damianhaczynski

Prędkość Zetor 8011

Polecane posty

Witam wszystkich

Mam taki problem gdyż ponieważ jadą swoim zetorem 8011 normalnie na 4 biegu przy zerowym obciążeniu, to jadący taki sam ciągnik wyprzedza mnie bez żadnego problemu. I teraz jest taki w tym wszystkim problem, że nie wiem o co chodzi,  na początku myślałem, że może mam włączonego tak zwanego żółwia, ale był on wyłączony. Po pewnym czasie też przyszło mi na myśl że to może być wina kół ponieważ w moim mam koła balonowe, ale myśląc nad tym dłużej stwierdziłem że nie jest to też przyczyna mojego problemu. I teraz pytanie do was w czym może być ten problem że mój ciągnik tak wolno się porusza, bo patrząc tak poglądowo instrukcja mówi że dany ciągnik powinien poruszać się z max prędkością 28km/h no a mój w przybliżeniu porusza się tak max do 23km/h. Macie może jakiś pomysł co jest przyczyną? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

A sprawny w 100 % masz obrotomierz ?? bo może na pompie wtryskowej masz przykrecony lub ścięgno od gazu masz źle uregulowane.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Ale to piszesz o czymś innym. ja mam Ursusa 912 i na Max gazie jadę 30 km/h obroty zamykają licznik


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie powiem wam że jeśli chodzi o pracę w polu to jest za***isty, szybko wszystko robi i tu mogę powiedzieć że chyba nawet w polu jest szybszy od innych ale na drodze to muł. Wszystko w nim jest sprawne, cięgiełko od gazu dobrze wyregulowane, pompa też na 100% sprawna, nie wiem może coś w skrzynie jest pojebane, ale rok temu był robiony remont skrzyni i jestem pewien że dobrze jest złożona 


A też miałem sytuację ale to jeszcze przed remontem że jechała za mną c330 i cały czas dotrzymywała mi kroku więc sorry bardzo ale 8011 powinien jechać trochę jednak szybciej a jak na 4 biegu i  1600/1700 obr. 30stka dotrzymuje mi kroku to coś jest nie tak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiu987    52

4 bieg i te obroty co piszesz to góra 20 więc capkiem by cię nawet zrobił jak by szedł na maxa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Piszesz że masz koła balonowe ale jaki mają promień lub obwód ,mam instrukcję od c 385 i tam podają prędkość dla kół 16,9/14-34 przy 2200 na czwartym biegu 24,68 km/godz . Stare zetory i ursusy demonami prędkości nie są a napisz jakimi biegami z jakim sprzętem w polu smigasz bo skoro w polu biega dobrze to albo silny albo koła o małym promieniu.Mam zetora 8011 po drobnych modernizacjach pług trójka obrotowa i pod ozime dwójka szosowa a na zimę czwórka polowa bo brak mocy,w polu wydaje się że zasuwa a jak wypad na drogę to można zasnąć .

 


piotr 432

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w nim posiadam opony 18.4R34


z podorywkowym 7 skibowym to na luzie 2 szosowa i ładnie idzie a jeśli chodzi o orkę to również 3 obrotową to nie obciążam go zbytnio nie katuję i 4 polowa 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniels28    15

To nie wiem kolego co moze byc. Widocznie ten typ tak ma. U mnie C 385 na oponach 16.9/34 jezdzila ok 20 km/h, tak ze C 360 mnie odstawiala. Teraz mam przerobiona skrzynie na szybka i Forterra 11441 nie moze jej dogonic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak  wcześniej pisano ten typ tak ma, z tego co się orientuje to możesz przebudować skrzynie na szybką. Sam kiedyś miałem taki zamiar i z tego co gdzieś tam doczytałem są dwie wersje szybkiej skrzyni 35 i 40 KM/H . Zrezygnowałem z przeróbki bo biegi do roboty przy moim sprzęcie kiepsko by pasowały,zamiast teraz dwójki potem czwórka polowa zamiast czwórki polowej teraz potem trójka polowa.Po przeróbce było by jedynka dwójka tak samo trójka do tyłu czwórka do przodu,po przeróbce jest duży przeskok z dwójki na trójkę . Ktoś prędzej pisał o jakichś innych zwojnicach osobiście się nie spotkałem z tego co się orientuję są trzy wersje różnią się tylko szerokością a nie przełożeniem .Najprostszym sposobem sprawdzenia będzie poszukać ciągnik z szybka skrzynią w okolicy i się przejechać sprawdzić. Jak coś zle piszę to proszę poprawić.


piotr 432

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piter333
      Witam, mam Zetora 16245 niedawno kupionego i ostatnio zauważyłem że z przodu ma opony 14.9-28 a z tyłu 20.8-38. wszystko jest w porządku czy trzeba zmienić rozmiary, jak to wygląda?
    • Przez Arabs
      Witam mam problem z zetorem forterra 11441 a mianowicie ostatnio wymienialiśmy komplet sprzęgła czyli koło zamachowe docisk tarcze + łożysko oporowe było wymieniane 4 miesiące wstecz, i jest problem tego typu że sprzęgło się ślizg ale to tak że traktor na 4 biegu nie może się uciągnąć. Próbowaliśmy już zmieniać docisk na inny bo myśleliśmy że jest trefne kombinowaliśmy z rodzajem tarczy nawet przetoczylismy 0.6mm koło zamachowe z myślą że po przetoczeniu słoneczko bardziej wyjdzie i docisk będzie mocniejszy ale nic z tego po tym zabiegu jest w sumie jeszcze gorzej. Sprzęgło nie jest podparte bo mamy około 1cm luzu na wysprzegliku a właśnie tak się zachowuje jakby było podparte. Ma ktoś pomysł gdzie szukać problemu bo traktor już był rozjeżdżany 3 razy i dalej nie ma efektów 
      Edit. Zapomniałem dodać że na sloneczku powstaje taki jakby nierówny ślad po pracy łożyska oporowego ten odcisk nie jest równomierny tylko w dwóch punktach ewidetnie jest mocniej zaciskane 
    • Przez wrysiek
      Witam tak jak w tytule chciałbym dowiedzieć się jakie są zasadnicze różnice pomiędzy zetorem 8011 a 8111?
      Tylko nazwą czy coś bardziej mechanicznie?
    • Przez Latashi
      Witam, mam problem z moim zetorem. Otóż, po ponad godzinnej pracy gdy olej jest już gorący traktor jeździ tak jak na żółwiu mimo że jest włączony zająć. Dopiero po dodaniu więcej gazu podczas prac polowych lub dłuzszyk rozpędzeniu jedzie normalnie na zającu. Zalany olej hydrauliczny przekładniowy. Gdzie szukać przyczyny? Dolać więcej oleju , czy problem jest z tarczkami?
    • Przez Piter333
      Witam, panowie od czego jest ta czerwona kontrolka? Zetor 16245. Pozdrawiam 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj