daniel20v

Wymiana radia John Deere 2130 i podobne

Polecane posty

daniel20v    0

Witam. Niedawno nabyłem ciągnik JD 2130. Dzisiaj chcąc załączyć radio zorientowałem się że jest to radio na długie fale (odbiera jakies ruskie stacje oraz "1" Polska). W związku z tym postanowiłem wymienić radio. Odkręciłem 6 srubek które trzymają głośnik oraz radio. Po odkręceniu liczyłem na to żę uda mi się wyjąć obecne radio-niestety nie dało się (podświetlając latarką zauważyłem że chyba jest ono przyręcone jakimś płaskownikiem od tyłu). Noi poddałem się z tym gdyż nie wiem jak się dobraćdo tego aby nic nie uszkodzić. Proszę bardzo o pomoc jak to radio zdemontować. dodam że mam kabine "kwadratową" (dodaje link z youtube gdzie pan ma w 3130 taką samą kabine - mam taką samą w 1:35 jest zbliżenie na sufit gzie jest radio. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520

Czyli nie odbiera ci fali FM tylko przestawione jest na AM Jeśli sie nie mylę, to zostaje tylko radio po przestawiac i nie trzeba wymieniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel20v    0

nie jest to radio starego typu i nie ma nawet opcji aby zmieniać z AM na FM i odwrotnie. Jest tylko L (long).  ;/ 

Dodatkowym powodem dla którego chce zminić to radio jest fakt iż chciałbym aby zmienić na radio z pcją odczytu z pendrive :-) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Radio standardowo przykręcone z tyłu w celu zabezpieczenia przed kradzieżą. Trzeba demontować podsufitkę, lub dach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

weź sie za rozbieranie a nie piszesz głupoty może jeszcze niech ktoś z forum przyjedzie i ci rozbierze jak nie umiesz to serwis wezwij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel20v    0

Elektrotechnik - a wiesz może czy właśnie dach czy podsufitówke? Bo jak odkręciłem fragment podsufitówki to pod nią była blacha(ta co jest pod radiem) i nie widziałęm nigdzie śrub aby odkręcić, ją... Podejrzewam że chyba dach trzeba odkręcić i potem od góry zajrzeć do tego (nie wiem czy dobrze rozumuje-jeśli nie poprawcie mnie) tylko wydaje mi sie to jakies dziwne zeby poł kabiny rozebrać aby zmienić radio..

Coffey23 - słuchaj mistrzu- ja wychodzę z założenia że lepiej spytać bo tak jak pisałem prędzej nie wiem praktycznie jeszcze nic o tym ciągniku ponieważ mam go pare dni, a przy rozbieraniu nie chciałbym czegoś uszkodzić. Dlatego nie wiem czy wiesz ale forum służy aby pytać - odpowiadać - oraz wymieniać poglądy na temat poruszanego wątku. Jeśli chcesz prawić swoje mądrości to idź sobie pogadać z ludźmi na Twoim poziomie w szopie u sąsiada (o ile będzie chciał Cie słuchać). Twoje głupie posty nic nie wnoszą do dyskusji, więc po prostu nie udzielaj się chłopie bo przez takich ludzi jak Ty robi się tylko offtop (nie jest to pierwsza tego typu odpowiedź z Twojej strony-kolesiowi z MTZ też się wymądrzałeś). A jakbym chciał zawołać serwis to ewentualnie bym spytał o nuer do niego, a później najwyżej opisał sposób rozwiązania problemu tak aby ktoś kto tego potrzebował nie musiał już płacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dwaa9
      Część. Nagle przestała mi działać hydraulika. Po zgaszeniu i opuszczeniu podnośnika i tura. Teraz nic nie działa. Nie podnosi ani nie działa wspomaganie. Wom działa. Gdzie moze być przyczyna?
      Dodam jeszcze że olej jest, filtry wymieniane w tamtym roku. Myślę że to może być przednia pompa bo wcześniej stukała a teraz ucichło 
    • Przez TOMASZ22
      Jestem po wymianie obu pomp w moim jelonku, wymieniłem oraz filtr oleju, a ciągnik nadal kiepsko podnosi
       
      Caps Lock!
    • Przez JacekBiernacki
      witam ma problem z podnośnikiem w swoim jd 2140 otóż sytuacja wygląda tak że podnośnik po wyłączeniu ciągnika opada momentalnie a gdy podpinam cięższa maszynę to na wolnych obrotach nie potrafi jej utrzymać w powietrzu wydaje mi się że to tłok jest winny chyba że zawur
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Mam taki problem w John Deere 3140 że nie mogę zmienić biegów na dźwigni od rewersu czyli żółw zająć i wsteczny .albo muszę wrzucić na luz 1.2.3.4 i dopiero tam wbić albo je jestem wstanie ruszyć bo albo zblokuje biegi albo wg nie mogę zmienić biegu chodzi o żółw zająć i wsteczny .jak odkręciłem to cięgno od lewarka które idzie do tego walka wodzika od skrzyni to cały ten wałek kręci się w koło .czy to będzie uszkodzony ten wałek w środku ?? Podobno bardzo często w tych jelonkach się to dzieje 
    • Przez Paweł20
      Szukam całej tylniej lampy z obudową do john deere 2040
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj