ursus1991

Plony pszenicy ozimej

Polecane posty

ursus1991    10

Ile można tak średnio zebrać pszenicy ozimej z jednego ha na 4 klasie gleby. Nie znam odmiany bo kupowałem od innego rolnika a on nie znał ale ładnie wygłądała na polu. Pytam się bo już chyba 5 lat nie siałem pszenicy ozimej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Jak nie znasz odmiany to wątpie aby ci ktoś to powiedział ;) plon zależy od wielu czynników jakimi jest pogoda nawożenie gleba opryski itp


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Jakie nawozenie dałeś??

Siałes w terminie??

Jak przetrwała zime??

Ile siałeś na ha??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Siałem 285 kg/ ha i to jakoś było w ostatnim tygodniu września . Wygłąda na to że zime przetrwała dość dobrze troszkę boczne liście gdzie nie gdzie podmarznięte. Nawóz sypnełem 1 dawkę 6 marca i to było 100 kg saletry na ha no i bendę jeszcze sypał drugie sto saletry gdzieś za 2-3 tygodnie no i odżywkę nitromag dodam jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Niektórzy sieją ponad 300 kg/h ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

u nas nikt po niżej 240 to huba nie sieje niektórzy to nawet ponad 300 a gleby 3 i 4 klasy . Ale siałem póżniej jeszcze pszenicę gdzieś 4 listopada i siałem 250 kg/ha no i też sypnełem już 100 saletry i dosypie jeszcze 50 na nią i odżywkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Kurcze to dużo u was ;)

Mysle ze 4.5 t/ha jak bedzie dobra pogoda (bez mocnej suszy) to ukosisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

na każdą tone pszenicy trzeba dać 25-30 kg azotu plus zapas glebowy w zależności od przedplonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
Kurcze to dużo u was ;)

Dla porównania my siejemy w granicach 170-180 kg/ha ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

a zamierzasz wogole pryskać jakimś fungicydem i skracać tą pszenice?? 100 kg na 1 dawke to według mnie troszke mało na 1 dawke według zalecen powinno sie dawać 60% ze 180 N czystego skladnika na caly okres wegetacji no ale kazdy robi jak uwaza za słuszne moze masz ta pszenice to jakis motylkowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

posiałem tą pszenice po pszenżycie ozimym no i dlatego dałem tylko połowę dawki ponieważ bałem sie ze za wcześnie troche sieje bo nie ruszyła jeszcze wegetacja. A nie daję w tym roku fungicydu ze względu na koszty przy tegorocznych cenach zbóż. A regulator mam kupiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

@ralfMTX

Dla porownania ja WCALE ni sieje pszenicy i jest git . ;)

Ale chyba zaczne jak jakis kawałek pola dodatkowy wyrwe ;)

 

 

100------< ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

to zmianowanie nienajlepsze , ale ja też sieje zboze po zbożu i jakos sie udaje, tylko ze stosuje 2 zabiegi hungicydowe wiec moze sprubuj zastosowac chociarz jeden zabieg zeby niemiec problemu z jakimis chorobami wystepujacymi przy monokulturze zbóż np łamliwośc podstawy żdzbła i do tego przy ddobrym nawożeniu powinno sypnać z 5-6 ton z ha jak niebędzie znowu suszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Ja wiem o tym ale koszt takiego dobrego fungicydu to jakieś 65zł ?ha. I dodam jeszcze że ta pszenica którą siałem póżniej jest inna i to jest ta bardzo niskopienna. I wogóle stosuje regulator cycocel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

ja sieje ok 180kg pszenicy na ha a zasilam około 200 N w czystym składniku + 2 razy odzywki i 3 zabiegi przeciw chorobom + 2 razy antywylegacz no i tak do 9t zha sie naskrobało po rzepaku ale i opady były pozytywnie rozłożone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z moich doswiadczen wynika ze im slabsza klasa gleby tym trzeba wiecej kg/ha siac. Przykladowo teraz sieje 280kg/ha moze 300kg/ha i plon w zeszlym roku wynosil mniejscami na 4 klasie gleby 5-6 ton. Kilka lat temu gdy mialem problemy finansowe sielismy 200kg/ha GORA!! a plon oscylowal w granicy 3-4 t. Oczywiscie nawozenie tez bylo skape.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

kolo 100 zl trzeba liczyc na zabieg jakims lepszym preparatem ale sie powinien koszt srodka wzrócic w uzyskanym plonie , jak wyżej kolega napisał przy pełnej ochronie i nawożeniu 9-10 ton mozna uzyskac , najlepeij ursus metoda prób i błędów sam mosisz sie przekonac jak jest lepeij i jak ci to wyjdzie w ogólnym rozliczeniu , ale zeby coś z pola dostać to niestety trzeba i w nie wlożyć inaczej sie nieda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Tak ale teraz i tak nie mam funduszy na to wszystko poszło na nawozy i inneśrodki ochrony no i paliwa. A jeszcze mam pszenżyto na magazynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szynszyl    0

Przy niskiej pszenicy i takim nawożeniu daruj sobie skracanie,Cycocel tani nie jest ,nie wiem dokladnie bo stosuje stabilan i modus ,ale nie lepiej to kase wpakować na fungicyd.Jak dostanie łamliwości to nawet po retardancie się wyloży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

No tak ale ja już wcześniej zakupiłem ten regulator. A ta niska pszenica jest posiana na polu, które stało rok nieuprawiane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

może cie zmartwie ale od 100kg saletry to ci pszenica niewylegnie napewno od ciężaru kłosa.A że położy ci ją to ja wiem napewno mimo zastosowania CCC bo przy tak gęstym siewie (ajak była drobna to już tragedia)to łamliwośc masz tak pewną jak odsetki w banku za kredyt.Wydaj choć z 50zł na fungicyd w fazie 1 kolankaa możesz to razem z stabilanem zapodać no i 100kg saletry przed samym kłoszeniem bo inaczej to paszowa na bank.No i niemiej nadziei na plony powyżej 4t bo bez stanowiska,kilku zabiegów i 500kg saletry to wyżej niema co mażyć ale próbój i uczsie -ja tez tak zaczynałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6

O ja pier...ole 285kg/ha?

To jaką to siłe kiełkowania miało? 20%?

 

Kolego nie zdarzyło mi się (licząc ze wzoru) posiać więcej niż 180 kg pszenicy i to w naprawdę późnym terminie.

Może i dobrze, że mało azotu dałeś to się słabiej rozkrzewi i obsada będzie przyzwoita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

u nas tyle sieją, a nawet więcej, a zdolność kiełkowania miała ponad 90% no i ziarno było grube

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj