Skocz do zawartości
KARGO

Obecna sytuacja w PFHBiPM

Polecane posty

michatek    3
Dnia 23.11.2017 o 16:39, KARGO napisał:

Udało się wygrać bitwę ale wojna jeszcze potrwa. Chciałbym wszystkim podziękować za przybycie, wytrwałość i udział w głosowaniu. Miałem to zrobić na koniec zebrania ale mikrofon nam zabrali i nie chciałem zamieszania robić. 

Pozdrawiam 

nie było mnie tam, ale słuchy chodzą że pana Krzysztofa P. odwołaliście?

KARGO    81

Odwolalismy cały zarząd i wszystkich delegatów i zmieniliśmy termin corocznych spotkań sprawozdawczych z października- listopada na nie później niż 30 kwietnia. 14.12.2017 maja odbyć się wybory w naszym kole i wszyscy którzy należą do zwiazku powinni otrzymać list do końca tego tygodnia gdzie to się odbędzie i o której godzinie. 

Wiadomość z agroFakt.pl

KARGO    81

ZAWIADOMIENIE O TERMINIE

NADZWYCZAJNEGO WALNEGO ZEBRANIA CZŁONKÓW

Członkowie Koła Hodowców Bydła i Producentów Mleka w Wysokiem Mazowieckiem (Koło Powiatu Wysokomazowieckiego):

- w związku z bezczynnością Zarządu Koła i niewykonaniem prawomocnej Uchwały nr 3/2017 z dnia 23.11.2017, która zobowiązuje Zarząd Koła do zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zjazdu Członków celem przeprowadzenia wyborów nowych członków Zarządu Koła i nowych delegatów Koła na Walny Zjazd PZHBiPM na dzień 14.12.2017,

- działając w celu wykonania w/w uchwały nr 3/2017 z dnia 23.11.2017,

- mając także na względzie, że na podstawie Uchwały nr 1/2017 i Uchwały 2/2017 z dnia 23.11.2017 z dniem 14.12.2017 odwołani zostaną dotychczasowi członkowie Zarządu koła i delegaci na Walny Zjazd PZHBiPM,

- w celu zapewnienia ciągłości władz Koła Hodowców Bydła i Producentów Mleka w Wysokiem Mazowieckiem,

zawiadamiają, że:

w dniu 14.12.2017, o godzinie 10:00, w restauracji ,,Słowiańska” (Szepietowo, ul. Głowna 26), odbędzie się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków w celu wybrania nowego Zarządu Koła oraz delegatów na Walny Zjazd PZHBiPM.

Planowany porządek obrad Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków Koła Wysokiem Mazowieckiem w dniu 14.12.2017:

1. Otwarcie NWZC, wybór przewodniczącego i sekretarza NWZC;

2. Przyjęcie porządku obrad;

3. Uchwalenie regulaminu obrad;

4. Wybór komisji wyborczej oraz komisji skrutacyjnej;

5. Zgłaszanie kandydatów na członków Zarządu Koła oraz na delegatów Koła na Walny Zjazd PZHBiPM;

6. Wybór 13 delegatów na Walny Zjazd PZHBiPM;

7. Wybór 3 członków Zarządu Koła;

8. Zamknięcie obrad.

Z poważaniem,

Członkowie

Koła Hodowców Bydła i Producentów Mleka

w Wysokiem Mazowieckiem

KARGO    81

Statut PZHBIPM część która tyczy się Koła, pogrubiłem najważniejsze zapisy

§ 17
KOŁA HODOWCÓW BYDŁA I PRODUCENTÓW MLEKA
1. Podstawowym ogniwem organizacyjnym Związku jest Koło Hodowców Bydła i Producentów Mleka zwane dalej „Kołem”, które zrzesza członków Związku w rejonie swej działalności. Koła są organizowane i rozwiązywane przez Zarząd Związku. Koło może być założone przy liczbie co najmniej 10 członków. W przypadku braku statutowej liczby członków do założenia koła, zainteresowani mogą wstąpić do koła w sąsiednim rejonie.
2. Koło nie posiada osobowości prawnej, a jego działalność reguluje niniejszy Statut.
3. Koło używa pieczątki podłużnej z napisem: „Koło Hodowców Bydła i Producentów Mleka w ………………..”
§ 18
9
WŁADZE KOŁA HODOWCÓW BYDŁA I PRODUCENTÓW MLEKA
1. Władzami Koła są:
a. Walne Zebranie Członków,
b. Zarząd Koła
§ 19
WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW
1. W Walnym Zebraniu Członków biorą udział z prawem głosowania członkowie Koła oraz z głosem doradczym przedstawiciele Zarządu Związku
2. Uchwały Walnego Zebrania zapadają zwykłą większością głosów w głosowaniu jawnym lub tajnym w zależności od uchwały Walnego Zebrania.
3. Walne Zebranie Członków odbywa się co najmniej raz w roku, z tym, że Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze odbywa się co 4 lata.
4. Walne Zebranie Członków może być zwyczajne lub nadzwyczajne.
5. Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków zwołuje Zarząd Koła z własnej inicjatywy lub na pisemny wniosek.
a. co najmniej 1/3 członków
b. Zarządu Związku w terminie 4 tygodni od otrzymania wniosku.
6. Do właściwości Walnego Zebrania Członków należą:
a. Zatwierdzanie wytycznych do planów działalności i preliminarzy budżetowych Koła, po uzgodnieniu z Zarządem Związku,
b. Uchwalanie dodatkowych świadczeń wyłącznie na potrzeby Koła,
c. Rozpatrywanie i przyjmowanie sprawozdań z działalności Zarządu Koła oraz udzielanie Zarządowi absolutorium,
d. Wybór Zarządu i Delegatów na Walny Zjazd Związku w liczbie ustalonej uchwałą Zarządu Związku.
§ 20
ZARZĄD KOŁA HODOWCÓW BYDŁA I PRODUCENTÓW MLEKA
1. Zarząd Koła składa się z 3 członków i wybiera spośród siebie prezesa, wiceprezesa i skarbnika.
2. Zarząd Koła odbywa co najmniej 1 zebranie w roku.
3. Do właściwości Zarządu Koła należą wszystkie sprawy nie zastrzeżone do właściwości Walnego Zebrania a w szczególności:
a. opracowanie w uzgodnieniu z Zarządem Związku planów pracy Koła,
10
b. reprezentowanie Koła na zewnątrz,
c. kierowanie pracą Koła,
d. wykonywanie uchwał władz Koła,
e. współudział w aukcjach hodowlanych w rejonie działania Koła,
f. pobieranie wpisowego i składek członkowskich,
g. prowadzenie instruktażu dla członków Koła i rolników nie będących członkami Związku.
4. Uchwały Zarządu zapadają zwykłą większością głosów przy obecności co najmniej połowy członków.

Edytowano przez KARGO

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez DawidGórski
      jakie powinien mieć kojec dla 1 krowy na porodówce , będą tam przebywać 2 miesiace
    • Przez rolnik9338
      Witam 
      Mam problem z krową u której utrzymuje się antybiotyk w mleku. Była leczona od zapalenia płuc okres karencji miał wynosić 10 dni. Minęło 20 dni i nadal występuje. Proszę o radę. 
    • Przez Tomson5120
      Chciałbym się dowiedzieć co dajecie Krowom i ile? . Z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez piter8
      Witam mam ok 10 ha III kl ziemi miejscami II, 3,70 ha IV i V kl ziemi (przeważa IV), 1,60 VI kl 2 ha łąk koszone 2 razy w roku i moje pytanie brzmi ile bym był w stanie utrzymać Krów Mlecznych na takim areale ? prosze o odpowiedz.
    • Przez tomasz38
      witam. O jakiegoś czasu urozmaiciłem swoim opasom dietę. Wprowadziłem suche wysłodki / tofii. Lepiej nieco jedzą, i wydaje mi się że bardziej im przybywa na wadze, szybciej. Oprócz tego daję ospę własną, ziemniaki i dodatki paszowe dla opasów. Ciekaw jestem jakie są wasze spostrzeżenia w tym temacie ???