Skocz do zawartości
Riko

MF 36 10 Nie działa ręczny i stuka coś w skrzyni na II biegu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Riko    0

Tak to są 2 zęby napewno. Są to zęby skośne, a w pobliżu jest tylko jedna zębatka skośna co jest na którymś ze zdjęć co dałem, jednak ona ma wszystkie zęby.

macin87    42

Szukaj dalej bo gdzieś brak tych zębów. Jeśli nie ma przegród w bloku to mogły podpłynąć z dala

robert11    0

niepamiętam dokładnie ale tam są dwie tarcze,i tylko ona może się tak urwać przewaznie jak renczny nie puści a się jedzie

Wiadomość z agroFakt.pl

Riko    0

Jutro odkręcę prawy dekiel jeszcze co dźwignie biegów do niego wchodzą to zobaczę co i jak:)

No skądś napwwno są...raczej nikt z olejem ich nie wlał ;)

A do tego ręcznego też się spróbuje dobrać jakoś.

Napiszę jutro co i jak.

Dzięki wszystkim za wskazówki.

rafik256    19

Marcin czy juz moje jak i i roberta wypowiedzi przekonały cie ze że to raczej jest fragment hamulca ręcznego. Wybacz ale wydziałem juz kilka rzeczy w MF i mniej wiecej pamiętam jak wygladaja poszczególne jego elementy. poszczególene tarcze w ym ciągniku róznia się troche od siebie i po tych własnie róznicach mozna rozpoznac skąd pochodzą a skod tymasz to wiedzeć jeżeli sam piszesz że ich nie widziałeś. Może ja trochę sie nieprecyzyjnie wypowiedziałem na temat tarczy hamulca co mogło sugerowac ze jej okładzina podobna jest do tej jaka jest np na tarczy sprzęgłowej w 330 ale juz robert to wyjasnił.

PS w tym ciagniku sa 4 tarcze w hamulcu ręcznym.

Riko    0

A gdzie znajduje się zębatka kosza sprzęgła przedniego napędu?

robert11    0

spójz z kąd wyczodzi wałel do napędu. jest na samym dnie, zajżyj przez te okienko na duł i zobaczysz

Riko    0

I już prawie wszystko jasne:)

Odkręciłem również dekiel co wchodzą dźwignie od biegów.

W zębatce na górnej ośce brakuje tryba na biegu nr 2, dlatego stuka.

Koszt tej zębatki byłem pytać to 1200 zł...jeszcze ujdzie <_<

Dolna na szczście jest czysta i nie porysana jeszcze....bo cena jej już troszkę większa jakby się wyrobiła od górnej.

Kawałek tej tarczy jest tak jak część pisała jest od hamulca ręcznego.

Koszt 420 zł 1 tarczka, wchodzą 4.

Robocizna ...i tu już cena mi się nie podoba jak 2 powyższe..powiedzieli mi w sklepie co mają również mechaników 65 zł/h/1 mechanik czyli jakieś 2300 zł za rozebranie i złożenie skrzyni.

Panowie co myślicie o tej stawce godzinowej. Nie za wysoka?

Najlepiej by samemu rozebrać...tylko żeby potem złożyć.

Sezonu jescze nie ma więc czas jest zawsze by te 2300 zł w kieszeni zostało

rafik256    19

Stawka jest stanowczo za duza. Ja jak robie to sam (pomoc 2 odoby jest potrzebna jedynie w dwóch momentach) to zajmuje mi to dwa dni spokojnej pracy. Chodzi tu o rozjechanie ciągnika, rozebranie skrzyni, wymianę elementów i poskładanie wszystkiegodo kupy tak że cignik jest gotowy do wyjazdu w pole. Ostatnio wymieniałem łożysko na tym wałku na którym siedzi to koło co ci sie wysypało więc robota była podobna. Ja za takie cos bym nigdy nie powiedział 2300 no i sam bym tyle nie załacił jeżeli ktos by mi to robił.

Riko    0

Też jestem tego zdania.

A skąd Rafik jesteś?

Nie mam zamiaru komuś płacić 2300 zł za 2 dni pracy.

A ma ktoś może uzywaną zębatkę do biegu nr 2 do MF 36xx, tą na górną oś(Bo podobno do wszystkich tej serii takie samo 37 zębowe koło przychodzi), bądź tarcze do ręcznego?

A jak by miał ktoś sklep i nowe to niech też napisze ile by chciał, bo jestem na kupnie.

marekha80    1

witam odnawiam temat. 

kupiłem 3050 i nie było ręcznego więc zajrzałem.  

tak samo tarcze rozwaliło i znalazłem jej część w komorze

zdjąłem dekle od skrzyni i mostu niby nie widać reszty części wszystko ładnie wygląda

jakiej firmy tarcze kupić żeby historia się nie powtórzyła

jak rozebrać kosz, czy wyjąć cały, czy tam na miejscu rozebrać odkręcając te trzy śruby na ampul

jak zdjąłem dekiel od skrzyni to czy uda mi się go włożyć na miejsce, na co muszę uważać by coś nie sknocić.         

olkosio    14

robie własnie ręczny u znajomego, więc tak zdejmujesz dekiel z prawej i lewej strony te przy samych zwolnicach ( z prawej nie ten co wchodzą dzwignie zmiany biegów tylko dalej). zlokalizuj ręczny, jest na dolnym wałku. trzeba rozpiąć wałek poprzez przesunięcie tulei co jest na nim, żeby to zrobić trzeba wybić kołek blokujący. wyjmujesz ten element wałka. Potem trzeba rozkręcić ręczny poprzez odkręcenie trzech śrub na imbus plus jedna na śrubokręt płaski. Gdy śruby już będą wyjęte to można otworzyć przednią ściankę recznego na bok tak jak by był na zawiasie. i wyjmuszesz tarczki. Jeśli któraś jest w kawałkach to obowiązkowo trzeba znaleść reszte, można w tym celu otworzyć pokrywe od dołu co wychodzi z niej napęd od przedniego mostu. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kinga1111
      kupiłem massey ferguson 294s na 3 biegu jest zbyt wolny może jest 4 bieg? prosiłbym o schemat biegów
    • Przez Paweł9042
      Jak wymontować lewą półoś?
    • Przez czapla112
      Witam. Czy ktoś mi powie który z tych ciągników jest "lepszy", na co zwrócić uwagę oglądając go u sprzedającego?

MF 3060 - Używany, Rok prod 1995, Moc 86km, Silnik 4 cyl Półbiegi Rewers mechaniczny.
      I w sumie nie ma więcej informacji w ogłoszeniu. Po zdjęciach nie wiele widać bo czysty jak nowy.

MF 1004 - Rok produkcji 1985, 6600 Motogodzin, silnik 4 Perkins bez turba, 3 biegi, 1 pół bieg mechaniczny, reduktor, skrzynia całkowicie mechaniczna, posiada tura, tuza, kabina ogrzewana, pneumatyka do przyczep, opony tył 80% przód 50%,stan bardzo dobry, świeżo sprowadzony z Niemiec
    • Przez mirek18
      Mam problem z moim MF-255, przy ściąganiu pokrywy regulatora pompy wyhaczyła się sprężyna główna regulatora i sprężyna biegu jałowego od dźwigni głównej regulatora, nie wiem na jaki otwór zamontować sprężyny w dźwigni głównej regulatora pompy. Czy ktoś spotkał się z takim problemem?  Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez jaszczur2008
      Witam. 
      Mam problem z mf 3125 1991r. Polbiegi i przedni ogarniety.
      Mam pytanie odnosnie spalanie W komputerze. Pokazuje 0. Trzeba moze cos ustawic? Czy cos moze niedzislac.
      Wskaznik poziomu paliwa dziala.