Skocz do zawartości

Polecane posty

krystek1992    4

Zastanawiam się czy nie lepiej byłoby kupić zamiast zwykłego Golden Protein- Golden Protein Plus który zawiera 42% białka ogólnego z czego ma też dodatek mocznika. Ciekawi mnie cena bo za tego zwykłego płacę 1600 o ile dobrze pamiętam.

rolstudent    94

Ale mocznika to ty zawsze możesz dosypac. No robi się ciekawie.
Z moich obserwacji rzepak ekspandowany może zastąpić soje w stosunku 1 do 1. Ale brakuje wtedy energi.

reebok    4

Na liście mlekpol nie ma sano. To nie moge stosować już paszy lactoma dla krów?

Wiadomość z agroFakt.pl

karol091193    85

Możesz na własną odpowiedzialność. Podobno Sano będzie składać pozew z związku z tą listą, ale co z tego wyjdzie na razie nikt nie wie

koks    22

Z moich obserwacji rzepak ekspandowany może zastąpić soje w stosunku 1 do 1. Ale brakuje wtedy energi.

Z czego u siebie dołożyłeś? Jakiś korektor, czy coś konkretniejszego?

krystek1992    4

Brakuję energii bo Golden ma 6.2 MJ energii a soja koło 8 jak dobrze pamiętam :)

pedro2    341

A co powiecie o tym? Mieli przywieźć rzwpak ekstrudowany, ale był lipny ludzie zwracali mocznik pod 300, a qq w kale. Wzialem na dwa mieszania, przez 2 tyg chyba powinno być widać efekt. 1520zł brutto prędzej szlak trafi krowy od tych ciągłych zmian niż znajdę coś odpowiedniego.

post-33155-0-36525800-1499178012_thumb.jpg

reebok    4

Ten biofeed to praktycznie śruta rzepakowa wymieszana z ddgs, tej soi to tam znikome ilości popruszone, ponieważ białko tylko 34% tyle co śr. rzepakowa. Kup śrutę rzepakową i ddgs w bigbagu i wyjdzie taniej.

Balzak    2

Ten produkt z ekstruzja ma tyle wspólnego co nic. Tylko siemię lniane jest ekstrudowane którego jest może do 5%. A cena wysoka.

koks    22

Istne szaleństwo z tymi paszami, nazwy nie mają nic wspólnego ze składem. Może zamiast tych ekstruderów dołożyć lepiej zwykłej rzepakowej, żeby białko się zgadzało z tym co było w soi i dać coś z energią i aminokwasy brakujące...tylko co? Bo jednak o zwykłą rzepakową najprościej dostępność i powtarzalność jest zawsze.

Thomas2135    1188

Dasz zwykłej poekstrakcyjnej i na dzień dobry mocznik skoczy na 300-400 bo to białko ulegające rozkałdowi w żwaczu. Soja to białko rozkładane w jelicie cienkim. Aminokwasów też od tak sobie nie kupisz. Znajdź lepiej pewne źródło na ddgs.

pedro2    341

Dokładnie ja próbowałem na rzepaku mocznik ponad 300 parametry w dół i qq w kale.
Ta soja mnie zbiła z tropu... powiedzieli ze jak się nie spodoba to zabiorą. Zrobiłem małe mieszanie na 2 odpasy i lipa nie wiem czy to ten len czy wywar tak zajezdza, niektóre nie chciały ruszyć. A dalemtego tylko 60% jutro dzwonię niech zabierają.
To co w końcu doradzicie, lira? Gdzieś w okolicy Łomży go dostanę? U mnie żaden nie chce zamówić kilku ton, minimum 12t bym musiał wziąć

rolstudent    94

No ja trochę więcej dałem ziarna kukurydzy. I jakoś się to spielo.
Ale na soi było lepiej.

mikaro    7

Z tymi różnymi mieszankami lepiej dać sobie spokój. Jak chce się lnu to można zamówić oddzielnie. Rzepak ekstrudowany jest dobry, zamieniając soje 1:1 białka jelitowego będzie ok ale zabraknie trochę energii i mocznik prawdopodobnie spadnie. Na jakość ddgsu i młóta browarnianego suszonego też trzeba uważać bo często zdarzają się za mocno przypalone. W ddgs tez może być sporo mykotoksyn. W emimo można zamawiać od tony, kurier przywiezie na dom.

koks    22

@Thomas Wiem co nieco gdzie się trawią białka poszczególnych pasz, jednakże byłem ciekawy czy ktoś miał doświadczenia z tym. Jednak nie warto ryzykować, a co do ddgs to nawet biorąc z jednego źródła to trafiały się partie przypalonego więc też ciężko o powtarzalność nie wspominając o możliwych mykotoksynach. Także póki co przyjechała probna dostawa rzepaku z białkiem chronionym i zobaczymy co i jak. Potem mogę wstawić etykietę ze składem.

koks    22
Napisano (edytowany)

post-30190-0-11051400-1499268912_thumb.jpgpost-30190-0-75140500-1499268969_thumb.jpgpost-30190-0-50002500-1499269049_thumb.jpg

Miała być Lira, potem Biofeed i wyszło że Emiwo -takie to mają w mleczarni informacje. To chyba jest przepakowywane z DE. Cena 1770 brutto

Edytowano przez koks

Balzak    2

Ale cena spora. Emiwo to redystrubuje. Produkt pochodzi z Niemiec dokładnie z Hamburga

kr9292    59

Tak to niemiecka sruta rzepakowa chroniona, dobry produkt, taki drobny pellet. Równo rok temu kosztował 1600

krystek1992    4

Brakuje mi białka żwaczowego. Czym to najprościej i najtaniej podnieść? Daję rzepak i golden proteina. Może zwiększyć to i to naraz?

kr9292    59

Najtaniej i najprosciej to bedzie mocznikiem. 

pawlak2507    6

Jak brakuje to podnoś to i to miałem tak w swoim stadzie przez 3 miesiące i to były stracone miesiące 

krystek1992    4

Albo dołożę soi no gmo albo kupie golden proteina na moczniku :) Będę działał :) Dzięki :)

pedro2    341

Gdzie kupujesz tego goldena?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się