Skocz do zawartości

Polecane posty

MF675ursus    75

Dobra rada, jeżeli pomiar prądu wyszedł Ci w woltach- oddaj ciągnik do elektryka

szef2206    0

Mierzyłem na wyjściu D+ podczas pracy. Taka akcja jak by alternator nie mógł się wzbudzić. Czyżby regulator padł?

Wiadomość z agroFakt.pl

Sadek    450

A jakie napięcie masz na wejściu do regulatora?

Jeżeli 12V to wina leży po stronie regulatora.

bears    28

Ojejej ludzie co wy tworzycie.

Z tematu rozumiem że nie gaśnie Ci kontrolka ładowania na nowym alternatorze. W takiej sytuacji odłącz przewód z styku D+, jeśli żarówka zgaśnie to masz albo uszkodzone diody wzbudzenia albo regulator. Jak to będzie wiadomo to napiszę jak sprawdzić diody a jak regulator.

szef2206    0

No tak się dzieje ze jak dołączam od D+ to gaśnie kontrolka jak dziś mierzyłem to na wyjściu z regulatora ma 2.30 i co to jest?

bears    28

Nie wiem co to jest bo nie wiem gdzie to mierzyłeś względem czego.

Wiemy że na pewno układ wzbudzenia z żarówką jest sprawny i nie dochodzi w żadnym miejscu do zwarcia.

Posiadasz multimetr albo zasilacz regulowany?

szef2206    0

Multimetrem mierze jeden koniec do przewodu który wychodzi z regulatora a drugi na masę, opalony ciagnik i pokazuje 2.30 a na wejściu do regulatora normalne 12.60. Oddaje cały alternator do sklepu niech odsyłają i coś robią.

bears    28

Jeśli mierzysz pomiędzy masą a D+ czyli wsuwką regulatora to wynik jest poprawny i nie powinno tam być napięcia instalacji. Jeśli alternator na gwarancji to śmiało go oddaj, jeśli nie to pomiedzymy dalej i będzie wiadomo

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?
    • Przez skok
      Witam
      Mam zetora 12145 turbo i chce kupić do niego głebosza 5 łap na zabezpieczeniu kołkowym ziemia 3i 4 klasa płasko głebokosc pracy ok. 50 cm
      czy ten ciągnik da sobie z nim rade ????
    • Przez wojtek8244
      Witam,
      Posiadam ciągnik Renault 551 (nowy zakup) i piszę na forum do posiadaczy tego ciągnika, bo mam problem. Gdzie jest w tym ciągniku włączanie świecy płomieniowej? Robi się zimno i przydałoby się trochę podgrzać, z tego co mi się wydaje to włączanie jej jest w stacyjce, ale nie jestem pewny dlatego pytam. Sprawdzone było multimetrem i nie ma napięcia na świecy, sprawdzenie świecy czy jest dobra to żaden problem bo na pewno jest dobra, tylko potrzebuje informacji gdzie jest włączanie jej?
    • Przez olo1104
      Witam, pomuzcie!doslownie kapie z tej rurki między filtrami oleju,w zetorku 5245,cięzko nie pracuje,z początku nie moglem ustawic tych kubków olejowych bo pod nimi pojawial się olej teraz z tego odpowietrznika ,nie radze,co jest?
    • Przez emtecc
      witam
      Jak myślicie, światła przeciwmgielne będą dawały dobre światło przy pracy w polu umiejscowione przy światłach na kabinie w zetorze 7745
      takie: http://sklep.wesem.pl/4/6687/halogeny_samochodowe_przeciwmgielne_przeciwmg_owe_drogowe_typu_ho4
      na forach off-roadowych polecali takie lampy zamiennie jako robocze na dach. Na wykresie widać, że ładnie to świeci. Ciekawe jak będzie gdy zamontować je na wysokości około 2 metrów.
      Spotkał się ktoś z czymś takim?

Jakie lampy polecicie na kabinę do zetora na przód?
      Te: http://sklep.wesem.pl/5/6704/lampy_robocze_typu_lor4 na wykresie wydają się dobrze świecić