Gość

Obecna sytuacja w PFHBiPM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Chyba każdy kto hoduje bydło mleczne i jest pod oceną powinien zainteresować ten temat. Ostatnio w prasie rolniczej pojawiła się seria artykułów o chorej sytuacji w strukturach PFHBIPM.
http://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/polskie-mleko/potrzebne-zmiany-personalne-w-zarzadzie-pfhbipm/

http://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/polskie-mleko/odwolac-banacha-z-zarzadu/

Co myślicie o tej sytuacji i jakie macie pomysły aby to uzdrowić???


LISTA ASÓW Z PFHBIPM KASUJACYCH KILKANAŚCIE TYSIECY ZŁOTYCH MIESIECZNIE ZA ZASIADAMIE..

MAMY TU RÓWNIEŻ ASA Z NASZEGO POWIATU WYSOKIE MAZOWIECKIE PREZESA KOLA KRZYSZTOFA POGORZELSKIEGO KTORY NA KAZDYM SPOTKANIU PRZYPOMINA IŻ NIE OTRZYMUJE ŻADNEGO WYNAGRODZENIA.

POLSKA FEDERACJA SP Z O O
REGON: 141596839
NIP: 7010149440
KRS: 0000313969

Członkowie reprezentacji:
Nazwisko i imię Funkcja lub stanowisko

Dymarski Ireneusz Członek Rady Nadzorczej

Beneš, Edgar Członek Rady Nadzorczej

Wyrębski Franciszek Stanisław Członek Rady Nadzorczej

Pogorzelski Krzysztof Zdzisław Członek Rady Nadzorczej

Burzyński Dariusz Członek Rady Nadzorczej

Banach, Krzysztof Józef Członek Rady Nadzorczej

Mierzejewski Sylwester Członek Rady Nadzorczej

Kautz Stanisław Włodzimierz Prezes Zarządu

Polska Federacja sp. z O.o. została powołana przez Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka w 2008 roku i jest jej właścicielem w 100%. Przede wszystkim trudne do racjonalnego uzasadnienia są wysokie koszty zarządu ogólnego, opiewające na sumę 1 759 281,55 zł. Po pierwsze, w przychodzie netto za rok 2015 o łącznej sumie 4 685 126,18 zł mamy jedynie 83 089,90 zysku (czyli około 1,8%) i 0 zł dywidendy. W tej sumie kosztów zarządu ogólnego jest utrzymanie biura i wynagrodzenie dla 8 pracowników i 8 osób zarządu Polskiej Federacji sp. z O.o. Dodam, że z tej sumy 1 450 000 zł idzie na wynagrodzenia dla zarządu i pracowników. Niepokojący jest fakt, że ogólne koszty zarządu spółki w ciągu 4 lat wzrosły o około 250% z 566 685,23 zł w 2011 roku, do prawie 1 800 000 zł w roku 2015.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Ciekawe czy pochwalą się imprezą Banacha w lutowej gazetce z federacji . Poza tym wprowadzić kadencyjność 2 x w zarządzie i wypad i publikować na stronie federacji zarobki zarządu i całej reszty .Szkoda że nam cena mleka nie wzrosła o 250 % .

Edytowano przez leszekb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jestem pewien że nawet wzmianki nie będzie w tym pisiadle bo Iwański siedzi pod stołkiem u Banacha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a to co tam się dzieje z tym banachem? chodzi wam o pobicie czy coś więcej ma za uszami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chodzi o to że federacji traktują jak prywatną własność zatrudniają w niej swoje dzieci rodzinę i kochanki zwykły członek raczej nikogo tam nie wsadzi bo ,,swoim" by zabrakło. Bawią się grubo za naszą kasę a takie imprezy jak w Zakopanym to normalka oczywiści all inclusive i są to bardziej spotkania towarzyskie niż coś tam robią. Sprawa z spółka od kolczyków jak czytamy w artykule to jeden z wielu sposobiw wyciągania kasy dla włodarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widzę że większość na tym forum ma pełne gacie że boi się udzielać w tym temacie,tylko nie wiem czegoś lub kogo??? Może tego farbowanego boksera?? No chyba że nikogo ten temat nie interesuje bo obecna sytuacja wam odpowiada??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Stare betony. Farba na włosach i pierścionki na palcach. Jeszcze powinni wprowadzić dziedziczenie stanowisk.
W tym artykule w Tygodniku Rolniczym sensownie wypowiada się prezes Lubelskiego związku. Zmiany są potrzebne bo jest wiele patologii we władzach tej organizacji. Ale coś się zaczęło dziać. Miejmy nadzieję , że to pójdzie w dobrym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

Tylko wez rusz ten beton. Prezydent Federacji powiedzial ze Banacha nie odwoła bo federacja upadnie i po ptokach. Tak samo w sejmie... jak sie dorwą do koryta to siedzą i pierdza w stołki kilkadziesiat lat.
I moze pelnych gaci nie ma ale przyjezdza gosc na dojenie, bierze mleko przysyłają wyniki rolnik analizuje i płaci i tyle. Watpie zeby ktos zagłębiał sie bardziej w ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cesus    1

Zgadza sie traktuja federacje jak swoja jedna wielka sitwa dostaja kase od panstwa od firm sponsorujacych jeszcze namawiaja zeby brac kolczyki przez federacje a bawia sie za nasze pieniadze i jeszcze cwaniakuja ci na wiekszych stolkach w federacji bo co im kto zrobi bo jak jednego zabraknie to federacja sie rozpadnie normalnie smiech niech dalej wszyscy sie bawia i zamiataja pod dywan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    73

Najlepiej to było by odejść z tej federacji tak jak w ostatnim numerze TPR paru rolników się wypowiadało że tak zrobili bo widzieli że nic nie można zrobić z tą chorą sytuacja tylko szkoda tych co miesięcznych wyników bo trochę one pomagają w hodowli.  A z odwołaniem tego pajaca co lubi się stawiać to może być ciężko jak tam pewnie jedni na drugich mają jakieś haki żeby samemu być nie tykalnym:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to jak teraz będą zebrania w mleczarniach, poruszcie ten temat, zróbcie jakąś listę ze albo zmiany albo zrezygnujecie z ich usług. Tylko to musiałaby być bardzo duża grupa rolników, a rolnicy jak zwykle nigdy się między sobą nie potrafią dogadać i każdy nas kroi jak chcę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Nie zgłębiałem tematu. Ale chyba są tam jakieś wybory do tych najwyższych władz? Sami się wybierają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Można tak powiedzieć że sami u nas ostatnio koło wysokie mazowieckie zglaszalem kandydata inni z resztą też to zapisali tylko tych starych co wcześniej a nam powiedzieli że miejsc już zabrakło albo nie słyszeli że się zglaszalo i przegłosowali wszystko w jednym głosowaniu różnica 8 głosów zeby ludzie wiedzieli że będą wybory i dwa razy terminu spotkania nie zmienili był by więcej ludzi i kopa by dostali ot takie jaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Patrząc po zainteresowaniu tematem nie wróżę jakichkolwiek zmian na lepsze w tej federacji. Zainteresowanie znikome wiec nie ma się co dziwić , że w zarządzie robią co chcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

kargo mozesz mi powiedziec o jakiej liscie on mówi?    bo ja sobie nie przypominam innej listy niz ta na wejsciu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem chyba przeniósł się do innego wymiaru i tam odbyły się te jego wybory bo zdecydowanie nie mówi o tych które się odbyły w słowiańskiej tamtego dnia

Od poniedziałku zbieramy podpisy pod wnioskiem o Zwołanie Nadzwyczajnego Zjazdu w kole wysokomazowiecki aby podziękować ,,jasnie'' nam panującym za dotychczasową pracę.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powiem tak, nie ma co się spodziewać że ten zarząd sam ustąpi bo to SĄ LUDZIE BEZ HONORU jakby było inaczej to dawno by ustapili. Tam liczy się tylko ich prywatny interes, chyba każdy wie że ciężko odegnać świnie od pełnego koryta! Rozwiązanie jest proste trzeba zlikwidować koryto ewentualne zarobki co roku zamieszczać na ich stronie internetowej tak aby było wszystko jasne i dostępne dla każdego członka związku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hehe znam a nawet nim jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

heh tak mysłałem. A pamiętasz co na tym zebraniu mówił T. Radziszewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak udając że jest za protestującymi rolnikami zaproponował żeby przy następnych wyborach każda gmina miała swojego delegata. Ciekawe dlaczego od razu za tym nie był i nie zapisał na listę zgłaszanych przez nas kandydatów. Dla mnie nazywa się to dwulicowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Rozumiem. A czy wiadomo jak w koncu bedą wyglądac następne wybory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomson5120
      Chciałbym się dowiedzieć co dajecie Krowom i ile? . Z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez piter8
      Witam mam ok 10 ha III kl ziemi miejscami II, 3,70 ha IV i V kl ziemi (przeważa IV), 1,60 VI kl 2 ha łąk koszone 2 razy w roku i moje pytanie brzmi ile bym był w stanie utrzymać Krów Mlecznych na takim areale ? prosze o odpowiedz.
    • Przez tomasz38
      witam. O jakiegoś czasu urozmaiciłem swoim opasom dietę. Wprowadziłem suche wysłodki / tofii. Lepiej nieco jedzą, i wydaje mi się że bardziej im przybywa na wadze, szybciej. Oprócz tego daję ospę własną, ziemniaki i dodatki paszowe dla opasów. Ciekaw jestem jakie są wasze spostrzeżenia w tym temacie ???
    • Przez PatrycjaFrelek
      Witam.
      Mam problem.
      Wydoilem rano krowe, która się po tym położyła i nie chce się podnieść.
      Lekarz był i dał wapno bo stwierdził że jest odwapniona.
      Ale nadal do tego czasu się nie podniosła.
      Czy ktoś miał takie doświadczenie ?
      Co można by było jeszcze coś zrobić, podać jej.
      Proszę o pomoc.
    • Przez leszek1000
      Witam jak prawidłowo zasuszać krowy.U nas doi się najpierw raz dziennie później raz na dwa dni i na końcu raz na 3 dni.Chciałem teraz zmienić zasuszanie, na dojenie raz dziennie przez tydzień i zasuszenie z antybiotykami. Jak wy zasuszacie.Oczywiście zmieniam dawkę pokarmową na słomę  i trochę sianokiszonki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj