Gość

Obecna sytuacja w PFHBiPM

Polecane posty

Gość   
Gość

Pewnie masz rację że wykreślono przelecialem tylko wybiórczo bo nad tą impreza zbierał się czarne chmury tz kwestionowanie chorendalnie wysokich kosztów (właściciel jedrusiowej zagrody to dobry kolega Banacha) a papier wszystko przyjmie. 

Szampana jedzenia??Dla zwykłych hodowców??  Toż SWOIM by nie starczyło 😂

Jak coś to jechać i  wygwizdać święta trujcę (Hądzlik Banach Kautz) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witold19861    6
Dnia 25.01.2017 o 09:58, KARGO napisał:

Chyba każdy kto hoduje bydło mleczne i jest pod oceną powinien zainteresować ten temat. Ostatnio w prasie rolniczej pojawiła się seria artykułów o chorej sytuacji w strukturach PFHBIPM.
http://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/polskie-mleko/potrzebne-zmiany-personalne-w-zarzadzie-pfhbipm/

http://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/polskie-mleko/odwolac-banacha-z-zarzadu/

Co myślicie o tej sytuacji i jakie macie pomysły aby to uzdrowić???


LISTA ASÓW Z PFHBIPM KASUJACYCH KILKANAŚCIE TYSIECY ZŁOTYCH MIESIECZNIE ZA ZASIADAMIE..

MAMY TU RÓWNIEŻ ASA Z NASZEGO POWIATU WYSOKIE MAZOWIECKIE PREZESA KOLA KRZYSZTOFA POGORZELSKIEGO KTORY NA KAZDYM SPOTKANIU PRZYPOMINA IŻ NIE OTRZYMUJE ŻADNEGO WYNAGRODZENIA.

POLSKA FEDERACJA SP Z O O
REGON: 141596839
NIP: 7010149440
KRS: 0000313969

Członkowie reprezentacji:
Nazwisko i imię Funkcja lub stanowisko

Dymarski Ireneusz Członek Rady Nadzorczej

Beneš, Edgar Członek Rady Nadzorczej

Wyrębski Franciszek Stanisław Członek Rady Nadzorczej

Pogorzelski Krzysztof Zdzisław Członek Rady Nadzorczej

Burzyński Dariusz Członek Rady Nadzorczej

Banach, Krzysztof Józef Członek Rady Nadzorczej

Mierzejewski Sylwester Członek Rady Nadzorczej

Kautz Stanisław Włodzimierz Prezes Zarządu

Polska Federacja sp. z O.o. została powołana przez Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka w 2008 roku i jest jej właścicielem w 100%. Przede wszystkim trudne do racjonalnego uzasadnienia są wysokie koszty zarządu ogólnego, opiewające na sumę 1 759 281,55 zł. Po pierwsze, w przychodzie netto za rok 2015 o łącznej sumie 4 685 126,18 zł mamy jedynie 83 089,90 zysku (czyli około 1,8%) i 0 zł dywidendy. W tej sumie kosztów zarządu ogólnego jest utrzymanie biura i wynagrodzenie dla 8 pracowników i 8 osób zarządu Polskiej Federacji sp. z O.o. Dodam, że z tej sumy 1 450 000 zł idzie na wynagrodzenia dla zarządu i pracowników. Niepokojący jest fakt, że ogólne koszty zarządu spółki w ciągu 4 lat wzrosły o około 250% z 566 685,23 zł w 2011 roku, do prawie 1 800 000 zł w roku 2015.

w 2019 uwolni sie rynek wiec gazeta ktora jest powiazana z kapitalem zachodnim ma w tym interes ja ogolnie jestem zadowolony z oceny i nie obchodza mnie ich zabawy tylko to ile mam ks tl bl mocznik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak bym decydentom PFHBIPM zależało na interesie hodowców a nie własnym to od razu by się rozliczyli z wszystkiego i problemu by nie było. A tylko Kombinują i mataczą . Z tego co słyszałem to nawet wynajęli firmę pijarowską aby poprawić swoi wizerunek za grubą kasę. A wystarczyło by wydrukować kilka kartek z odpowiedziami na nasze zapytania bądź wrzucić do internetu kilka plików a koszt zerowy.  Nie można siedzieć cicho bo wtedy daje się przyzwolenie na takie działanie tz. patologię. Może i masz tym trochę racji ale jednak jakoś polskich gazet  temat nie interesuje. Ja też jestem zadowolony z oceny i bardzo sobie ją cenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawol1    7
Dnia 21.06.2018 o 22:07, witold19861 napisał:

w 2019 uwolni sie rynek wiec gazeta ktora jest powiazana z kapitalem zachodnim ma w tym interes ja ogolnie jestem zadowolony z oceny i nie obchodza mnie ich zabawy tylko to ile mam ks tl bl mocznik 

Widać, że kolegę Witolda mecenasi z PFHBiPM słabo przygotowali. Rynek uwolni się w listopadzie 2018 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

20181027_060604.thumb.jpg.8d0d34df9851b7462003fcadefd7a0b8.jpg

Jak widzę i czytam nic się nie zmienia, dalej organizują jakieś ,,spotkania" ciekawe kiedy będzie w końcu walne o którym w statucie jest zapis, że ma odbyć się co najmniej raz w roku. W sumie idąc ich tokiem myślenia, to lipny zarząd to i jakieś lipne ,,spotkania" . Poczekali by jeszcze parę dni chlopaki i za jednym zamachem można by było podsumować  2017 i 2018 rok 😂 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigizig    1

Nie za jednym zamachem za mało zabawy.

Trzeba zrobić więcej spotkań to więcej zabawy :-) a pieniążki składkowe, i oni się nie zrzucają hehe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jedyną nadzieją w tym że członkowie innych związków ( poza Podlaskim i warmińsko-mazurskim gdyż tu wybory odbywaja się innym systemem delegaci byli wybrani w 2015 nastepne wybory jesienią 2019) wezmą czynny udział w nadchodzących wyborach w poszczególnych związkach i wybiorą niezależnych hodowców którzy mają na sercu dobro hodowli bydła A nie STARE BETONY uwikłanie w różne machlojki które na czyjejś naiwności dwaja tylko o swoje cztery litery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U was będą wybory w tym samym terminie co u nas czyli październik listopada 2019 choć namawialismy waszego prezesa Steckiewicza żeby dał przykład i zrobił je przed wyborami krajowymi jak w całej Polsce ale chyba za bardzo przyzwyczaił się do swojego stołka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

17.12.2018 podczas walnego delegatów powołano kilka nowych kół hodowców.  Konkretnie podzielono te stare koła aby kilku panów z Banachem i Pogorzelskim na czele w tegorocznych wyborach do władz związku zostali ponownie wybrani. Koło Wysokie Mazowieckie podzielili na 3 koła 

Wysokie Mazowieckie I gmina Sokoły, Nowe Piekuty,Kobylin Borzymy 

Wysokie Mazowieckie II gmina Czyżew, Klukowo ,Ciechanowiec

Wysokie Mazowieckie III gmina Kulesze Kościelne, Szepietowo, Wysokie Mazowieckie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Nieźle to sobie wymyslili, ciekawe co zrobi pewien pan, który ma już więcej nie startować zapewne powie ze to juz jest inne kolo i w tym to on jeszcze zadnych deklaracji nie skladal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hehe albo ,że on nie chciał ale ludzie sami go zgłosili 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigizig    1

Smutne wieści Panowie w tym roku

Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka

nie zorganizuje PODLASKIEGO FORUM BYDŁA W PIĄTNICY

które cieszyło się tak dużą popularnością i gromadziło rzeszę ludzi, niespotykanie znacząco wpływało na promocję spożycia  produktów mleczarskich.

Szkoda 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Wygląda to tak , że podlaski związek ma decydujący głos w sprawach wyboru zarządu PFHBIPM na szczeblu krajowym. Co sprawia , że ma tak silną pozycję. Beton nie do przebicia? Odkąd pamiętam w zarządzie zawsze Pan B. i spółka. Jak w Rosji zawsze już przed wyborami wiadomo kto wygra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciekawy jest fakt że Podlaskie i Mazowieckie przy podobnej liczbie obór pod oceną Mazowieckie ma 14 delegatów na krajówkę A podlaskie 34 delegatów. Liczba delegatów zależna jest od liczby członków związku  i to trochę dziwne że w podlaskim jest to nieproporcjonalnie do innych województw.  Jak zbieraliśmy podpisy to sporo osób nie było nawet świadomych że należą do związku bo twierdzi że nie pamiętają żeby się zpisywali.  Także możliwe że to było sztucznie pompowanie  związku aby mieć wiekszy wpływ na władzę poprzez liczbę  swoich głosów 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Bo kombinują na wszystkie strony jak robiłem kurs inseminatora to wszyscy musieli się zapisać do związku i opłacić tą składkę i nie ważne czy ktoś zapisywał sie w SHiUZie czy w PFHBiPM postawili sobie wymóg że każdy musi być aktywnym członkiem związku i koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Jutro wybory do władz PFHBiPM . Jak obstawiacie stary beton skruszeje? Czy sprawdzi się powiedzenie raz zdobytej władzy nigdy nie oddamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wydaje mi się że stary beton nie odda władzy A jedynie spróbuje się trochę przypudrować i w taki sposób trwać dalej.

Obym się mylił ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

A ci delegaci z Podlasia to co oni tacy zapatrzeni w te obecne władze federacji. Uważają że nikt lepszy się nie znajdzie do rządzenia w PFHBIPM. Zastanawia mnie fenomen .. Federacja organizacja związkowa wybory co 4 lata i odkąd pamięcią sięgnę te same osoby przy władzy. Czyżby było aż tak dobrze? Podobnie z mleczarniami (te największe na podlasiu ) niby spółdzielnie a ich prezesi jak królowie "dożywotnio na urzędach"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

OBROŃCY POLSKIEJ WSI I POLSKICH HODOWCÓW 🤣😂😅

 

FB_IMG_1553199143929.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomson5120
      Chciałbym się dowiedzieć co dajecie Krowom i ile? . Z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez piter8
      Witam mam ok 10 ha III kl ziemi miejscami II, 3,70 ha IV i V kl ziemi (przeważa IV), 1,60 VI kl 2 ha łąk koszone 2 razy w roku i moje pytanie brzmi ile bym był w stanie utrzymać Krów Mlecznych na takim areale ? prosze o odpowiedz.
    • Przez tomasz38
      witam. O jakiegoś czasu urozmaiciłem swoim opasom dietę. Wprowadziłem suche wysłodki / tofii. Lepiej nieco jedzą, i wydaje mi się że bardziej im przybywa na wadze, szybciej. Oprócz tego daję ospę własną, ziemniaki i dodatki paszowe dla opasów. Ciekaw jestem jakie są wasze spostrzeżenia w tym temacie ???
    • Przez PatrycjaFrelek
      Witam.
      Mam problem.
      Wydoilem rano krowe, która się po tym położyła i nie chce się podnieść.
      Lekarz był i dał wapno bo stwierdził że jest odwapniona.
      Ale nadal do tego czasu się nie podniosła.
      Czy ktoś miał takie doświadczenie ?
      Co można by było jeszcze coś zrobić, podać jej.
      Proszę o pomoc.
    • Przez leszek1000
      Witam jak prawidłowo zasuszać krowy.U nas doi się najpierw raz dziennie później raz na dwa dni i na końcu raz na 3 dni.Chciałem teraz zmienić zasuszanie, na dojenie raz dziennie przez tydzień i zasuszenie z antybiotykami. Jak wy zasuszacie.Oczywiście zmieniam dawkę pokarmową na słomę  i trochę sianokiszonki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj