misiek

Żywienie bydła bez GMO

Polecane posty

mariaci    6

Niby mają wprowadzać to u nas od lipca ale nic oficjalnie na piśmie nie ma ani żadnych zebrań tylko wszystko na gębę, podobno jak wykryją pasze gmo to wstrzymują odbiór mleka na 3 miesiące a jak jakaś firma czy posrednik napisze non gmo a znajdą w tym gmo to dostaje 150 tyś kary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I kto ma tę karę nałożyć? Nie ma przecież żadnych ustaw o stosowaniu pasz gmo a to co teraz jest to wymysł na potrzeby handlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

Wczoraj podpisalem aneks w mlekpolu. W mleku niewykrywalne, naloty mleczarni i badanie pasz tylko z magazynow paszowych, nie ze stolu. Przechowywanie dowodów zakupy oraz certyfikatów obowiązkowe. Pasza bez gmo na być oddzielnie przechowywana, aby nie zmieszać jej z tą pasza która np jest dla opasow. Chodzi tylko o znaczek na produkcie. Nic się nie zmienia. Cena mleka ta sama...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci    6

Tego to nie wiem, mówię tylko co słyszałem od przedstawicieli, mnie to tylko odchodzi żeby na etykiecie było co trzeba a czy jest tam gmo czy go nie ma to mnie nie interesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Mleczarnie chcą non gmo, a wiejska co innego http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/nasiennictwo/kosiniak-kamysz-pis-zgadza-sie-na-uprawy-gmo-w-polsce,70971.html


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Tylko że z tego co mi mówiono cała Polska i Europa dąży do zaprzestania karmienia paszami GMO. Do 2019 w Polsce można karmić GMO potem zakaz dla całego kraju. Tak mówili na zebraniu z mleczarni. 

 

Tylko dla krów które dają mleko nie można dawać GMO a dla całej reszty można. Tylko teraz mnie ciekawi jak to będzie wyglądać podczas zakupu od firm paszowych. Czy to będzie soja bez gmo czy też brak soji a dodane różne przeróbki rzepaku...


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Soja bez gmo jest normalnie dostępna tylko kosztuje ok 2500 zł. To od Ciebie zależy ile chcesz wydać na paszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Tomek, 2200. Tydzień temu miałem dostawę.

@krystek, tak jak Tomek mówi, to od Ciebie zależy co chcesz stosować. Możesz dalej kupowac soję tylko bez GMO, albo próbować zastąpić ją jakimś innym białkiem. Wielu mniejszych gospodarzy w mojej okolicy którzy nie stosowali śruty sojowej dalej nie stosują, nic nie zmienili i jadą tylko na samym rzepaku i też jest bez GMO :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Niby tak. Dać maksymalną dawkę rzepaku i zobaczyć jak to będzie wyglądać. A jak Ty sobie radzisz? :P


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jedna koleżanka z forum próbowała już z rzepakiem ekspandowanym. Po 3 tyg wielki powrót do soi. Wysoki mocznik, zapalenia i spadek mleka.
Mam nadzieję, że się nie obrazi za wpis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

:P
Poprawka po 3 miesiącach z kawałkiem

 

Edytowano przez ZosiaSamosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

@danielhaker to jak ta soja 2200 to jeszcze cena do przebolenia, tylko u mnie aktualnie jeszcze nie dostępna w okolicy. Kupiłem koncentrat 38% białka z dehaus to somatyka skoczyła z 110-130 przedział z ostatniego miesiąca na 180 ostatni wynik z mleczarni. Najgorsza to cena tego koncentratu, bo katalogowo jak kupowałem to kosztował 2440zł/tonę. Kupiłem kilka worków, ale zboża brakuje, więc zamówiłem paszę pełno porcjową 18% także z  dehaus za 1000netto, ale tą droższą. Tańsza jak dobrze pamiętam to 950zł/tonę. Ma jutro przyjechać. Może do żniw trochę się to wszystko ureguluje z tymi paszami non gmo a szczególnie soja i chyba z powrotem do niej wrócę po żniwach. W każdym razie nie zauważyłem spadku mleka po przejściu z soji i rzepaku na ten koncentrat, tylko kał jest rzadszy i białko o 0,1% spadło.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Te pasze z deheusu to same wywary gorzelniane, poekststrat z jabłka i makuch rzepaczany, zdzierzstwem by było jakby podnieśli cenę za pasze bez gmo jak u nich i tak tego nie było, osobiście nie polecam ich koncentratów bo to same odrzutki, fakt tanie są ale szkoda krów bo mocznik idzie od razu w górę i somatyka a za nim problem z zacieleniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

to co polecasz? chciałem zamówić z agrocentrum, ale nie mogłem dodzwonić się do ich przedstawiciela i dla tego akurat padło na dehaus


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja polecę jednak Agrocentrum. Pasza perfect 18 lub 19 i masz w składzie soję za niecałe 1200 zł dla 19%. Cena oczywiście za zwykłą z gmo, ale skład lepszy niż deheus.. Zadzwoń do Bratrolu z zamówieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ja jadę narazie na ekspandiwanej rzepakowej. Pół na pół. Puki co jest Oki. Fakt trzeba jej więcej niż soi ale jest dobrze. Choć niema jak soja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

U mnie już nie chcą zamawiać soi gmo, ostatnio zamówiłem coś ok 1720 brutto. Zaraz cena się z rzepakiem zrówna jak nie będzie zbytu. Co prawda dużo nie daje, ale jednak cena 2500 ostrasza. W ZZR mlekpolu sano nie chce podpisać umowy na dostawy tylko non gmo, już nic nie zamawiają chociaż widziałem na premixach non gmo, o co może chodzić?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Nie chcę skłamać albo robić plotek, ale w piątek kupowałem vital musli dla cieląt od lokalnego dystrybutora, i coś powiedział o płaceniu dla mleczarni za to że ich produkty będą dopuszczone, ale nie zagłębiałem się w tym temacie i nie ciągnąłem go za język. To prawda że w Piątnicy spadła ilość skupowanego mleka po wprowadzeniu NON GMO?


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Nie chcę skłamać albo robić plotek, ale w piątek kupowałem vital musli dla cieląt od lokalnego dystrybutora, i coś powiedział o płaceniu dla mleczarni za to że ich produkty będą dopuszczone, ale nie zagłębiałem się w tym temacie i nie ciągnąłem go za język. To prawda że w Piątnicy spadła ilość skupowanego mleka po wprowadzeniu NON GMO?

W piątnicy 10 tys za dopuszczenie na listy,

 

Co do zwykłej soi, to zużycie faktycznie spadło i cena wzrosła razem z tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

a mi u tego dystrybutora powiedziano że 500zł/tonę sprzedanej paszy tylko nie jestem pewien czy dobrze usłyszałem, w każdym razie rolstudent ma rację. robi się ciekawie


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

@rolstudent, u mnie dawaliśmy tylko rzepak eksp. + zwykły i trochę soi, aby zapas wykorzystać. Było dobrze do nowej partii rzepaku, w tydzień rozjechało się wszystko, somatyka, moczniki, zjazd z mlekiem, szok. Sprzedawca marzeń stwierdził że to przez sianokiszonke.... ale nie wiedział, że sianokiszonka z pryzmy. Teraz jest pół na pół. i to chyba bezpieczna dawka. Wszystko wróciło do normy, oprócz mleka oczywiście ;)

Pozdrawiam sceptyków ;) rzepaku ekspandowanego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Tyle ze podobna sytuacja mogła mieć i miejsce na soi. To wszystko to loteria. Ja puki co idę w tym kierunku. Wyjścia praktycznie nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Patr jak cena rośnie? Ostatnia dostawa chyba 1820 była, niedużo biorę po 1t więc też negocjacji nie ma wielkich.

Też tak podejrzewałem, że to nie sano, a mlekpol nie chce podpisać umowy bo słyszałem o tych premiach za miejsce na liście. Tak czy inaczej resztki sano wyprzedaja i nie będzie.
Wziąłem do samochodu kilka worków tej soi i na każdym nalepka dużymi literami, ze gmo i jakiś kod modyfikacji podany. Jak będzie dalej taki zjazd dojdzie do 1500/t to dopiero będziemy mieli ból...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik3512
      KROWY Mam problem z żywieniem. Krowy (10sztuk) rano przy dojeniu dostają 1 kostkę siana na 5 sztuk. Po dojeniu dostają kiszonkę z kukurydzy ( krowy do 4 miesięcy po ocieleniu dostają nawet 60 litrów. Krowy powyżej 4 miesięcy od ocielenia dostają 40 litrów kiszonki. wysokocielne 20 litrów. ) Na to dostają ospę z owsa i pszenicy 40 litrów ( 4 litry na sztukę oczywiście w zależności od produkcji mleka i cielności) wraz z odżywką dla krów mlecznych z sano ( nazwy nie pamiętam ) oraz kredę pastewną. Na południe dostają słomę 1 kostkę na 5 sztuk. o godzinie 16 dostają po 5 litrów ospy wraz z odżywką. gdy wyjedzą dostają słomę. przy dojeniu dostają 2 kostki siana na 5 sztuk. po wydojeniu dostają jeszcze kostkę na 5 sztuk. wczoraj zakupiliśmy odżywkę dla krów mlecznych z mocznikiem którą będziemy stosować na kiszonkę z kukurydzy. Z wydajności krów jesteśmy bardzo nie zadowoleni wynosi około 3800. Nie chcemy otrzymać mega wydajności ale chcielibyśmy aby krowy zaczęły dawać więcej mleka lub dawać równo aż do zasuszenia a nie podają 4 miesiące po ocieleniu i ich produkcja się kończy. Co sugerujecie co im zacząć stosować do jedzenia ?
       
      BYKI mam problem z żywieniem byków rano dostają kiszonkę z kukurydzy około 40 litrów na byka od 300kg 20 litrów na mniejszego niż 300 kg. Na to dostają ospę z owsa i pszenicy kredę pastewną oraz sanbul. Na południe dostają znów ospę z owsa i pszenicy. około godziny 16 dostają słomę. Przy wieczornym oprzątku dostają siano. Rasy byków to simentale i limuzyny. Gdy sprzedajemy byka który ma około 22 miesięcy waży około 600 kg
       
      JAŁÓWKI gdy nadchodzi czas na zacielenie takie jałówki ledwo mają 300 kg są po prostu małe. Ich żywienie jest podobne do żywienia byków nie dostają tylko sanbula i dostają trochę mniej kiszonki
       
      Co mi sugerujecie co zacząć stosować czego mniej czego więcej pomóżcie bo jak słyszę że krowa ma wydajność 8000kg a byk przy sprzedaży ma 850 kg w półtora roku. U mnie nie chcą więcej jeść byki stoją cały dzień przy kiszonce.
    • Przez Rolnik3311
      Wiatm. Jestem nowy na forum i mam problem z żywieniem. Krowy (9sztuk) rano przed dojeniu dostają po 2,5kg śruty zbożowej + pasze uzupelniającą (Protamilk® Complete) . Po dojeniu dostają kiszonkę z kukurydzy ok. 20-25kg na szt. W południe dostają sianokiszonkę ok.10kg na szt. Około 14 dostają znowu kiszonke o godzinie 16 dostają po 2kg granulek pełnoproporcjonalnych(czy jakoś tak). po dojeniu dostają siano.Z wydajności krów jesteśmy bardzo nie zadowoleni wynosi około 4tys. Chciałbym aby krowy zaczęły dawać więcej mleka. Co sugerujecie co im zacząć stosować do jedzenia ?

    • Przez thezbychu
      witam chcę w tym roku zrobić kiszonke z trawy w pryzmie ale nie wiem co i jak ile to ma się kisić jak to ubijać jak dawać bykom żeby im nie zaszkodziło i ile tego zrobić dla 4 byków i krowy jak ma wyglądać prawidłowa kiszonka
    • Przez grzesiek88
      Witam! Tak jak w temacie koledzy jakie macie sposoby na to by sianokiszonka po otwarciu dłużej zachowała świeżość. Obecnie mam jeszcze mało ogonów w oborze i powoli mi idzie skarmianie kiszonki, jak otworzę balota to po trzech dniach jest w środku gorący i zaczyna pleśnieć na biało więc idzie na straty bo mogą się bydlaki zatruć taką spleśniałą. Myślałem żeby rozcinać folię w połowie balota, pół kiszonki wziąć do skarmiania a na to drugie pół zaciągnąć spowrotem tą folię i w miejscu cięcia okręcić ze dwie warstwy streczem tak żeby powietrze nie dochodziło. dałoby to coś? jak myślicie ma to sens?  czekam na wasze pomysły i opinie na ten temat
    • Przez everto
      witam, 
      jestem ciekaw waszych przepisów na śrutę. Obecnie dajemy pasze pełnoporcjowe gotowe ale ich cena skłania mnie do zakupu mieszalnika i robieniu samemu. Podajcie tu tylko swoje przepisy na pasze tj. ile % i czego. Piszcie również wasze opinie na ten temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj