Filipo

Oświetlenie obory

Polecane posty

Filipo    15

Witam.

Chciałbym Was zapytać jakie światło zainstalować u siebie w oborze???

Myslałem na coraz bardziej popularnymi świetlówkami, ale czy to dobry wybór? Pytanie jeszcze jakby świetlówki to jakie???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumin    0

Ja myślałem sobie ostatnio jak by budować nową oborę to lepiej więcej okien bez świetlików i takie duże wentylatory elektryczne czy świetliki i miej okien.Obydwie rzeczy mają plusy i minusy ale najlepiej wszystko razem.


"Kto gówno sieje, ten gówno zbiera..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

@rumin we wszystkich nowych oborach jakie widziałem włącznie z naszą zainstalowane są świetlówki

 

@Filipo ja nie wyobrażam sobie obory 1000m2 bez świetlika, jakie by w niej okna nie były


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumin    0

Ja myślałem sobie ostatnio jak by budować nową oborę to lepiej więcej okien bez świetlików i takie duże wentylatory elektryczne czy świetliki i miej okien. Obydwie rzeczy mają plusy i minusy ale najlepiej wszystko razem. Świetliki dają dużo światła a krowy to lubią, ale w zimę jak jest śnieg to przykryte śniegiem. W czasie rannego udoju jak masz świetliki w oborze z stanowiskami to można wydoić beż zapalania światła ale jak są okna, to też nie trzeba zapalać. I proszę nie gadać że świetliki to jest wygoda dla ludzi, bo to tylko dla krów. Świetlówki było to już po którymś zdjęciem poruszane, dlaczego lampy a nie świetliki. Lampy ciągną prąd ale chyba światło nie jest zapalano cały czas. Rano nie trzeba podczas doju i zadawania paszy zapalać bo jest jasno. W nocy czy są świetliki czy nie i tak trzeba zapalić. Ale się rozpisałem :) A jakie świetliki najtajniej np.http://allegro.pl/swietliki-dachowe-plyta-warstwowa-i1293622555.html

http://allegro.pl/sw...1281993933.html

 

pomyłka

 

Adrianos a co to świetlówki a co to świetliki?

bo napisałeś że każda nowa obora ma świetlówki i że nie wyobrażasz sobie obory 1000m2 bez świetlika?To jest to samo czy nie?


"Kto gówno sieje, ten gówno zbiera..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

My na 45 metrach z obu stron obory mamy 6 świetlówek z możliwością wyłączenia której się chce...

Mamy już 4 lata w starej oborze i jest ok... :)


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Świetlik dobra sprawa ale tylko w oborze bez stropu. U mnie nie było by sensu tego montować.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M4t3usz    31

Najlepsze do oświetlenia będzie świetlówka 2x36W z oprawa hermetyczna

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumin    0

@zetorki możesz wstawić zdjęcie ten całej świetlówki?!


"Kto gówno sieje, ten gówno zbiera..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Więc konkretnie jakie lampy mi radzicie??? Obora ma wymiary 12 na 8m. I gdzie najlepiej powiesić je na ścianach czy na suficie??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Dzisiaj się troszkę wywiedziałem odnośnie tych lamp no i cena jednej lampy plus te żarówki rurowe to jest jakieś 100zł/sztuka. No i teraz mam dylemat bo chciałem to zrobić trochę taniej to nie jest jakaś obora marzeń. A może by dać jakieś trzy takie zwykłe kinkiety przyścienne??????? Co myślicie?????????Doradźcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A po co chcesz oświetlać ścianę??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Ja chciałem to powiesić na suficie bo akurat przez środek idzie taki tragarz do którego można by było te lampy przymocować...mówiąc przycienne chodziło mi o typ. Ale teraz to już sam nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Mówiłem CI powieś ze 3- klosze po 60W żarówki daj i tyle tego, jak będziesz brał klosza to bierz płaskiego.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Świetlówki - jak najbardziej. Znam to z "autopsji" :) jaśniej i oszczędniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterCalka    0

Witam.

Chciałbym Was zapytać jakie światło zainstalować u siebie w oborze???

Myslałem na coraz bardziej popularnymi świetlówkami, ale czy to dobry wybór? Pytanie jeszcze jakby świetlówki to jakie???????

pomysl nad LED masz maximum korzysci i minimum kosztow

 

Najlepsze do oświetlenia będzie świetlówka 2x36W z oprawa hermetyczna

Pozdrawiam

a jeszcze lepsza 2x 3W LED

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kolego post nie ruszany 3,5 roku -GRATULACJE ZA WYKOP i pewnie reklamę bo w awatarze LED.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Reklamiarz i tyle, ale fakt Led mało prądu ciągnie i cena trochęwysoka, tylko ciekawe jak by się sprawdziły w oborze, trzeba by było jakiejś dużej mocy ledy, ostatnio kupiłem do domu 5W to niestety lipa, mam też w lampce biurkowej 2W to mocno świeci, tak jak halogenówka 25W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ale trzeba docenić że odkopał temat a nie założył nowy.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Panowie świetlik to okno dachowe na szczycie dachu wzdłóż obory i jest potrzebne ale toż to sprawdza się tylko w dzień. A na wieczory i noce tylko lampy hermetyczne 2x36W o barwie dziennej wiszące najlepiej lub przykręcone do ściany co np. 5metry lub tyle by nie było martwego pola pomiędzy lampami. Są i mocniejsze świetlówki ale to jedna oprawa kosztuje tyle co dwie oprawy 2x36W. Podobno świetkówkę mozna 8x na dzień max włanczać i wyłanczać to sięspali szybciej inaczej. Są i świetlówki do tych opraw Led coś 20-23W ale to drogi interes bo ze 120zł. trzeba dać za sztukę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Mamy oprawy świetlówkowe 2x18W na chlewni i po 10 latach użytkowania na 19 lamp wymienione świetlówki w 3 lampach (wymieniam cały komplet rura + starter) dzisiejsze lampy już nie potrzebują startera (mam kilka na zbycie).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Comb    1

Witam.
Przerabiam stara obore o wymiarach ok 20×8. Z tego co sie orientuję najlepszym i najoszczędniejszym źródłem światła będą świetlówki. Z tym że nie mam pojęcia ile takich lamp i jakich rozmiarow zamontować żeby było ok. Jeśli ktoś mógłby sie podzielić doświadczeniem będę wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj