Skocz do zawartości
MatiTM

Uszczelnienie serwomechanizmu Ursus 912

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus
MatiTM    0

Witam!

Mam wyciek z serwa w miejscu gdzie wychodzi to ramie do drążków. Czy do uszczelnienia tego potrzeba jakieś specjalne przyrządy, czy można to zrobić w warunkach domowych? Jak ktoś z kolegów przerabiał temat wdzięczny będę za informację. Pozdrawiam!

iron    546

ja to robiłem u siebie ale x lat temu i nie pamiętam dokładnie co i jak ale żadnych dziwnych przyrządów tam nie potrzeba a serwo działa do dziś i nic nie cieknie

MatiTM    0

Zastanawia mnie to czy jak odkręcę to dużą nakrętkę i wyciągnę to całe ramie nic mi się tam nie wysypie czy rozreguluje.

Wiadomość z agroFakt.pl

michal8011    7

Zaznacz sobie punktakiem lub małym przecinakiem położenie wąsa względem wycinka koła zębatego. I położenie tej dużej tulei względem obudowy serwa. Jak wyciągniesz śrubę z tłoka to wylecą kulki.

michal8011    7

Przykleić na smar wewnątrz tłoka. Nie pamiętam dokładnie czy czasami nie trzeba wymontować tej tulei gwintowanej z tłoka. Rozbierzesz to zobaczysz.

Edytowano przez michal8011

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pawel
      Witam wszystkich czy już ktoś dokonywał takiej przerobki i jak to rozwiązaliście. Za wszystkie podpowiedzi i uwagi na ten temat z gory dziękuję.
    • Przez Filipkowski15
      Witam. Tak jak w temacie zacina mi się wspomaganiew 912 wymieniłem filtr i olej, wiele nie pomogło. Jest tak gdy zapale zimny ciągnik kierownica lekko chodzi bez zacinanania pojezdze tak z 5 minut i juz przy nagłym zatrzymaniu i chęci szybkiego wykręcenia kierownica strasznie cięzko chodzi podobnie jest przy cofaniu. Wie ktoś jak to naprawić ??Z góry dzięki za odpowiedzi POZDRO:P
    • Przez radzikus
      Szanowni koledzy- w 914 została przeprowadzona wymiana/modernizacja układu wspomagania kierownicy na bazie siłownika z bizona super.
      Niestety przy zakładanym kręceniem paluszkiem kierownicy pozostała tylko idea- aby zakręcić muszę nieźle sienagimnastykować a raczej nakręcić kierownicą.

Nie wiem o co kaman- może pompa za sałaba jak na taki siłownik?
      Proszę o poradę za co z góry dziękuję.

Poniżej fotki.

http://zapodaj.net/10d223a8bc56.jpg.html
      http://zapodaj.net/5ef64a9efc4a.jpg.html
    • Przez sumek666
      Witam,
      macie jakiś dobry sposób na wymianę krzyżaków w Ursusku C-385? 
      mam je już zużyte krzyżaki oraz widełki te w serwomechanizmie. warto same krzyżaki czy również widełki? jak to jest zmontowane?
    • Przez tymek2001
      Witam, chciałbym przerobić oryginalne wspomaganie z serwa na siłownik. Moja wersja posiada półserwo sterowane za pomocą orbitola, czy ktoś z was wie czy trzeba zmieniać wąs kierowniczy, na taki jaki jest w zestawach z siłownikiem? Chciałem zakupić taki zestaw http://allegro.pl/wspomaganie-ursus-zetor-385-914-8145-1224-nkpl-i5749488012.html , jeśli ktoś przerabiał taki temat, to proszę o opinie, jakie są + takiej modernizacji, oczywiście poza tym, że nie zostawiamy za sobą kałuż oleju

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.