Zaloguj się, aby obserwować  
adrys

ursus 2812 sprzegło

Polecane posty

adrys    0

witam mam ursusa 2812 i gdy wcisne sprzegło to mi cos skrzypi. czy to moze byc łozysko?? moze trzeba cos posmarowac bo od spodu chyba jest pokrywka do sprzegła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcat    0

jeżeli ten hałas pojawia się po wciśnieciu sprzęgła na uruchomionym ciągniku to może to być uszkodzenie łożyska wyciskowego (jest to łożysko kryte-blaszki z 2 stron, bez możliwości przesmarowania)

 

a żeby je wymienić to trzeba rozpoławiać ciągnik


live is too short......................drive URSUS more

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrys    0

nawet na zgaszonym silniku tak było. zajrzałem tam i łozysko jest w porządku to poprostu sprezyny skrzypiały. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcat    0

łożyska wyciskowego nie zobaczysz bez rozbierania ciagnika ;) , a na taką "usterke" to ten temat raczej niepotrzebny


live is too short......................drive URSUS more

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrys    0

najpierw napisałem potem zajrzałem. jakto nie zobaczysz. od spodu jest klapka odkrecasz ja i masz wałek lozysko i regulacje sprzegła na wierzchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
łożyska wyciskowego nie zobaczysz bez rozbierania ciagnika ;) , a na taką "usterke" to ten temat raczej niepotrzebny

Jak już to łożysko oporowe a nie jakieś "wciskowe" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcat    0

proponuje zajrzeć do katalogu części lub instrukcji napraw ciagnika jeśli nie wierzycie że istnieje łożysko wyciskowe (nazywane czasem oporowym)

 

;)

pozdrawiam


live is too short......................drive URSUS more

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

Podczas puszczania sprzęgła ciągnik zaczyna szarpać i skakać wie może ktoś czy da sie jakoś je wyregulować czy trzeba je już zmieniać


Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

Raczej tarcza do wymiany...;) i rozpołowienie ciągnika. A podciągnięcie sprzęgła na dźwigni i tak nic nie da bo w końcu nie będzie ciągnął, może bardziej popuścić byłoby lepiej ale wtedy 2-go stopnia może nie dać się wycisnąć.

 

To nie trzydziestka czy 60-tka że masz okienko i podciągasz łopatki. Tam jest całkiem inne sprzęgło, jeden docisk w kształcie słoneczka.

 

Może napisz jakieś dodatkowe obserwacje... czy przy tych szarpnięciach słychać jakieś zgrzyty stuki. Możliwe że dyferencjał zaczyna się rozkręcać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

Nie mówiłem o dźwigni. O ile się nie myle to sprzegło się podciąga takimi trzema srubkami przez okienko od dołu ciągnika, przynajmniej tam podciagałem drugi stopień.

 

 

 

 

EDIT

Tak jest, dopatrzyłem się w instrukcji obsługi, trzema śrubkami reguluje się 2 stopień, a pedałem to tylko ruch jałowy pedału. Luz pomiedzy łbem śruby a dociskiem sprzęgła powinien wynosić 2mm.

Edytowano przez grzegorz508

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

Jak podjerzdżam do maszyny chce powoli na sprzęgle go przytrzymać to jak mam gdzieś już 3/4 puszczonego to wtedy szarpie a znowu jak jadę to tylko nogę położę na sprzęgle i stoi ;)


Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Weź kawałek blaszki 2mm połóż się pod sprzęgłem i wyreguluj luz między łożyskiem a łapkami.

Jeśli to nie pomoże to może być wina tarczy albo wałka sprzęgłowego,który może być wyrobiony i tarcza nie przesuwa się i się zacina.

Możesz jeszcze polać olejem frez na tarczy ale tak żeby olej nie poszedł na okładziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez karas111
      Witam, zakupiłem ursusa 3512 i muszę dolać oleju do skrzyni, ale nie wiem jaki był wcześniej zalany. Jaki olej zalać? Nie chcę sobie narobić dziadostwa w skrzyni...
    • Przez krzys111
      Witam wszystkich. W ursusie 4514 zablokował mi się wsteczny bieg. Został wsteczny i nie można przełączyć na inny bieg. Może wie ktoś jak to odblokować? Dzieki. A tak na marginesie chyba trzeba się go pozbyć, przez ten traktor kilka lat będę krócej żył🙁
    • Przez Miran
      Witam. 
      Panowie nie mam 3 biegu ani szosowego ani polowego w moim Ursusie 2812. Pozostałe biegi wchodzą dobrze. Ciągnik był ostatnio rozpoławiany bo był robiony w nim silnik i wymieniane sprzęgło. Jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy?
       
       
       
    • Przez zbycho77
      Witam , problem po wymianie tarcz  ; Założone nowe tarcze chełmno , pierwszy stopień działa prawidłowo .Drugi stopień nie działa wcale nie można wcisnąć pedału  .Łapki wyregulowane i szczelina drugiego stopnia . Miał ktoś może taki problem ?
    • Przez Damianzzz
      Mam problem z moim 5314 97r. podnosnik bardzo wolno podnosi i szarpie  jak dodam gazu to opada, to samo sie dzieje z hydraulika zewnętrzną na wolnych działa ale trochę wiećej obrotów i juz nie podaje oleju.Stan oleju ok.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj