem i wyżywieniem oraz kosztami podruży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Jak pamiętam, to dyskusja zeszłoroczna w tym samym temacie była o wiele bardziej burzliwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebarr    9

Zapomniałem napisać, nocleg zapewniam jedzenie już nie koniecznie. Każdy lubi co innego i je co innego. Jak mam czas to rozkładam grilla i robię jakieś mięso czy kiełbaskę a jak nie mam to nie robię. Wtedy jedziemy na dwudaniowy obiad z kompotem  za 10zł do najlepszego baru w okolicy:-) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

 dziadujesz ze stawką i jedzeniem , u mnie pracownik fizyczny dostaje 20zł i koryto,najmuje dorywczo,do koszenia rowów i prac żniwnych. 

Mój ojciec zawsze powtarzał że głodny koń siły niema . 

50 zł jednego roku płaciłem kombajniście ,za obsługę i koszenie, remont lub inne prace przy kombajnie to 15 zł .

Koło mnie cała obsada ubojni drobiu zawinęła się bo gościu dziadował ze stawką , zatrudnił  Ukraińców i po tygodniu też się zawinęli.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebarr    9

Oczywiście dziaduję. masz rację. Jakieś jeszcze złote myśli z podręcznika działkowca??? tak wiem, wiem prywaciarz i nie prawdziwy polak który ukradł a nie zarobił a w najlepszym przypadku od ojca ub-ka dostał itd itp

Już przerabiałem te teksty i takie rozmowy, naprawdę proszę o odpowiedz osoby które szukają pracy a nie kolejnego hejtu. Pracownik dorywczo zarabia u ciebie 20zł to ten na stałe musi mieć z 25zł bo by się obraził że fizol ma 20zł, do tego pełen zus i inne takie.

Teraz jeszcze spojrzałem na twój profil i widzę, że gospodarujesz na 29ha. I ty na te ha potrzebujesz pomocy na żniwa i nawet operatora na kombajn? i do koszenia rowów?? a ty co robisz w tym czasie?? aaaaa wiem, tego co prawdziwy narodowy polak-hejtujesz i obrażasz innych. Zdradź na PW  co ty uprawiasz na 29ha, bo takie kokosy zbijasz że masz pracowników i tyle im płacisz? chyba zioło jakieś... 

 

Edytowano przez sebarr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

To nie hejt , tylko w d*pach się po przewracało pseudo BAUEROM co to parobków by za nocleg i za michę by zatrudniali. 

A ja leże i się opalam, jak to Cię interesuje . 


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Ha ha ! Odnośnie wyżywienia, autor tematu zapomniał jeszcze dodać "jedziemy pod najbliższy sklep po 7 days'a. W poprzedniej edycji taka opcja też występowała. No chyba że sklepu we wsi już nie ma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Po twojej wypowiedzi wychodzi na to że chłopaczek się u ciebie sparzył i ewidentnie nie chce wrócić. Wiosenne opryski to nie cały sezon więc takie wymigiwanie się to zwykła reakcja obronna.. Powiem ci też że taka "super" robota rozchodzi się po znajomych błyskawicznie i jak nikt się nie zgłasza to widać też nie halo u ciebie jest.płacisz za godziny ok  ale szczerze ile trza być w ciągniku np; w żniwa  20 godzin na dobę? Ja bym raczej podziękował za posiłek z "budki" wolałbym dostać 15 zł ale za to dobrze zjeść to co ty a nie psie żarcie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

na pewno lepsza ta oferta niż bujać się na zachodzie za 12 EUR gdyby było bliżej i mniejsze własne gospodarstwo to na pewno bym skorzystał z oferty a umię prawie wszystko oprócz elektroniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

napisał autor warunki zatrudnienia jak komuś pasują to niech piszą zainteresowani na PW i koniec a po co komentować ze zupa nie tak czy inne głupie komentarze nie zainteresowanych osob jak autor nie znajdzie chętnych to sam ząproponuje inne warunki i tyle w temacie większość pisze ze jest słaba opłacalność w rolnictwie a ciekawe ile by każdy chciał z Was zapłacić pracownikom


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

ja nawet nie mażę o zatrudnieniu pomocnika no właśnie ze względu na niską opłacalność nawet główne remonty robię we własnym zakresie

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duszek1    1

U nas za taką robotę jak się dostanie 15 zł to jest ameryka z kanadą. A stawki ogólnie od 10 zł i jak w żniwa wyjdzie ze 20 godz na dzień to rolnik marudzi, że 200zł dniówki to nigdzie tak nie płacą. Tak że oferta jak dla mnie nie jest zła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

To nie hejt , tylko w d*pach się po przewracało pseudo BAUEROM co to parobków by za nocleg i za michę by zatrudniali. 

A ja leże i się opalam, jak to Cię interesuje . 

Nie wiem o co Ci chodzi z tą stawką? 16zł na h za jazdę ciągnikiem, od czasu do czasu pomachać towotnicą czy wymienić łożysko to mało? Robiąc 6 dni po 10 ha masz 1000zł - to mało? Powiedz to dziewczynom z tureckiego kebeba pracującym w temperaturze ponad 40stC za 5zł/h. U nas spawacz jak dostanie 15zł/h to dobrze, kumpel na wulkanizacji tir dostaje 12zł/h, pomocnik na budowie 8zł/h jak zna się tylko na łopacie, ludzie robią, inni i za 2xctyle nie przyjdą bo mają socjal, od czasu do czasu coś ukradnie i żyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Po twojej wypowiedzi wychodzi na to że chłopaczek się u ciebie sparzył i ewidentnie nie chce wrócić. Wiosenne opryski to nie cały sezon więc takie wymigiwanie się to zwykła reakcja obronna.. Powiem ci też że taka "super" robota rozchodzi się po znajomych błyskawicznie i jak nikt się nie zgłasza to widać też nie halo u ciebie jest.płacisz za godziny ok  ale szczerze ile trza być w ciągniku np; w żniwa  20 godzin na dobę? Ja bym raczej podziękował za posiłek z "budki" wolałbym dostać 15 zł ale za to dobrze zjeść to co ty a nie psie żarcie..

 

 

To ja pracowałem u Sebastiana i nie sparzyłem się, tylko mam u siebie do ogarnięcia 40 ha, wszelakiego rodzaju papiery związane z gospodarstwem. Pod granicę do niego mam 550 kilometrów a to 5h drogi zajmuje i pracując u niego i u siebie nie miałbym czasu totalnie na nic. Na koniec roku może bym miał gruby portwel ale kosztem wszystkich rzeczy wkoło 

 

Na temat spania to mogę powiedzieć, że niektórzy w domu nie mają takich warunków jakie on oferuje, bo się nocuje w agroturystyce w pokoju z łazienką, dodatkowo jest ogórd gdzie można przy niedzieli wyjść i posiedzieć 

A jedzenie ? jedzenie jest takie jak napisał założyciel tematu, bar mleczny, słyszał ktoś o takim ? tam jest zawsze świeże i na bieżąco gotowane i naprawdę smacznie, 10 zł za 2 dania plus kompot 

 

A o pracy 20h dziennie to zapomnij, sebastian nie jest baorem dla którego liczy się ilość zrobionej pracy , liczy się jakość i jak ktoś jest zmęczony to nie bardzo ta jakość mu wychodzi. Parę razy się zdażało, że ja chciałem jeszcze talerzować 15 godzin a on niechętnie na to patrzył i wolał, jak pracuję średnio po 10-12h dziennie 

 

A 16 zł za jazdę w klimatyzowanej kabinie, siedzisz i pierdzisz w siedzenie i od czasu do czasu zobaczysz, czy wszystko ok z maszyną to mało ? Dla mnie było jak najbardziej ok, I jak mi czas pozwoli to z chęcią pojadę tam do nich na zachód w odwiedziny, a to raczej świadczy że jestem zadowolony z pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

To pewnie jest ten, który już jakiś czas temu gościł na łamach TAP, biadoląc że brak mu ludzi do pracy.. A tak wogóle, to są młodzi fanatycy, którzy nawet za 8zeta/h nie będą chcieli wysiadać z kabiny, będąc wdzięcznym za to, że mogą popracować "dżondyrym"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Ale po co ty to wszystko piszesz? To jest forum publiczne i każdy może pisać co mu się chce, a więc i ja napisałem.

 

A 16 zł za jazdę w klimatyzowanej kabinie, siedzisz i pierdzisz w siedzenie i od czasu do czasu zobaczysz, czy wszystko ok z maszyną to mało ? Dla mnie było jak najbardziej ok, I jak mi czas pozwoli to z chęcią pojadę tam do nich na zachód w odwiedziny, a to raczej świadczy że jestem zadowolony z pracy.

 

 Właśnie gazy są spowodowane złym odżywianiem, i głównie brakiem snu w nocy ponieważ organizm od 21 do 6 rano wydziela enzymy które trawią pokarm w takim tempie że jedzenie nie zdąży zafermentowwać. Jak jest brak snu to nie wydzielamy enzymów i następuje refluks i gazy.   A wiem to bo mam lekarza  w rodzinie..

Edytowano przez Marco82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Mam a właściwie miałem podobną sytuację z pracownikami. Najlepiej żeby im płacić po 45 zł na godzinę (10€) obiadek w pole wywieźć , kilka piwek dziennie i jeszcze wychwalać pod niebiosa.

 

Skończyło się. Na chwilę obecną pracuje u mnie tylko jeden Polak przy obsłudze maszyn (no ale to mechanik i z racji że jest dużo maszyn jego etat ma sens) a reszta to Ukraińcy. Niektórzy mówią że ciężko trafić dobrych pracowników z Ukrainy ale to tak samo jak z Polakami za zachodnią granicą. Do tych co u mnie pracują nie mam żadnych zastrzeżeń. Robota zrobiona , dbają jak o swoje , plac zawsze uprzątnięty jak trzeba , maszyny po robocie wymyte.

 

Kiedyś płaciłem na godzinę teraz płacę dniówki. Płacę za 10 godzin pracy - swoją drogą dniówka 160 zł którą płaci autor tematu to więcej niż uczciwie. Są dni że pracują po 8 ale są że po 16. Nikt nie marudzi ani na robotę ani na kasę. No i dodam że zapewniam tylko wodę , jedzenie we własnym zakresie.

 

 

A ci co tu żale wylewają to pewnie jedyne co mają wspólnego z zatrudnianiem kogoś to sąsiada do porąbania drewna a nie kogoś na długi okres czasu.

 

Marco82 - napisz czy praca którą wykonujesz daje ci 160 zł dziennie czystego zysku?Takiego który przez miesiąc odkładasz i masz 4000 zł w kieszeni. Wątpie. 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Pozwole sobie zauważyć, że ten niby p. Sebastian nie wspomniał nic na temat brutto, netto, czy oferuje prace na podstawie umowy o pracę, o dzieło, czy zlecenie ? Napisał po prostu 16 zeta za godzinę. Oczywiste jest, że proponuje robotę na czarno.
A Ty B3Agro zdążyłeś już zapomnieć, jak byłeś zszokowany moją wypowiedzią odnośnie pracy po 12-14 godz. a teraz sam przyznajesz że i po 16 godz. ludzie tyrają. Dlaczego? bo teraz zatrudniasz Szoszonów za połowę stawki, którą trzeba było płacić "rodakom".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia ;).

 

Gdbym musiał to płaciłbym im nawet więcej niż "rodakom" bo jakość pracy , to że nie muszę pilnować żeby było dobrze zrobione jest na znacznie wyższym poziomie. A że odpowiada im zaproponowana przezemnie stawka więc sobie pracują.

 

Jak już pisałem - 16zł na godzinę + wyżywienie + nocleg przy nie wymagającej wielkiego wysiłku pracy z możliwością robienia 10 lub więcej godzin dziennie to moim zdaniem luksus. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

@up A i tak chętnych brakuje.. W mojej miejscowości obszarowiec już nawet hindusów ściąga do szklarni, bo Ukry za 12 zł/ ha, wraz z zakwaterowaniem i obiadem codziennym (w niedziele i święta nie pracują, obiad im przysługuje), nie bardzo garną się do roboty.. Popracują trochę i szukają szczęścia dalej na zachód...
W aplikacji brak opcji edyt. więc poprawiam, oczywiście 12 zł/h, nie na hektar :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Witam,
      Szukamy pracownika - redaktora prowadzącego do portalu o tematyce maszyn rolniczych z naciskiem na ciągniki rolnicze.
      Chętnych zapraszam na PW.
    • Przez Ostina
      Ma ktoś z Was doświadczenie w zatrudnianiu osób z Ukrainy do gospodarstwa? Może ktoś poleci agencje pracy z którą współpracował przy zatrudnieniu takiej osoby?
    • Przez yacenty
      Witam serdecznie,
      Chciałbym zaprosić Cię na wywiad - rozmowę online.
      Spotykamy się dziś, czyli w środę 08.11 o godzinie 19:00. Link do spotkania: https://meet.google.com/str-jbjo-vhd?hs=122&authuser=2
      Spotykamy się również jutro - czyli w czwartek 09.11 też o godzinie 19:00, Link do spotkania: https://meet.google.com/kfw-xzfx-nfa?hs=122&authuser=2
      Będziemy rozmawiać o ciągnikach rolniczych i nie tylko?
       
      Spotkanie potrwa 60-75 minut.
      Za aktywny udział w wywiadzie oferujemy wynagrodzenie - 150 zł.

      Ilość miejsc ograniczona.
      Chcesz wziąć udział? Odpisz na tę wiadomość.
      Aby wziąć udział w wydarzeniu nie potrzebujesz kamery, wystarczy komputer / laptop/ smartfon z działającym mikrofonem i słuchawkami.
      Masz pytania? Pisz śmiało!
      Pozdrawiam,
      Jacek
    • Przez yacenty
      Organizujemy rozmowę w gronie kilku osób na temat marek i produktów rolniczych. Za udział w rozmowie płacimy wynagrodzenie 150 zł na rękę (przelew na konto). Czas trwania spotkania około godziny.
      Do wyboru godzina spotkania: pierwsze 15:00, drugie 20:00.
      W spotkaniu może wziąć udział max 6 osób.
      Spotkania odbędą się w czwartek oraz piątek.
      UWAGA - spotkanie piątkowe, pierwsza pora to 15:00, druga pora 19:00.
      Zapraszamy rolników niezależnie od profilu produkcji oraz wielkości gospodarstwa.
      Zapisy: wyślij wiadomość prywatną, lub napisz email: jacek@agrofoto.pl
    • Przez yacenty
      Witam serdecznie,
      Chciałbym zaprosić Cię na wywiad - rozmowę online.
      Spotykamy się dziś czyli w środę 27.09 o godzinie 20:00.
      Będziemy rozmawiać o markach rolniczy i nie tylko?
       
      Spotkanie potrwa 60-75 minut.
      Za aktywny udział w wywiadzie oferujemy wynagrodzenie - 150 zł.

      Ilość miejsc ograniczona.
      Chcesz wziąć udział? Odpisz na tę wiadomość.
      Następie dostaniesz zaproszenie do kalendarza z linkiem do wydarzenia.
      Aby wziąć udział w wydarzeniu nie potrzebujesz kamery, wystarczy komputer / laptop/ smartfon z działającym mikrofonem i słuchawkami.
      Masz pytania? Pisz śmiało!
      Pozdrawiam,
      Jacek
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj