Skocz do zawartości
zwc18

JUMZ Kompresor / Sprężarka Jak zamontować ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zwc18    0

Witam 

Panowie jest taka sprawa iż mam sprężarkę bodajże od stara i chciałbym ją zamontować do mojego jumza 

Myślałem o dorobieniu podwójnego koła pasowego na wał coś takiego jak jest w C330 lecz miejsca brak 

Inna to mianowicie dorobienie koła pasowego na alternator i z niego napęd sprężarki lecz niesie to za sobą pytanie czy jeden pasek na wale to wytrzyma ? 

zwc18    0

Będzie trzeba dorobić podwójne koło do alternatora i z niego brać napęd sprężarki lecz obawiam się tylko o jego przedwczesne zużycie z racji dodatkowego obciążenia na osi wałka ale jak to mówią coś za coś :) z resztą i tak cały czas nie będzie chodził 

Przeglądając znalezioną instrukcję obsługi ten z fotki to fabryczny kompresor i jest napędzany właśnie z (podwójnego) koła alternatora ale jest to niedostępne u nas :/ 

Panowie jak by ktoś miał instrukcje obsługi wersji 6 KM w języku polskim prosiłbym o kontakt na pw 

Wiadomość z agroFakt.pl

a z pompy wody nie lepiej ? Nie wiem jak jest w jumz ale może pasowało by koło pasowe pompy wodnej na dwa paski od mtz?

seweryn20    575

Najprościej z alternatora znając życie może nawet pasować koło dostępne do alternatorów większej mocy jakie są montowane w nowszych belarusach. Paskiem się nie przejmuj wymienisz raz za czasu i tyle. Alternatorem tak samo nic mu nie będzie. Znajomy lata tak ma zrobione z tym ze kompresor przykręcony jest do pół ramy na umęconej niesamowicie podstawie.

zwc18    0

No tak też zakładałem iż trzeba go będzie wynieść na zewnątrz ale to nie problem we Władku tak mieliśmy tyle ze z drugiej strony a była to identyczna sprężarka

Co najciekawsze to C330 i C360 nie dały rady napompować koła od Bizona a wujas podjechał i wio do góry a tak się wtedy zaroił iż trzeba było 8 traktorów by go wytargać 

Takie to było piękne upalne lato 1997 :) 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się