Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Balzak    2

Polecam ekstrudowane ziarno lnu z kwasami Omega 3 i Omega 6. Ok 13 MJ Energi. Dzięki kwasom można uzyskać wzrost wskaźników rozrodu. A zarazem zniwelować ujemny bilans energetyczny w pierwszej fazie laktacji

Wiadomość z agroFakt.pl

Balzak    2

Jest dostępne w okolicach i Łomży Grajewa i Ostrołęki. Więcej info pod numerem tel. 602522971

Znalazłem coś takiego na internecie i zainteresował mnie skład :
- len złocisty - 20%
- ostropest plamisty - 20%
- śruta rzepakowa - 20%
- makuch słonecznikowy - 20%
- makuch z konopii - 20%
https://www.olx.pl/oferta/sr-slonecznikowa-sruta-rzepakowa-wyslodki-suche-makuch-z-konopi-CID757-IDjhhQr.html
I cena 800zł

To jakiś bubel czy co bo patrząc na to to lepszego produktu nie ma bo śruta rzepakowa i makuch słonecznikowy wiadomo ale Len i Ostropest to bardzo prozdrowotne produkty np na wątrobę i jelita

krystek1992    4

Jest już lista od Mlekpolu. I teraz moje pytanie. Moja firma która dostarcza mi komponenty jest na liście ale nie ma kiszonego ziarna kukurydzy. Jak to załatwić żeby nie mieć problemów? Wypisane jest z tej firmy rzepak soja ziarno kukurydzy wysłodki i wszystko. 4 komponenty tylko.

pedro2    341

A jakiego producenta to kiszone ziarno? Może jest na liście tylko nie u Twojego sprzedawcy, a u producenta ogarniasz o co chodzi? np jak twój sprzedawca ma te 4 komponenty to nie znaczy, ze nic innego od niego nie możesz kupić bo ma na magazynie przykładowo josere i deheus wtedy możesz kupić u niego wszystko to co jest na liście pod danym producentem josera i deheus. Ale wydaje mi się, ze to ogarniasz... musisz dowiedzieć się kto jest producentem tej qq, na certyfikacie będzie na pewno ale powinno też być obowiązkowo na opakowaniu jeśli nie jest gmo.

krystek1992    4

Aha no to już rozumiem :) Dzięki. I jeszcze jedno, byłem na szkoleniu ale już nie pamiętam- czy muszę wpisywać wszystkie zakupione produkty do tej tabeli, która dostałem od mleczarni? 

pedro2    341

Tak, wszystkie dla krów.
Soja była po 2300 dziś już 2470zł tak jak przewidywałem.

krystek1992    4

Z tego co wiem to aby mleczarnia przyjęła dana firmę na swoją liste wymagana była wpłata jednorazowa wysokości 30 000 zł i dodatkowo po 1 000 za każdy produkt wniesiony na listę. Nie wiem ile w tym prawdy ale tak słyszałem.

pedro2    341

Czym różni się rzepak ekstrudowany od ekspandowanego, tylko proces inny czy skład też? Miałem z biofeedu przez 2 tyg na początku masakra, teraz już lepiej parametry wróciły chociaż nie do końca bo po 0,1 jest mniej niż na soi. Teraz bylem zamawiać i maja tylko ekstrudowany.
W jakich proporcjach dajecie zwykły:chroniony 1:1 czy mniej?

Thomas2135    1188

150 tys kolego trzeba wpłacić i to mleczarnia decyduje jaki produkt znajdzie się na liście. Info od znajomego a Agroloku, który widział tę listę. Przykładowo od nich można brać granulat non gmo(robi go agrocentrum), ale ich mieszanki mineralne już na liście się nie znalazły.
Składy tych grsnulatów też ciekawe. Jako wypełniacze susz z traw, susz z lucerny. :D

krystek1992    4

Wiadomo o co chodzi...

@pedro2 ja dopiero od tygodnia stosuje rzepach chroniony i póki co dałem dla krów aby się przyzwyczajały i co tydzień będę zwiększać do założonej wartości. A udój mam koło 5 lipca to się okaże co z niego wyszło. Co do składu to dodają melasę buraczaną a nasiona rzepaku poddawane są procesowi ekstrudowania.

Wydaje mi się za ekspandowanie i ekstrudowanie to bardzo podobne procesy tylko że w ekstrudowaniu pasza poddawana jest procesowi obróbki przy wyższej temperaturze tj 140- 180 stopni a ekspandowanie 130- 140. Jedna i druga metoda ma za zadanie ochronić białko :)

silny84    0

Nie wiem czy dobrze to rozumiem. Brałem paszę z ewrolu. Jej nie ma na liście. Czyli już jej stosować nie moge? I muszę przejść na np de heus...

krystek1992    4

A przeglądałeś dokładnie całą listę? Z tego co zauważyłem to nie ma też chyba Dolfosu...

silny84    0
Napisano (edytowany)

Przeglądałem. Ani agrocentrum, dolfosu, ewrolu. Tych czołowych brak.

Sorry. Dziś przy kawie znalazłem swój błąd. Grupa agrocentrum jest.

Edytowano przez silny84

koks    22

W miejsce 1 kg soi ile ekstrudowanego rzepaku? 1,2 kg?

kr9292    59
Napisano (edytowany)

rzepak rzepakowi nie równy. Jeżeli chodzi o białko jelitowe teoretycznie powinno wystarczyć 1:1 w kwestie aminokwasowe się nie zagłębiam ale powinno być ok, energii bedzie brakować jakieś 0,1-0,2 JPM w kg SM i trochę azotu na żwaczu jakieś 70-80 g w kg SM ale to akurat żaden problem. Tylko nie wiem co ty tam masz za rzepak. 

Edytowano przez kr9292

Balzak    2

Zależy jakie masz mocznik i parametry. Możesz na początku dać 1:1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się