Skocz do zawartości
News
jarecek92

zawór vuba a akumulator i na temat zaworu krzyżowego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jarecek92    2

Witam, skręcam sobie powoli hydraulikę, teraz pytanie do znawców układów hydraulicznych.

Chce do siłowników wysięgnika dać zaworki vuba ale i tez akumulator hydrauliczny, jak wiadomo przy otwartym zaworze akumulatora są chwilowe szybkie przepływy oleju pod ciśnieniem a zaworek vuba dławi i jak zobaczy szybki przepływ oleju na zewnątrz <jak w przypadku rozerwania się przewodu> to zamyka zaworek zwrotny, Teraz mam dylemat czy on nie będzie utrudniał prace akumulatora, ktoś to sprawdzał??

Drugie pytanie tyczy się zaworu krzyżowego, Nie wiem czy jest sens ładowania go do tura o ładowności do 1000kg. Czy ktoś odczuwał różnicę pracy z nim a bez niego.

AlaCapone    5001

Powiedz skąd powstają te nurtujące Cię pytania?

Jakiej pojemności masz akumulator i ile sztuk? W jakiej maszynie i o jakim przepływie?

Do czego ten zawór krzyżowy? Jaki ładowacz?

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

jarecek92    2

Zawór krzyżowy tam gdzie stosują go powszechnie producenci, czyli połączenie równoległe z siłownikami wychyłu narzędzia. Jedynie co mi przychodzi do głowy to zabezpieczenie przed zerwaniem <spawów, sworzni czegokolwiek> przy równaniu łychą ,czy podbieranie obornika i zachaczenie, by nie urwać zęba... nic innego do głowy nie przychodzi.

Tur mojego wykonania, ale gabarytowo podobny do tych co sprzedają się po 8-12 tys. zł. Przepływ pompy nie więcej ja 40-60l max.

Akumulator mam 0,36l do regeneracji niestety, ale chyba taniej wyjdzie kupić inny sprawny. 

Nie wyczytałem by ktokolwiek stosował zawory vuba do ładowacza a takie zabezpieczenie nikomu nie zaszkodzi, oczywiście bezpośrednio przy siłowniku.

Edytowano przez jarecek92

Wiadomość z agroFakt.pl

AlaCapone    5001

Zawór krzyżowy jest nieodzowny przy samopoziomowaniu, ale w tych wymienionych przypadkach także się przyda. :D

Przepływ przy takich ładowaczach zastosuj min 60l/min - szkoda czasu i pieniędzy na niepotrzebne przestoje.

Akumulatory zastosuj dwa o różnym ciśnieniu - to przyczyni się do amortyzacji zarówno nieobciążonego, jak i obciążonego ładowacza. Pojemność dobiera się do wielkości siłownika, z którym ma współpracować.

Zawory vuba zasadniczo stosuje się przy większych pojemnościach siłowników, czyli np. przy przyczepach.

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

jarecek92    2

Tur jest samopoziomujący, jednak nie wiem, co ma do tego zawór, ale domyślam się że chodzi o skrajne położenia siłownika ramki przy podnoszeniu lub opuszczaniu ładowacza? By nie "rozerwać" elementów poziomowania. 

Zaworki vuba akurat mam pod ręką i go zastosuje, bo szkoda by przy zerwaniu węża wylało się te 10l oleju a tym bardziej by nie spadło z hukiem powodując zagrożenie. 

AlaCapone    5001

Próbuj, ale mam wrażenie (na podstawie wypowiedzi i pytań), że będziesz miał poważne problemy z uruchomieniem, kalibracją i prawidłowym działaniem hydrauliki.

jarecek92    2

Dziękuję i czekam na wypowiedź kogoś innego. Bo zaczynam czuć ironie, o poprawne działanie bym się nie martwił. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Lukasz21_Lubelskie
      Witajcie mam problem. Otóż postanowiłem założyć do swojego Deutz tura. Adaptacje posiadam, jest taka jak na zdjęciach. Z tego co się orientowałem to pasuje do modeli takich jakich podałem w temacie. Czyli: Mailleux mx 100/120. I teraz pytanie czy będzie to pasowało? Czym różnią się te modele?

• Przez HorPol65
      Witam!! Mam takie pytanie jaki tur da rade zalozyc do 60-tki??
    • Przez mlody456
      Chce zamontować tur na 80-tke, wiadomo krajowego producenta, tutaj zastanawiam się nad inter-tech it 1600, metal-technik mt02, hydromet xtreme-1, metal-fach t229 czy coś innego? Na olx kosztują ok. 12 500zł bez osprzętu a nawet taniej Poza tym w inter techu są różne malowania/nalepki i to jest też różnica w jakości? Prosiłbym o szybką pomoc bo chce jeszcze przed 1 pokosem zakupić
    • Przez Freek
      Witam poszukuje osób oszukanych przez tą firmę może ktoś się znajdzie wiem że na pewno nie jestem sam. Chce odzyskać swoje pieniądze bo ten tur to porażka liczyłem się z tym że to nie będzie cudo ale bez przesady. Tur został na ciągnik dosłownie powieszony strach go używać a wgl to nawet się nie da, nic nie podłączone joystick wrzucony do kabiny tur cały chodzi śruby sworznie luźne. Prawdopodobnie przy próbie użycia poważnie uszkodzę ciągnik. Panowie wraz z szefem uciekli z montażu zostawiając mnie z tym szrotem. Liczę na was razem coś zdziałamy. Zamieszczam link do tego bubla. 
      https://www.olx.pl/oferta/tur-5-ladowacz-nowy-ursus-zetor-mtz-new-holland-CID757-ID8HqDR.html#85cd672596
    • Przez FAGROSsc
      Założyłem nowy temat w którym chętnie pomogę każdemu w doborze ładowacza czołowego do ciągnika nowego na gwarancji jak i też tych najstarszych, mniejszych i większych. Jeśli ktoś ma wątpliwości chętnie pomogę w wyborze producenta jak i też w doborze osprzętu. 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.