kuba93

Nowa Obora Rodzinna

Polecane posty

kuba93    3

Myslac rzeczywiście porwalem się z motyką na księżyc :) na pewno będę się stara o dofinansowania ale tylko w swoim zakresie tyle ile damy sami zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrDawido    72

zdajesz sobie wogole sprawę jakie są koszty wybudowania i wyposażenia takiej obory ? oraz kupnie samego bydła , po Twoim pisaniu wnioskuje że sam nie wiesz czego chcesz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba93    3

Dawido A tak szczerze między nami w twojej galeri ' jest dużo sprzętu i to naprawdę markowego sprzętu ale ile udziału w kupieniu , spłacania itd. jest z twojej strony. Mam 23 lata . Jak zaczynałem miałem jedną krowe i od tamtego momentu czyli to będzie już prawie 3 lata mam stado w którym na wiosnę będzie 20 sztuk . Rodzice też pomagają cieszymy się ta robota:). W tym roku kupiłem ciągnik solidnie go splacam, inwestuje, zmieniam maszyny , caly czas powiekszam . I właśnie to są spełnienia tych marzeń do których dąrzylem i chce dążyć. Nowa obora , większa hodowla pokazanie i udowodnienie ze można coś jednak osiagnąć:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to jakie te maszyny kupiłeś i ten ciągnik? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba93    3

ciągnik masz w galeri maszyny odpowiednie do areału . Nie są nowe i nie wiadomo jakie dużo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

chyba nie wiesz jaki to koszt postawić oborę,zasiedlić ją, wyposażyć, dokupić maszyny, dodatkowo ziemia, milion to będzie mało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Jest cena i mamy chętnego do produkcji mleka  :D Mam podobną wielkość ziemi i prawie 10 ha użytków zielonych dość sporo maszyn jedynie co muszę wynająć to sieczkarnię do kukurydzy i tak ambitne plany o wojowaniu mlekiem nie mam  ;) Budowa na dofinansowanie jest trudna w rozliczeniu i może przekroczyć kosztorys .chcesz robić rób za swoje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias95    80

@Pawelol111, a jak sądzisz? To przez zwykłych hodowców trzody, którzy zajmują się tuczem zamkniętym, czy przez tych, którzy kupują prosięta z Danii, bo odpada im sporo roboty? A do tego skup półtusz spoza granic państwa, bo jest taniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba93    3

Żyje zyje:) muszę to poważnie przemyśleć z rodziną rzeczywiście nie ma co się wiazac:) bo mam dobry kontak . A teraz będę czekał na Młodego Rolnika A później się okaże jak nie w tym roku to za rok jak będą jeszcze pieniądze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

a ja bym wszedł z kuzynami w spółkę. skoro razem możecie mieć 200 hektraów to z tymi swoimi 20 bedzie ci bardzo ciężko dojść do 200 samemu. spiszcie wszystko na papierze. zasady rozliczania itd, najlepiej zarejestrujcie spółkę Z O.o. to wtedy nie będziecie musieli odpowiadac swoim majątkiem w razie niepowodzenia. założenie takiej spólki jest łatwe i tanie.  ustalcie zasady np że każdy zarabia 3 tysiące na miesiąc, a reszta idzie na spłatę długów, inwestycje i bierzące koszty. jeżeli zostaje nadwyżka to wypłacacie ją sobie itd.  efekt synergii zadziała i będziecie za kilka lat świetnie prosperować. a skoro bedzie was kilku to zawsze któryś może jechać na wakacje czy wesele. jakbyś taki temat założył 5 lat temu to każdy by pisał to samo, a teraz pomyśl sobie co by było gdybyś miał jkuż dzisiaj te 100 krów i 200 hektarów. w innych tematach piszą że małe gospodarstwa takie jak twoje nie mają prawa się utrzymać na rynku...także pomyśl. jeżeli kuzyni są w porządku i też lubią tą pracę to nie zastanawiałbym się. tylko spiszcie to na papierze i nie pozwólcie żeby wasze baby mieszały się do interesu, bo to już nie jedną spółkę rozłożyło. 

 

 

Edytowano przez Taurus83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Hombre
      Chciałbym postawić wiatę na bydło opasowe. Wygląda to tak że z jednej strony jest ściana od  starej obory 16 m a boku jest garaż na 6 m więc zachodnia i południowa cześć byłaby zakryta a wschodnia i polnoca odkryta. Chodzi mi o niskie koszty więc zamiast płyty obornickiej chciałbym dać blachę trapezowa z filcem. Ze względu na ograniczona ilość słomy zamiast sciolki myślę nad rusztami tylko nie wiem jak będzie się to zachowywać zima podczas mrozów. Chodzi mi o urazy i czy pozostałości obornika nie będą wtedy przymarzac do ruszt i je zatykać? Bydlo miałoby możliwość wchodzenia do starej obory gdzie będzie słoma. Chętnie wysłucham opinii albo jak ktoś zaproponuje jakieś zmiany
    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj