MatiTM

Wymiana osłony gumowej zwrotnicy resorowanej Ursus 912

Polecane posty

MatiTM    11

Witam!

Podpowie ktoś jak wymienić osłonę gumową zwrotnicy resorowanej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal8011    51

Musisz rozebrać wszystko do takiej postaci jak w katalogu ^^. Jak nie ma luzów to tego nie ruszaj bo i tak zaraz sparcieje ta osłona. Szkoda roboty. A jeśli są luzy to wymień te zwrotnice na zwykłe nieresorowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nigdy  w życiu na  sztywne. Ma u nas jeden w drogówce to jest tragedia.

Po prostu trza kupić dobre gumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiTM    11

Potrzeba do tego jakieś ściągacze czy coś? Czy wystarczy tylko rozkręcać po kolei? Zwrotnice bez luzu dla tego chce założyć gumę by je chronić przed kurzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nic specjalnego nie potrzeba. Trza tylko uważać jak górny dekiel odkręcasz, na te śruby M8, bo może trochę wystrzelić do góry, potem przy skręcaniu trza go dociągnąć do zwrotnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal8011    51

Kiedyś jak miałem C-385 to były zwrotnice resorowane i koła 20. Później był Zetor 8011 jakiś eksportowy to miał koła 11.5/80-15.3 i zwrotnice nieresorowane. Nie czułem żadnej różnicy między tymi dwoma ciągnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No z tymi gumami to jest szał rozporka, tak się prują że szok, kto to robi taki szajs i z czego to ja już nie mam pojęcia, do tego wymiana to masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha2000    9
Dnia 25.01.2017 o 21:27, tomek73 napisał:

Nigdy  w życiu na  sztywne. Ma u nas jeden w drogówce to jest tragedia.

Po prostu trza kupić dobre gumy.

Gdzie kupić dobre gumy, ja sprowadziłem nawet z Czech i też ich jakość jest taka kiepska, że wytrzymują tylko góra dwa lata i parcieją.

Słyszałem, że pasują od jakiegoś samochodu od przegubu.

czy ktoś się może orientuje z czego można dopasować takie gumy ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez superhiro2
      Witam, to już kolejna zwrotnica nieresorowana która pekła u mnie przy łożysku oporowym w ciągniku który pracuje z ładowaczem, w większości sklepów już tych zwrotnic nie ma bo wszystkie przez 10 lat wykupiłem, są tylko te resorowane. 
      Wie ktoś może czy zwrotnice resorowane mają tą samą średnicę co te nieresorowane, bo nie ukrywam że te resorowane można kupić już za 200 a nieresorowana tylko na zamówienie co najmniej 600.
    • Przez krycha2000
      Czy ktoś może polecić jakieś dobre gumy na przednią oś resorowaną do C 385, bo już nie mam siły wymieniać gum, które pękają co pół roku. Poradźcie coś, moż pasują od przegubów jakiegoś samochodu ?
    • Przez ursusikc330m
      Czy wie ktoś gdzie można dokupić samą cewkę do załączania napędu w dużym ursusie??
    • Przez ursusikc330m
      Witam co może być przyczyną że nie chce się wyłączyć przedni napęd cały czas świeci się kontrolka 
    • Przez Godzio
      Witam ma może ktoś na sprzedaż kompletny przedni napęd do ursusa 1222 interesuje mnie dokładnie wał i przednia całą oś z kołami najlepiej województwa śląskie opolskie dolnośląskie i małopolskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj