ursus1991

Plony pszenicy ozimej

Polecane posty

ursus1991    10

ja te 285 siałem właśnie na IV klasie bo na III to 250 dawałem

 

A podajcie nazwy jakiś względnie dobrych fungicydów na pszenice w cenie ok 50 zł wiem że to nie dużo ale brak funduszy niestety!!!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek10    4

Chyba ciekawy i użyteczny temat dla wszystkich, którzy zajmują się uprawą pszenicy. Wpisujcie jaka to odmiana, ewentualnie warto by było krótko opisać zabiegi które doprowadziły do takich plonów. U mnie turnia: 6,5t ; choroby grzybowe nie pozwoliły na więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

6,5 tony szalu nie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek10    4

peres100 wiem, że 6,5 tony to nie rewelacja ale taki był plon i tyle napisałem. Może źle zrozumiałeś temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

W ostatnie zniwa pole klasy 3a 7ha stanowisko po rzepaku odmana ludwig 450 kg saletry kedzierzynskiej w 3 dawkach na wiosne, siarczan magnezu siedmiowodny 45kg na ha w 3 dawkach oprysku wynik pszenica stojaca 9 ton/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U nas ok 6ton z nawozeniem saletra 300kg/ha wiosna


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt930    1

u mnie stanowisko po rzepaku ziemia klasy 3 i 4 receptury nie pamięntam ale droga niebyła pszenica stojaca plon to 10 ton z hektara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Mewa ,2x250kg saletry amonowej 8t/ha stanowisko po rzepaku.

Tonacja, 2x250 saletry amonowej 9t/ha stanowisko po ziamniakach, na innym polu ze wzgledu na zastaje wodne wydajnosc spadła do 7t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

IV klasa 7t/ha, obornik, 200kg polifoski 8, 100kg saletry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baksik    2

U mnie na IVb-V klasie, stanowisko po rzepaku, odmiana Smuga wyszło 7,1 t/ha - byłem mile zaskoczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

U mnie na areale 10-12ha, bo mniejszych to akurat nie uprawiam pod pszenice jest duża mozaika glebowa, od III do V, są górki, gdzie jak susza dobije to nic nie ma akurat. Średni najlepszy plon jaki pamiętam to ok 7,5t/ha. Odmiana Kobra, 3 rok to samo ziarno, pole po rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie stanowisko po rzepaku ziemia klasy 3 i 4 receptury nie pamięntam ale droga niebyła pszenica stojaca plon to 10 ton z hektara

 

Trzeba pamiętać, iż wraz ze wzrostem wydajności wzrastają też koszty produkcji. Można ograniczyć te koszty w kilka sposobów, ale wszystko zależy od ilości uprawianej ziemi. Piszesz, że receptura nie była droga. Akurat w moim przypadku też mam gleby 3 i 4 klasy (oczywiście klasa klasie nie równa i nie porównuje Twoich gleb z moimi), sieję pszenicę po rzepaku i mam wydajności na poziomie 8-9 ton. A muszę przyznać się szczerze, że koszty nie są małe a wręcz dość wysokie. Pod rzepak stosuję obornik w dawce 30 t/ha, a w to miejsce sypię mniej nawozu P i K i to jest jeden z przykładu ograniczającego koszty, o którym wspomniałem wcześniej (szczególnie przy wysokich cenach nawozów).

Oczywiście każdy ma swoje obliczenia i jeśli pszenica plonuje Ci tak wysoko przy niskich kosztach produkcji to trzymaj tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

4a i 4b na glinie 9 t z ha , 3a i 3b na żwirze 7t z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

A ja sieje pszenice kwalifikowana w granicach 300- 370 ziaren na m2. W zeszłym roku siałem pszenice potenzial i wyszło coś koło 165kg/ha, plon 8,1t/ha, w tym roku siałem pszenice jarą wyszło 160kg a pszenica jest za gesta, wystarczyło by spokojnie 140kg. Dziwie sie niektórym co nawożą pola zbożem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Bo część ludzi patrzy na ilość kłosa na m2 a nie na jakość kłosa a zarazem ziarna.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez perkins3382
      Witam czy do oprysku na miotłę zbożowa huzar mogę dodać dr green zboża ? Czy lepiej za jakiś czas osobno 
    • Przez TomaszN
      Witam dopiero trzeci rok stosuje Rsm I w tym roku pojawił się problem w tym że bez przymrozków nie dam rady jeszcze wiechac z azotem. Nawet i samym ciągnikiem. I moje pytanie jak to jest z tym rsm podczas przymrozku czy mozna czy nie można?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj