Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Ile GMO w paszach NON GMO?

mariaci    5

W agrocentrum jeszcze lepiej bo różnica wynosi tylko 30zł na tonie.

Thomas2135    1194

Ciekawe tylko jak bardzo zmienili skład. Może rzepaku dołożyli. Jeśli rolnik może kupić za 2200 zł to taka firma kupi może po 2000 zł. Wtedy ta podwyżka nie jest tak duża.

ZosiaSamosia    104

Jeszcze raz wracam do rzepaku ekspandowanego.

Jak ktoś nie trzyma jakości i z deklarowanego np 60% rozkładu w jelicie ma tylko 30%, bo firma się uczy to robią się cyrki. Parametry też lecą.

To z biofeedu? Oni się jeszcze uczą to robić.

Biofeed twierdzi, że to lira się uczy, ale nie mi to oceniać.  ;) Okazało się, że ten rzepak który przyjechał  do nas ostatnio, nawet nie leżał przy tym z biofeedu. Dealer zwyczajnie kupował od konkurencji taniej i o wątpliwej jakości, pakował i sprzedawał jako biofeed. 

Ręce opadają.....

Wiadomość z agroFakt.pl

rolstudent    94

Miałem i ten i ten rzepak. Jakoś bardziej przekonała mnie lira. Nawet cena jest lepsza

mikaro    7

Ceny śruty rzepakowej ekstrudowanej ciągle idą w górę. W okolicy ta z Liry i Biofeedu już jest powyżej 1600 zł.

rolstudent    94

Niestety prawo popytu i podaży jest nieubłagalne. Tu niestety na naszą niekorzyść. Podobnie dzieje się z młotem ddgs i innymi źródłami białka.

Thomas2135    1194

A nie jest? Suchy zawiera do 30% białka w tym część to białko jelitowe. Energii też trochę ma.
Kontrol mleczarni miałem, ale zapomniałem zapytać o to gmo. Na pewno ankiety nie dostałem do wypełnienia.

Thomas2135    1194

Takie tam bzdety. Pomieszczenia na mleko i dojarkę i dokumenty, od pasz po dezynfekcję przez rejestr stada.

Ja chwalę paszę GMO od Biofeed, z której korzystam nieprzerwanie od pół roku. Cenowo wygląda  atrakcyjnie, zapłata za non gmo wychodzi nieco większa niż za tę faktycznie ją zawierającą,  tym bardziej przy tym że problem zdobycia naturalnej, zdrowej paszy jest kłopotem.

Balzak    2

Gdyby ktoś się chciał czegoś więcej dowiedzieć o rzepaku ekstrudowanym z Liry to proszę pytać lub pisać priv

Balzak    2

Firma ekstruduje surowce od ok 10 lat. Do tej pory ekstruzja była wykorzystywana w przypadku trzody i drobiu. W związku z wymogami NON GMO przez mleczarni firma wprowadziła komponenty ekstrudowane i do bydła gdyż potrzebny jest zamiennik soji.

Na dzień dzisiejszy jest już sporo gospodarstw które nie używają soji i mimo tego wydajność jest utrzymywana.

FIRMA LIRA na dzień dzisiejszy posiada 3 ekstrudery w tym najnowszy ekspadner KAHLA.

kr9292    61

Strach pomyśleć ile niedługo bedzie kosztować durna sr rzepakowa

Thomas2135    1194

Trochę poza tematem, ale dzisiaj spojrzałem na twaróg półtłusty z Mlekovity a na nim duży napis NonGmo a niej dopisek z mleka od krów żywionymi paszami nie zawierającymi komponentów gmo, potwierdzone laboratoryjnie. Oddział produkcyjny w Baranowie. Ja tam oddaję i nikt póki co nie zabronił skarmiać pasze z gmo.

ZosiaSamosia    104

To chyba dobrze dla Was jako dostawców. ;)
A wracając do non gmo to są tacy co twierdzą że w jednej tonie paszy może być 50 kg gmo i nikt nie jest w stanie tego sprawdzić.... ciekawe? :/

ZosiaSamosia    104

Ja nie mowie że tak jest. Miałam dziś "dzień handlowca" i dwóch twierdziło właśnie tak jak napisałam.

silny84    0

Dostaliście już listę wytworni i produktów "non gmo", które można stosować w karmieniu w Mlekpolu? Non gmo wchodzi od lipca a z ich strony nadal nic...

rolstudent    94

Listy nie ma. I ciekawe czy będzie. Bo jak kupić surowce.

Mam pierwsze wyniki z federacji na rzepaku ekspandowanym. Białkowe musi być oki. Ale Energi mi brakuje. Czego nie doświadczyłem na soi.
I teraz pytanie co robić. Tłuszcze czy coś innego.

pedro2    342

Nic właśnie nie ma, jak oni tak się przykladają do tego to i my będziemy tak robić. Czerwiec miał być to okres przejściowy żeby zużyć resztki gmo i już kupować bez gmo, a tu cicho sza soja idzie na razie. W ZZR mlekpolu wciskają rzepak ekspandowany i nikt tego nie chce, soja 2300, z sano podobno ostra batalia się toczy bo nie chcą brać nic od nich

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się