irzi

Potrzebna pilna pomoc - jelenie zniszczyły bele sianokiszonki

Polecane posty

irzi    0

Witam początkiem Stycznia Jelenie i sarny zniszczyły mi 20 bel sianokiszonki, po zgłoszeniu tego na piśmie do koła łowieckiego, na wizji lokalnej stwierdzono że jest bliskość lasy i bele poukładane są jedna na drugiej i odszkodowanie mi się nie należy. Proszę o pomoc czy ktoś już miał taki problem i czy udało się coś uzyskać. 

post-46920-0-13271600-1485250797_thumb.jpg

post-46920-0-10008000-1485250818_thumb.jpg

Edytowano przez irzi

Zapraszam do obejrzenia strony mojego gospodarstwa Agroturystycznego Folwarczek
www.folwarczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3870

Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie do koła łowieckiego należy kilku sędziów, burmistrz i prokurator a do tego jeszcze kilku księży. Składanie jakiś skarg itp jest całkowicie bez sensu. Zorientuj się jak jest u Ciebie .Jak nie ma tzw. śmietanki to próbuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

napisz prośbę o mediacje do gminy a potem zgłoś sprawę do sądu. nie odpuszczaj im tego bo to twoja ciężka praca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Na przyszłość lepiej układaj belki tam gdzie zwierzyna "raczej" nie podejdzie zima trzyma długo a wszystko chcę jeść a o to trudno pod śniegiem sam mam już małe ZOO przy kiszonkach bażanty sarny lisy oraz nawet dzik się pojawił w biały Dzień....

Najlepiej dogadaj się z tym kołem w myślę że przez sąd i tak g.. zdzialasz a narobisz sobie złości na przyszłość belki nie wiem ale myślę że chyba wziolbym po prostu je owinol jeszcze raz lub skarmic dopóki jest na minusie psuć się nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irzi    0

Dostałe odpowiedz z koła łowieckiego że bele były utytułowane za blisko lasu i oni w tym przypadku nie ponoszą odpowiedzialności. Skonsultowałem to z Izbą rolniczą i niestety nic mi się należy. Tym bardziej że bele były ułożone jedna na drugiej.

 

Pozdrawiam:(

 

 

 


Zapraszam do obejrzenia strony mojego gospodarstwa Agroturystycznego Folwarczek
www.folwarczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

A co ma do rzeczy czy jedna na drugiej vzy osobno? Chore prawo lapac nie mozna a karmia sie naszym kosztem


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kapi21
      Witam. Koledzy czy ktoś z was używał foli do bel silotite pro? Proszę o spostrzeżenia i obserwacje na temat tego produktu. Jaka jest wydajność i opłacalność użytkowania tej folii? Wytrzymałośc na zrywanie i perzebicia? Z góry dzięki za wszystkie opinie.
    • Przez 17dawid92
      Witam mam zamiar rozpocząć hodowle bydła mięsnego, chciałbym kupować 5 sztuk co pół roku i utrzymać cały czas taka systematyczność.
      Moje pytanie dotyczy ile musiałbym zasiać kukurydzy na kiszonkę i ile łąk bym potrzebował żeby wykarmić wszystkie sztuki bydła bo wiadomo że te mniejsze nie będą zjadały tyle pokarmu co większe tak myślę.
      Powiem jeszcze że ziemie mam przeważnie 1 klasy.
      Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez DanielTrawiski
      czy można dać bydłu śrutę od razu po śrutowania jeśli nie to dla czego 
    • Przez janzan30012
      Witam. Czy ktoś stosuje gotowe pasze treściwe dla opasów? Jeśli tak to proszę o opinie.
    • Przez zbori1
      Na forum powstała dość ciekawa i interesująca dyskusja na temat preparatów mlekozastępczych. Dlatego chciałbym, aby wpisywać w tym miejscu  - producenta z nazwą, wagę worka, cenę, ilość białka roślinne/zwierzęce, ilość tłuszczu, laktozy, włókna surowego, dodatkowo można wpisać składniki mineralne i witaminy w celu porównania preparatów. Jak ktoś ma możliwość można wstawiać fotki preparatów.
       
      Proszę forumowiczów o nie robienie z tego postu tematu dyskusyjnego. Po prostu proszę o proste wpisy. Jak ktoś chce dyskutować na ten temat odsyłam do tej dyskusji. http://www.agrofoto.pl/forum/topic/3801-preparaty-mlekozast%C4%99pcze-dla-ciel%C4%85t/
       
      Wg specjalistów (także norm NRC) zawartość dobrego preparatu powinna wyglądać w ten sposób: co najmniej 20% białka, tłuszcz 10 %-30%, laktoza od 30%, Białko zwierzęce co najmniej 90%, włókno do 1,6 %
       
      Kilka faktów:
      1. Im więcej włókna tym gorzej młody cielak trawi białko. 
      2. Im więcej białka roślinnego tym gorszej jakości preparat.
      3. Im więcej popiołu surowego tym mniej składników odżywczych.
      4. Preparat powinien zawierać około 10 g Wapnia na 1 kg proszku.
      5. Preparat powinien zawierać około 7 g fosforu na 1 kg proszku. 
      6. Preparat powinien zawierać około 7 g magnezu na 1 kg proszku.
      7. Im więcej białka zwierzęcego tym lepszej jakości preparat.  
       
       
       
      Poniżej przykład a zarazem pierwszy wpis. 

      LNB LONOMILK, 20 kg, cena 110 zł, 
      białko surowe     22%,
      tłuszcze                12%
      laktoza                20%
      włókno surowe     3,6 %
      popiół surowy    8,7 %
      wapń                    0,70 %
      fosfor                  0,70 %
      magnez               0,20 %
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj