Skocz do zawartości

Polecane posty

mario98    6

A u nas cena u obszarowca byla 500 zl/ha za pszenice do zbelowania ale tylko dla stalych klientow. A dla nowych 750.

MaciejEs    9

Co wy się przejmujecie gmo w mleku nie wykryja ;) Z mleczarni jedynie mogą przyjechać próbki paszy pobrać ;)

tomek0889    1

ale jak coś znajdą to masz tys. w plecy, nawet lizawki zwykle bez dodatków tylko można stosować

Wiadomość z agroFakt.pl

mariaci    5

Niby mają wprowadzać to u nas od lipca ale nic oficjalnie na piśmie nie ma ani żadnych zebrań tylko wszystko na gębę, podobno jak wykryją pasze gmo to wstrzymują odbiór mleka na 3 miesiące a jak jakaś firma czy posrednik napisze non gmo a znajdą w tym gmo to dostaje 150 tyś kary.

Thomas2135    1190

I kto ma tę karę nałożyć? Nie ma przecież żadnych ustaw o stosowaniu pasz gmo a to co teraz jest to wymysł na potrzeby handlu.

silny84    0

Wczoraj podpisalem aneks w mlekpolu. W mleku niewykrywalne, naloty mleczarni i badanie pasz tylko z magazynow paszowych, nie ze stolu. Przechowywanie dowodów zakupy oraz certyfikatów obowiązkowe. Pasza bez gmo na być oddzielnie przechowywana, aby nie zmieszać jej z tą pasza która np jest dla opasow. Chodzi tylko o znaczek na produkcie. Nic się nie zmienia. Cena mleka ta sama...

mariaci    5

Tego to nie wiem, mówię tylko co słyszałem od przedstawicieli, mnie to tylko odchodzi żeby na etykiecie było co trzeba a czy jest tam gmo czy go nie ma to mnie nie interesuje

krystek1992    4

Tylko że z tego co mi mówiono cała Polska i Europa dąży do zaprzestania karmienia paszami GMO. Do 2019 w Polsce można karmić GMO potem zakaz dla całego kraju. Tak mówili na zebraniu z mleczarni. 

Tylko dla krów które dają mleko nie można dawać GMO a dla całej reszty można. Tylko teraz mnie ciekawi jak to będzie wyglądać podczas zakupu od firm paszowych. Czy to będzie soja bez gmo czy też brak soji a dodane różne przeróbki rzepaku...

Thomas2135    1190

Soja bez gmo jest normalnie dostępna tylko kosztuje ok 2500 zł. To od Ciebie zależy ile chcesz wydać na paszę.

danielhaker    803

Tomek, 2200. Tydzień temu miałem dostawę.

@krystek, tak jak Tomek mówi, to od Ciebie zależy co chcesz stosować. Możesz dalej kupowac soję tylko bez GMO, albo próbować zastąpić ją jakimś innym białkiem. Wielu mniejszych gospodarzy w mojej okolicy którzy nie stosowali śruty sojowej dalej nie stosują, nic nie zmienili i jadą tylko na samym rzepaku i też jest bez GMO :P

krystek1992    4

Niby tak. Dać maksymalną dawkę rzepaku i zobaczyć jak to będzie wyglądać. A jak Ty sobie radzisz? :P

Thomas2135    1190

Jedna koleżanka z forum próbowała już z rzepakiem ekspandowanym. Po 3 tyg wielki powrót do soi. Wysoki mocznik, zapalenia i spadek mleka.
Mam nadzieję, że się nie obrazi za wpis.

karol091193    85

@danielhaker to jak ta soja 2200 to jeszcze cena do przebolenia, tylko u mnie aktualnie jeszcze nie dostępna w okolicy. Kupiłem koncentrat 38% białka z dehaus to somatyka skoczyła z 110-130 przedział z ostatniego miesiąca na 180 ostatni wynik z mleczarni. Najgorsza to cena tego koncentratu, bo katalogowo jak kupowałem to kosztował 2440zł/tonę. Kupiłem kilka worków, ale zboża brakuje, więc zamówiłem paszę pełno porcjową 18% także z  dehaus za 1000netto, ale tą droższą. Tańsza jak dobrze pamiętam to 950zł/tonę. Ma jutro przyjechać. Może do żniw trochę się to wszystko ureguluje z tymi paszami non gmo a szczególnie soja i chyba z powrotem do niej wrócę po żniwach. W każdym razie nie zauważyłem spadku mleka po przejściu z soji i rzepaku na ten koncentrat, tylko kał jest rzadszy i białko o 0,1% spadło.

PATr    238

Te pasze z deheusu to same wywary gorzelniane, poekststrat z jabłka i makuch rzepaczany, zdzierzstwem by było jakby podnieśli cenę za pasze bez gmo jak u nich i tak tego nie było, osobiście nie polecam ich koncentratów bo to same odrzutki, fakt tanie są ale szkoda krów bo mocznik idzie od razu w górę i somatyka a za nim problem z zacieleniami

karol091193    85

to co polecasz? chciałem zamówić z agrocentrum, ale nie mogłem dodzwonić się do ich przedstawiciela i dla tego akurat padło na dehaus

Thomas2135    1190

Ja polecę jednak Agrocentrum. Pasza perfect 18 lub 19 i masz w składzie soję za niecałe 1200 zł dla 19%. Cena oczywiście za zwykłą z gmo, ale skład lepszy niż deheus.. Zadzwoń do Bratrolu z zamówieniem.

rolstudent    94

Ja jadę narazie na ekspandiwanej rzepakowej. Pół na pół. Puki co jest Oki. Fakt trzeba jej więcej niż soi ale jest dobrze. Choć niema jak soja.

pedro2    342

U mnie już nie chcą zamawiać soi gmo, ostatnio zamówiłem coś ok 1720 brutto. Zaraz cena się z rzepakiem zrówna jak nie będzie zbytu. Co prawda dużo nie daje, ale jednak cena 2500 ostrasza. W ZZR mlekpolu sano nie chce podpisać umowy na dostawy tylko non gmo, już nic nie zamawiają chociaż widziałem na premixach non gmo, o co może chodzić?

karol091193    85

Jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Nie chcę skłamać albo robić plotek, ale w piątek kupowałem vital musli dla cieląt od lokalnego dystrybutora, i coś powiedział o płaceniu dla mleczarni za to że ich produkty będą dopuszczone, ale nie zagłębiałem się w tym temacie i nie ciągnąłem go za język. To prawda że w Piątnicy spadła ilość skupowanego mleka po wprowadzeniu NON GMO?

PATr    238

Jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Nie chcę skłamać albo robić plotek, ale w piątek kupowałem vital musli dla cieląt od lokalnego dystrybutora, i coś powiedział o płaceniu dla mleczarni za to że ich produkty będą dopuszczone, ale nie zagłębiałem się w tym temacie i nie ciągnąłem go za język. To prawda że w Piątnicy spadła ilość skupowanego mleka po wprowadzeniu NON GMO?

W piątnicy 10 tys za dopuszczenie na listy,

Co do zwykłej soi, to zużycie faktycznie spadło i cena wzrosła razem z tym

karol091193    85

a mi u tego dystrybutora powiedziano że 500zł/tonę sprzedanej paszy tylko nie jestem pewien czy dobrze usłyszałem, w każdym razie rolstudent ma rację. robi się ciekawie

ZosiaSamosia    93

@rolstudent, u mnie dawaliśmy tylko rzepak eksp. + zwykły i trochę soi, aby zapas wykorzystać. Było dobrze do nowej partii rzepaku, w tydzień rozjechało się wszystko, somatyka, moczniki, zjazd z mlekiem, szok. Sprzedawca marzeń stwierdził że to przez sianokiszonke.... ale nie wiedział, że sianokiszonka z pryzmy. Teraz jest pół na pół. i to chyba bezpieczna dawka. Wszystko wróciło do normy, oprócz mleka oczywiście ;)

Pozdrawiam sceptyków ;) rzepaku ekspandowanego ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się