farmermf

łubin wąskolistny

Polecane posty

farmermf    80

Być może, ,jakies propozycje w stosunku do tej mieszaniny? Przypominam, ze to waskolistny był łubin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seremiak    1

Ma ktoś na sprzedaż 800kg łubinu wąskolistnego w rejonie Opolskiego?? Jak co to na PW Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

ja mam ale ok. 300kg to co mi pozostalo przewiany czysciutki :) wlkp.

 

hee tu trza siac a nie teraz kupowac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
socha    0

Witam,

mam zasiany łubin wąskolistny, w zeszłym tygodniu była u nas porządna zlewa i teraz zauważyłem, że zaczynają mi liście żółknąć. Co byście doradzili na wzmocnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5
Napisano (edytowany)

Hmm... po ulewie zaczynają żółknąc liście raczej powinno być odwrotnie. Może stosowałeś jakiś od chwastów i zadziałał na to na co nie powinien. Ja swój będę dokarmiał mikrocomplexem i borem ale to dopiero jak się wykształcą lepiej rozety.

Edytowano przez Polowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
socha    0

Od chwastów stosowałem zaraz po siewie, a to już było chwilę temu. Tylko to taka potężna ulewa była i część pola mi wymuliło (może za mokro było i zaczynały gnić?). Jamy do kolana się porobiły tam gdzie woda spływała. A to co napisałeś to jak będziesz dawkował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5
Napisano (edytowany)

Microcomplex procentowo zalecają na łubin 5% czyli 15 kg na 300l/ ha a bormax 1 l na 300l/ha

Edytowano przez Polowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwa    0

Koledzy mam pytanie czy można opryskać łubin wąskolistny stompem 330 EC na chwasty,łubin ma już trzy pary liści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAMIL01    0

Znalazłem to forum, ponieważ szukam informacji na temat sposobu siania łubinu i etapów wschodu łubinu.

Mój problem polega na tym, że zasiałem łubin siewką w pszenżyto jare, który mi wymiękło 18 dni temu i płytko go zaorałem teraz mam rzadkie wschody głęboko w ziemi są kiełki czy jak to się tam nazywa czy dadzą rade wyjść na powierzchnię jest to moje pierwsze doświadczenie z łubinem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5

Moim zdaniem wszystko zależy od gleby jak zwięzła to będzie ciężko mu wyjść jak lekka powinien sobie poradzić. Choć zapewne wschody będą o wiele późniejsze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej60    1

Witam

Czy macie też takie problemy z łubinem wąskolistnym odmiana Baron,

otóż łubin rośnie na dwa etapy,pierwszy etap łubin zakwita,pojawiają się

srtąki ,zaczynają ciemnieć a następnie rośliny zaczynają kwitnąć od nowa i zawiązują się nowe zielone strąki.Chodzi o to że te zielone strąki przeszkadzają w koszeniu łubinu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Powtarza kwitnienie. Też sieje barona. Jest to odmiana nie samokrocząca i w niektórych warunkach trudno mu skończyć wegetacje. Szczególnie jak pole jest zbyt bogate w azot, lub gdy po kwitnieniu zawiąże strąki i będzie sucho a później dostanie wilgoci to znowu kwitnie. Też czasem mam z tym problem bo pole trochę za dobre, Przytulia go zachwaszcza. Trzeba wtedy desykować. Drogo reglone albo basta jeżeli zależy ci na szybkości i sile kiełkowania nasion lub tanio i wolno jakiś glifosat ale wtedy bardzo często siła kiełkowania jest znacznie obniżona. W tym roku było bez desykowania ale w poprzednim poszedł reglone

 

Jakie plony osiągasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej60    1

Witam

Plony w okolicach 2t.Gleba kl3b-4a bez nawozów azotowych.

Najgorsze jest to że te rośliny które póżniej kwitną ziarno jest jeszcze

niedojrzałe i po desykacji nie nadają się do siewu.Trzeba materiał

siewny kupować.Polecasz może inną odmianę która by nie powtarzała.

Siałem kiedyś łubin żółty ale ten wogóle nie chciał dojrzeć.

Sieje groch z pszenżytem jarym i jest dobrze.Strączkowe i mieszanki

idą na paszę dla trzody i programy rolnośrodowiskowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Widzę że plony podobne i gleba też. Również nie daje N ale całą słomę ze zbóż przyoruje i ona pewnie oddaje trochę N. Azotu chyba jest dużo bo wszystkie moje pola zachwaszcza przytulia a gdzieś czytałem że wskazuje właśnie N. Z przytulią to mam największe problemy. Łubin podobno nie lubi za dobrego pola

Z tym kiełkowaniem po desykacji to nie jest źle w zeszłym roku jak desykowałem reglone to kiełkowanie było powyżej 90%. Zapomniałem napisać że daję również sklejacz żeby za bardzo nie śpieszyć się z koszeniem. W tym roku poszedł sam sklejacz i gdzieś po tygodniu był niewielki grad. Więcej strąków spadło niż pękło ale i tak straty były minimalne. Zastanawiałem się nad samokończącymi ale sonet czy regent podobno plonują słabiej niż standardowe rozgałęzione, a ponadto sonet zawiera trochę więcej alkaloidów.

Desykacja to jednak poważny koszt i ciągle zastanawiam się nad samokończącymi. Może w tym roku wezmę trochę regenta z centrali na rozmnożenie żeby później mieć na siew

Edytowano przez gwozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej60    1

Desykuje glifosatem bo przy okazji perz i inne chwasty załatwi.

Też prawie wszystką słomę rozdrabniam kombajnem to jakaś próchnica

w glebie jest.Teraz posieje tego barona jeszcze raz na bardo słabej

glebie i zobaczę czy dalej będzie powtarzał,jak tak to pójdzie do kasacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie Panowie. Wczoraj na polu pryskałem Afalonem 450 SC. Dawka 1l na ha przy 220 l wody. I jest mały problem a mianowicie zrobiłem to 8 dni po siewie gdzie Łubin już wschodził. Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem i czy przeżyje roślinka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Możliwe że nieźle go przypali, nawet przed wschodowo po mocnym deszczu może przypalić.

Siałeś łubin w czerwcu na nasiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

akurat tak wyszło że nabyłem kawałek 48 ha i na dopłaty obsiałem aby rok nie być w plecy. Teraz się martwię że wypali wszystko i nic nie będzie a doświadczenia z Afalonem i Łubinem zerowe... Byłem na polu i jest troszkę przyżółknięty. Czy ktoś już miał podobna sytuacja??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Afalon 0,5 i command 0,075 na 0,4ha łubin wąskolistny wcale nie powschodził a żółty normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zolwik1990    1

Witam panowie ile dni wegetacji potrzebuje łubin by dostać strąki, bo zasiałem na poplon na koniec lipca i kwitnie i tak się zastanawiam czy dostanie strąki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam jutro mam egzamin z łubinu wąskolistnego i potrzebny mi harmonogram prac od uprawy gleby az po zbior moze mi ktos opisac czynnosci jakie wyykonac po kolei Ps nigdy nie mialem stycznosci z łubinem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strazak93    4

Witam,mam takie pytanko,w nasionach łubinu waskolistnego mam jakieś inne nasiona wielkościa podobne do łubinu tylko że koloru czarnego,co to może być,wieczorem dodam fotke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez ahten
      Nie ma tego tematu na forum, ale myślę ze warto go poruszyć. Chciałbym zając się uprawą, praktycznie już zapomnianego, nostrzyka białego jednorocznego. Zważywszy ze mam pola w dużej mierze klasy 5-6. Jest to idealna roślina na poprawienie struktury gleby, rośnie nawet na piaskach/żwirach. Rośnie do 150 -170 cm oraz pobiera bardzo dużo składników z głębszych warstw ziemi( korzenie sięgają do kilku metrów). Dodatkowym atutem nostrzyka jest wysoka miododajność sięgająca do 300 kg miodu z ha. Zajmuję się ktoś uprawą nostrzyka białego jednorocznego, można by wspólnie opracowywać coraz lepsze techniki uprawy. Gdzie można kupić jego kwalifikowane nasiona?  
    • Przez franek812
      Witam, planuję posiać na tę wiosnę 2015 wykę siewną z owsem jako rośliną podporową.  Chcę to zebrać kombajnem i ześrutować i skarmić dla krów. Jaką odmianę polecacie? Znalazłem kwalifikowaną odmianę: Hanka. Czy to odmiana nadająca się na skarmianie? Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez Muciek
      Witam. Nabyłem 2,5ha ziemi, dwa lata nie było nic tam robione w tamtym roku w sierpniu opryskałem od perzu i tak zostało do teraz, jest to ziemia od IV po V i trochę VI, zastanawiałem się nad łubinem lub  wyką jarą z pszenżytem, nie wiem czy pierwszy rok po zasianiu to kosić? czy tak zostawić?, i jak z dopłatami do wysokobiałkowych lub łubinu jeśli nie będzie ziarna?, może ktoś ma jakieś inne rady co tam zasiać?. Pozdrawiam forumowiczów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj